Черно море Тича с фалстарт в новия сезон на Националната баскетболна лига

Балкан надделя при гостуването си във Варна с 80:75

Черно море Тича започна със загуба участието си в новия сезон на Националната баскетболна лига. След като в първия кръг "моряците" почиваха, във втория те отстъпиха като домакини на вицешампиона Балкан (Ботевград). Срещата в зала "Христо Борисов" във Варна завърши с успех 80:75 за баскетболистите на Балкан.

Началните минути на мача бяха белязани от безплодни атаки и слаба резултатност, но в край на встъпителния период гостите си издействаха крехка преднина от 2 точки.

През втората четвърт баскетболистите на Балкан намериха ритъма си в нападение и резултатите не закъсняха, като гостите дори започнаха да мечтаят за двуцифрена преднина в мача.

"Моряците" изпаднаха в нокдаун, като Родни Първис бе единственият лъч надежда в нападение.

Впоследствие Джоунс и Гаврилович доведоха до това ботевградският тим да се оттегли с аванс на полувремето при 40:31, отбелязва bgbasket.com.

Подновяването на играта през третата четвърт много наподобяваше на играта в началото на мача. Все пак Джоунс и Грозев се погрижиха актуалните вицешампиони протегнат по-категорично ръка към победата. Костадин Лазаров и Първис се опитаха да внесат импулс в играта на варненския отбор, но Тайеър Маршал и Георги Герганов извоюваха 14-точков актив на ботевградчани в края на частта.

Нов щурм, дело на Иван Спиров, Цветомир Чернокожев и Първис, даде възможност на домакините да мечтаят за обрат в откриващите минути на заключителната четвърт. Гаврилович и Тошков показаха, че ботевградският тим няма намерение да се огъва. Два точни наказателни удара на Дехуан Граф редуцираха пасива на "моряците" до минус 4, 51 секунди преди финалната сирена. Последва по една безплодна атака и от двете страни, което до голяма степен предреши изхода на двубоя и узакони окончателното 80:75 в полза на Балкан

Бившият играч на Черно море Тича Къртис Джоунс бе най-резултатен за тима от Ботевград със своите 18 точки и 6 борби.

Иван Гаврилович се отчете с 12 и 5 овладени под двата ринга топки, Николай Грозев и Константин Тошков се разписаха с по 11 точки.

Родни Първис и Иван Спиров се отчетоха с по 15 точки за Черно море Тича, като вторият завърши и с 6 борби. Дехуан Граф реализира 11, Джон Флорвиъс завърши с 10 и 9 овладени под двата ринга топки.

В следващия 3-ти кръг на Националната баскетболна лига Балкан ще почива, докато Черно море Тича ще гостува в Пловдив на Академик Бултекс 99 на 18 октомври (петък) от 19 часа.

2024 © Варна е / снимка: БК Черно море Тича

Избраха Иван Спиров от Черно море Тича за най-добър млад български баскетболист

Варненският талант, който в началото на сезона носи екипа на ЦСКА, стана победител в анкетата "Рачо Колев – едно сърце, една игра"

Юношата на Черно море Тича Иван Спиров бе определен за най-добър млад български баскетболист за сезон 2023/2024. Състезателят на варненци, който в началото на сезона носи и екипа на ЦСКА, стана победител в анкетата "Рачо Колев – едно сърце, една игра" за играчи, които не са навършили 22 години или родени след 30.04.2002 г.

202-сантиметровият Иван Спиров е десетият баскетболист, който ще получи приза. Той наследява Илиян Пищиков, Емил Стоилов, Константин Костадинов, Лъчезар Димитров, Цветомир Чернокожев, Иван Алипиев, Александър Везенков (4 награди), Димитър Димитров и Станимир Маринов.

В анкетата "Рачо Колев – едно сърце, една игра" взеха участие представители на 12 медии. Спиров събра 14 точки, като изпревари с 3 Момчил Кадиев от Левски. Трети е Константин Костадинов от Аликанте с 9.