Черно море Тича с драматичен обрат срещу Ямбол в 13-ия кръг

"Моряците" се наложиха с 93:89 във Варна

Черно море Тича записа драматична победа в 13-ия кръг на Националната баскетболна лига. "Моряците" направиха обрат в последната четвърт и победиха Ямбол с 93:89 като домакини в двубой от 13-ия кръг на първенството, игран в зала "Христо Борисов" във Варна.

Първата четвърт беше доста оспорвана и изпълнена с обрати, но в края ѝ гостите водеха с 32:18.

Интригата на терена продължи и през втория период, но Тейлър Къри се погрижи отборът на Ямбол отново да излезе напред на почивката при 45:39.

След подновяването на играта баскетболистите на Ямбол поддържаха през цялото време преднината си и третата четвърт приключи при резултат 64:72 в полза на гостите.

Интригата се върна в последните десет минути на срещата, когато Черно море Тича доминираше на паркета отбелязва bgbasket.com. Постепенно баскетболистите на Кирил Болшаков започнаха да топят изоставането си, а след кош на Мартин Коцев равенството беше на лице при 83:83. Двата тима си размениха по 5 точки, а Къртис Джоунс показа железни нерви от наказателната линия за 92:88. Питър Кис пък успя да отбележи само един от двата наказателни удара, а Кирил Болшаков се възползва да вземе прекъсване 36 секунди преди края. Джоунс бе безгрешен при само единия си изстрел от линията, но Шакил Уолтърс допусна грешка в нападение и даде възможност на Черно море да затвори мача с успех при 93:89.

Къртис Джоунс бе най-резултатен за победата на "моряците" и завърши с 29 точки и 5 борби. Ейврил Уба оформи дабъл-дабъл от 26 и 13 борби за коефициент от 40, Тач Ънру наниза 15 точки, а капитанът Мартин Коцев се разписа с 11 точки и 5 борби.

За Ямбол Питър Кис бе най-добър с 25 точки и 5 борби. Тейлър Къри постигна 23 и 6 борби, Павел Маринов завърши с 13 и 5 асистенции, а Шакил Уолтърс отбеляза 11 точки.

Така Черно море записа петата си победа, срещу 8 загуби от началото на сезона в Националната баскетболна лига. В следващия кръг от шампионата "моряците" ще посрещнат Балкан във Варна - на 29 декември - петък, от 19 часа, в зала "Христо Борисов" във Варна.

2023 © Варна е / снмики: НБЛ

Черно море Тича с втора загуба в Националната баскетболна лига

Варненци отстъпиха с 64:67 при гостуването си на Академик Бултекс

Черно море Тича загуби и втория си мач от началото на сезона в Националната баскетболна лига. Варненци отстъпиха с 64:67 при гостуването си на Академик Бултекс в Пловдив в третия кръг.

Черно море Тича имаше преднина през голяма част от първото полувреме, което обаче премина през няколко серии за двата тима. Една от тях обърна резултата в последните три минути преди почивката - 13-0 за Академик и така домакините се оттеглиха при 34:28 след 20 минути игра. И двата състава успяха да вкарат само по 2 тройки за първото полувреме, но по-добрите взаимодействия на пловдивчани им донесоха преднина, отбелязва bgbasket.com.

Академик започна ударно втората част, наниза бързи четири тройки поред, за да отвори двуцифрена разлика още преди да са изминали три минути игра. Дистанцията се увеличи скоростно до 17, преди Черно море Тича да се окопити. 8-0 за варненци в края на третата част върна интригата до само седем разлика. Академик обаче не даваше много възможности на противника и пет минути преди сирената държеше десетина точки преднина. Черно море остана без кош от игра над 3 минути, но продължаваше да се бори и запази шансове, след поредица грешки на противника. Нова добра серия от 7-0 за варненци стопи преднината на съперника до три точки. Секундите до края обаче се оказаха малко за обрат, и въпреки пропуските на Дейлън Уилямс от наказателната линия, нямаше време за хубава стрелба от страна на гостите. Така двубоят завърши с успех за Академик Бултекс с 67:64.

Васил Бачев вкара 13 точки за успеха на пловдивчани, 12 добави Николай Титков, а по 11 - Уилямс и Обрад Томич.

За Черно море Тича с 12 точки завърши Ники Стоянов, а по 11 отбелязаха Иван Спиров и Джон Флорвиъс.

В следващия кръг на Националната баскетболна лига "моряците" приемат в зала "Христо Борисов" във Варна отбора на Шумен. Срещата е на 25 октомври - петък, от 19 часа.