Черно море Тича с ключов успех за място в ТОП 6

"Моряците" надделяха над прекия си конкурент Берое в Стара Загора, в мач от 19-ия кръг на Националната баскетболна лига

Черно море Тича записа ключова победа в битката за място в първата шестица на Националната баскетболна лига. В пряк сблъсък срещу един от основните си конкуренти, варненският тим надви категорично Берое със 100:80, при това като гост, в зала „Общинска“ в Стара Загора. Гостите имаха предимство и през първото полувреме, но ключова се оказа третата част, в която те натрупаха солидната разлика, отбелязва bgbasket.com.

Двубоят започна много оспорвано, като двата отбора постоянно си разменяха водачеството, но в края на първата четвърт Черно море Тича беше напред в резултата след 22:17.

Баскетболистите на Кирил Болшаков продължиха да бъдат по-ефективни под коша и през втория период и след като допуснаха едва 3 грешки за цялото първо полувреме, след него се оттеглиха при 46:38 в своя полза.

Авансът на „моряците“ бързо стана двуцифрен след почивката, а ситуацията за Берое се усложни още, тъй като Николай Николов натрупа четири лични нарушения и седна на пейката. Гостите контролираха играта и играеха с все по-голямо самочувствие, като преди последната част преднината им вече бе внушителна – 78:53.

В оставащото време до края на двубоя очаквано концентрацията на гостите спадна, предвид голямата разлика. Берое вкара няколко успешни тройки и свали част от пасива си, но катастрофалната за тях трета част на практика вече ги бе лишила от възможността да търсят нещо повече в мача, подчертава bgbasket.com.

Аверил Ъгба бе над всички за победителите с 29 точки и 17 борби. Къртис Джоунс също направи дабъл-дабъл – 23 точки и 12 асистенции. Тач Ънру реализира 17 точки, 11 записа Мартин Коцев.

За Берое със 17 точки и 9 асистенции, но и 7 грешки приключи Даръл Дейвис. Карлос Пепин реализира 15 точки, Антун Маричевич - 13 и 9 борби, а по 11 точки добавиха Николай Титков и Николай Николов (8 борби).

След този двубой Черно море Тича е с баланс 9-10 в НБЛ, докато съперникът им остава зад тях с 8-11.

В следващия кръг на шампионата варненци приемат Рилски спортист. Двубоят в зала "Христо Борисов" в морската столица ще е на 5 февруари - понеделник, от 19 часа.

Черно море Тича загуби първия плейофен двубой със Спартак (Плевен)

Втората среща във Варна ще е на 1 май

Черно море Тича започна с поражение участието си в плейофите на Националната баскетболна лига. В Плевен отборът на Спартак спечели със 116:83 първия от серията четвъртфинални двубои. Втората среща между двата тима ще е във Варна на 1 май и Черно море Тича се нуждае от задължителна победа. Срещата в зала "Христо Борисов" в морската столица ще започне в 19 часа.

Домакините влязоха ударно в двубоя в Плевен и набързо натрупаха двуцифрена разлика още в началните минути. Гостите рядко намираха сили да отвърнат на удара, въпреки епизодичните добри изяви на Аверил Угба и Морис Крийк. Точната стрелба зад дъгата на спартаклии продължи да работи безотказно и по този начин натрупаха 15 точки в края на встъпителния период, отбелязва bgbasket.com.

“Моряците” не се предадоха и започнаха силно втората четвърт, като разчитаха предимно на бързи атаки, завършвани от Къртис Джоунс и Мартин Коцев, за да върнат интригата в мача. Ъгба също стана част от подема на гостите, но Брайънт Томас и Стоянов се погрижиха тимът на Спартак да се оттегли на полувремето със солидна преднина при 53:35.

На старта на третата част тимът от Плевен отново заложи на две от запазените си марки - бързата игра и стрелбата от далечна дистанция, което се оказа печеливша формула, тъй като си върна напълно спокойствието в мача. Варненският отбор отново изпадна в нокдаун и надеждите му за подобаващ отговор изцяло се изпариха, като по този начин домакините си извоюваха 40-точков аванс след 30 минути игрово време. В заключителната четвърт ситуацията на паркета не се промени и двубоят приключи при резултат 116:83 в полза на домакините от Спартак.

Брайънт Томас бе най-резултатен за плевенчани с 23 точки. Джулиън Люис се отчете с 15 и 7 борби, Родни Първис добави 14 точки, Цветомир Чернокожев се отличи с 13 и 9 овладени под двата ринга топки, Николай Стоянов реализира 12, Алекс Ломакс записа 11 и 5 асистенции.

Най-резултатен в тима на Черно море Тича беше Аверил Угба с 22 точки и 7 борби. Морис Крийк наниза 12 точки, Венелин Христов завърши с 11 и 5 борби, Иван Спиров вкара 10.

2024 © Варна е / снимки: БК Спартак Плевен / BC Spartak Pleven