Черно море Тича регистрира шеста загуба в Националната баскетболна лига

Варненци отстъпиха като домакини на лидера в първенството Черноморец (Бургас)

Черно море Тича остава единственият отбор без победа от началото на шампионата в Националната баскетболна лига. В шестия кръг "моряците" отстъпиха като домакини на лидера във временното класиране Черноморец (Бургас) със 75:78. Отборът на Черно море Тича се бори до последната минута, като три преди края дори направи пълен обрат, но лидерът в първенството взе своето след по-силен финал. Позитивно на представянето на варненци се отрази завръщането в тима на Къртис Джоунс и Венелин Христов.

Въпреки това Черноморец влезе по-добре в срещата във варненската зала "Христо Борисов" и взе двуцифрен аванс след първата четвърт, но Черно море натисна във втората и настигна противника за 32:35 на почивката, информира bgbasket.com.

В слаборезултатна трета част двата отбора общо си вкараха 23 точки, но последната четвърт бе на другия полюс.

Черноморец влезе в заключителния период с аванс от осем точки, а малко след това го вдигна до 10. Последва обаче страхотна серия за домакините, които с 8-0 се върнаха в мача, а Тони Троча напусна за пет лични нарушения по това време.

Тройка на Къртис Джоунс три минути и половина преди сирената обърна нещата до 60:59 в полза на Черно море. Ладариен Грифин обаче върна тройката и вкара почти веднага още една, за да възстанови увереността на гостите.

Играта на нерви продължи до последно, като Михаил Молдов вкара тройка почти със сирената, но Черноморец излезе краен победител от двубоя с финалното 78:75.

Травис Макконико записа 31 точки за победата, още 12 с 10 борби отчете Андрей Иванов, а 14 отбеляза Грифин.

За домакините Къртис Джоунс записа 23 точки, Ейвърил Ъгба добави 21 с 15 борби.

В следващия - седми кръг, на Националната баскетболна лига, Черно море Тича гостува на отбора на Шумен. Двубоят е 17 ноември - петък, от 18:30 часа.

2023 © Варна е / снимка: Пресцентър НБЛ

Черно море Тича се подсили с опитен американец преди двубоите от ТОП 6

Морис Крийк е играл в повече от 10 държави

Черно море Тича се подсили малко преди края на трансферния прозорец в Националната баскетболна лига. Тимът привлече американския гард Морис Крийк, съобщава bgbasket.com.

Той е роден на 16 август, 1990 г. в Оксън Хил, щата Мериленд.

След завършване на гимназия облича екипа на състезаващия се в NCAA Индиана Юнивърсити, където остава четири години, в една от които обаче не играе. След това изкарва един сезон и в друг елитен колежански тим – Джордж Вашингтон Юнивърсити.

Професионалната си кариера започва в Нидерландия, като преминава още през отбори от Дания, Германия, Финландия, Украйна, Италия, Израел, Румъния, Доминиканска република, Уругвай, Исландия и Унгария.

Крийк започва сезона в исландския Хамар, където за 6 мача има средно по 18.5 точки, 6 борби и 4.2 асистенции. Преди дни той се мести в унгарския Мишколч, но след само един изигран двубой се разделя с отбора.

Очаква се той да подсили отбора на Черно море Тича за предстоящите решителни двубои от челната шестица в Националната баскетболна лига и турнира за Купата на България.

Както ВАРНА Е ви информира, участието на Черно море Тича в ТОП 6 на НБЛ ще започне на 2 март - събота, с гостуване на Спартак в Плевен, от 18 часа.

Двубоите от турнира за Купата на България, в който освен Черно море Тича право за участие заслужиха също отборите на Черноморец (Бургас), който ще е домакин на турнира, Рилски спортист, Спартак (Плевен), Балкан, ЦСКА, Берое и Ямбол. Надпреварата ще се проведе в периода 15-17 март, а жребият ще бъде изтеглен в началото на март.