Черно море Тича с ключов успех за място в ТОП 6

"Моряците" надделяха над прекия си конкурент Берое в Стара Загора, в мач от 19-ия кръг на Националната баскетболна лига

Черно море Тича записа ключова победа в битката за място в първата шестица на Националната баскетболна лига. В пряк сблъсък срещу един от основните си конкуренти, варненският тим надви категорично Берое със 100:80, при това като гост, в зала „Общинска“ в Стара Загора. Гостите имаха предимство и през първото полувреме, но ключова се оказа третата част, в която те натрупаха солидната разлика, отбелязва bgbasket.com.

Двубоят започна много оспорвано, като двата отбора постоянно си разменяха водачеството, но в края на първата четвърт Черно море Тича беше напред в резултата след 22:17.

Баскетболистите на Кирил Болшаков продължиха да бъдат по-ефективни под коша и през втория период и след като допуснаха едва 3 грешки за цялото първо полувреме, след него се оттеглиха при 46:38 в своя полза.

Авансът на „моряците“ бързо стана двуцифрен след почивката, а ситуацията за Берое се усложни още, тъй като Николай Николов натрупа четири лични нарушения и седна на пейката. Гостите контролираха играта и играеха с все по-голямо самочувствие, като преди последната част преднината им вече бе внушителна – 78:53.

В оставащото време до края на двубоя очаквано концентрацията на гостите спадна, предвид голямата разлика. Берое вкара няколко успешни тройки и свали част от пасива си, но катастрофалната за тях трета част на практика вече ги бе лишила от възможността да търсят нещо повече в мача, подчертава bgbasket.com.

Аверил Ъгба бе над всички за победителите с 29 точки и 17 борби. Къртис Джоунс също направи дабъл-дабъл – 23 точки и 12 асистенции. Тач Ънру реализира 17 точки, 11 записа Мартин Коцев.

За Берое със 17 точки и 9 асистенции, но и 7 грешки приключи Даръл Дейвис. Карлос Пепин реализира 15 точки, Антун Маричевич - 13 и 9 борби, а по 11 точки добавиха Николай Титков и Николай Николов (8 борби).

След този двубой Черно море Тича е с баланс 9-10 в НБЛ, докато съперникът им остава зад тях с 8-11.

В следващия кръг на шампионата варненци приемат Рилски спортист. Двубоят в зала "Христо Борисов" в морската столица ще е на 5 февруари - понеделник, от 19 часа.

Избраха Иван Спиров от Черно море Тича за най-добър млад български баскетболист

Варненският талант, който в началото на сезона носи екипа на ЦСКА, стана победител в анкетата "Рачо Колев – едно сърце, една игра"

Юношата на Черно море Тича Иван Спиров бе определен за най-добър млад български баскетболист за сезон 2023/2024. Състезателят на варненци, който в началото на сезона носи и екипа на ЦСКА, стана победител в анкетата "Рачо Колев – едно сърце, една игра" за играчи, които не са навършили 22 години или родени след 30.04.2002 г.

202-сантиметровият Иван Спиров е десетият баскетболист, който ще получи приза. Той наследява Илиян Пищиков, Емил Стоилов, Константин Костадинов, Лъчезар Димитров, Цветомир Чернокожев, Иван Алипиев, Александър Везенков (4 награди), Димитър Димитров и Станимир Маринов.

В анкетата "Рачо Колев – едно сърце, една игра" взеха участие представители на 12 медии. Спиров събра 14 точки, като изпревари с 3 Момчил Кадиев от Левски. Трети е Константин Костадинов от Аликанте с 9.