Черно море Тича регистрира шеста загуба в Националната баскетболна лига

Варненци отстъпиха като домакини на лидера в първенството Черноморец (Бургас)

Черно море Тича остава единственият отбор без победа от началото на шампионата в Националната баскетболна лига. В шестия кръг "моряците" отстъпиха като домакини на лидера във временното класиране Черноморец (Бургас) със 75:78. Отборът на Черно море Тича се бори до последната минута, като три преди края дори направи пълен обрат, но лидерът в първенството взе своето след по-силен финал. Позитивно на представянето на варненци се отрази завръщането в тима на Къртис Джоунс и Венелин Христов.

Въпреки това Черноморец влезе по-добре в срещата във варненската зала "Христо Борисов" и взе двуцифрен аванс след първата четвърт, но Черно море натисна във втората и настигна противника за 32:35 на почивката, информира bgbasket.com.

В слаборезултатна трета част двата отбора общо си вкараха 23 точки, но последната четвърт бе на другия полюс.

Черноморец влезе в заключителния период с аванс от осем точки, а малко след това го вдигна до 10. Последва обаче страхотна серия за домакините, които с 8-0 се върнаха в мача, а Тони Троча напусна за пет лични нарушения по това време.

Тройка на Къртис Джоунс три минути и половина преди сирената обърна нещата до 60:59 в полза на Черно море. Ладариен Грифин обаче върна тройката и вкара почти веднага още една, за да възстанови увереността на гостите.

Играта на нерви продължи до последно, като Михаил Молдов вкара тройка почти със сирената, но Черноморец излезе краен победител от двубоя с финалното 78:75.

Травис Макконико записа 31 точки за победата, още 12 с 10 борби отчете Андрей Иванов, а 14 отбеляза Грифин.

За домакините Къртис Джоунс записа 23 точки, Ейвърил Ъгба добави 21 с 15 борби.

В следващия - седми кръг, на Националната баскетболна лига, Черно море Тича гостува на отбора на Шумен. Двубоят е 17 ноември - петък, от 18:30 часа.

2023 © Варна е / снимка: Пресцентър НБЛ

Избраха Иван Спиров от Черно море Тича за най-добър млад български баскетболист

Варненският талант, който в началото на сезона носи екипа на ЦСКА, стана победител в анкетата "Рачо Колев – едно сърце, една игра"

Юношата на Черно море Тича Иван Спиров бе определен за най-добър млад български баскетболист за сезон 2023/2024. Състезателят на варненци, който в началото на сезона носи и екипа на ЦСКА, стана победител в анкетата "Рачо Колев – едно сърце, една игра" за играчи, които не са навършили 22 години или родени след 30.04.2002 г.

202-сантиметровият Иван Спиров е десетият баскетболист, който ще получи приза. Той наследява Илиян Пищиков, Емил Стоилов, Константин Костадинов, Лъчезар Димитров, Цветомир Чернокожев, Иван Алипиев, Александър Везенков (4 награди), Димитър Димитров и Станимир Маринов.

В анкетата "Рачо Колев – едно сърце, една игра" взеха участие представители на 12 медии. Спиров събра 14 точки, като изпревари с 3 Момчил Кадиев от Левски. Трети е Константин Костадинов от Аликанте с 9.