Черно море Тича с поредно поражение, закотви се на 10 място в първенството

Варненци отстъпиха на Черноморец в Бургас със 77:87

Черно море Тича загуби от Черноморец в Бургас в мач от 20-ия кръг на Националната баскетболна лига. Варненци отстъпиха със 77:87 и остават на десето място във временното класиране, бургазлии са шести.

Срещата между двата състава започна равностойно, но домакините от Бургас съумяха да направят серия от 8:2. Силните изяви на Ейврил Уба и Тач Ънгу намалиха изоставането на Черно море Тича до три точки при 16:13, а кош на Богдан Бринюк съвсем стопи разликата. Домакините от Черноморец обаче не дадоха шанс за обрат още в първия период и затвориха четвъртината с лек аванс – 23:19, информира bgbasket.com.

Бургазлии увеличиха преднината си в началото на втората четвърт до 31:19. Гостите от Варна продължиха да догонват в резултата, но и в края на полувремето преднината беше за Черноморец - 45:34.

След почивката разпределението на силите на игрището не се промени. Опитите на "моряците" да намалят изоставането продължиха, но бургазлии поддържаха двуцифрения си аванс и се оттеглиха с актив от 68:55 преди старта на последната четвърт. "Акулите" не предоставиха особени шансове на съперника да ги догони в резултата, като най-значимото постижение за Черно море Тича беше да намали пасива си до шест точки при 83:77 в края на редовното време. Успешни опити от наказателната линия от страна на домакините обаче задържаха преднината им и оформиха финалното 87:77.

Джордан Тъкър завърши с 26 точки и 7 борби за Черноморец. Мунис Туту добави 23 точки и 5 асистенции, а Георги Боянов реализира 16 точки и 14 борби за победителите.

Тач Ънгу наниза 32 точки за отбора на Черно море Тича. Ейврил Уба реализира 16 точки и допринесе с 8 борби за варненци.

Кръг преди края на редовния сезон в НБЛ, Черно море Тича приема ЦСКА. Двубоят в зала "Христо Борисов" в морската столица ще е на 12 февруари от 18 часа.

2023 © Варна е

Избраха Иван Спиров от Черно море Тича за най-добър млад български баскетболист

Варненският талант, който в началото на сезона носи екипа на ЦСКА, стана победител в анкетата "Рачо Колев – едно сърце, една игра"

Юношата на Черно море Тича Иван Спиров бе определен за най-добър млад български баскетболист за сезон 2023/2024. Състезателят на варненци, който в началото на сезона носи и екипа на ЦСКА, стана победител в анкетата "Рачо Колев – едно сърце, една игра" за играчи, които не са навършили 22 години или родени след 30.04.2002 г.

202-сантиметровият Иван Спиров е десетият баскетболист, който ще получи приза. Той наследява Илиян Пищиков, Емил Стоилов, Константин Костадинов, Лъчезар Димитров, Цветомир Чернокожев, Иван Алипиев, Александър Везенков (4 награди), Димитър Димитров и Станимир Маринов.

В анкетата "Рачо Колев – едно сърце, една игра" взеха участие представители на 12 медии. Спиров събра 14 точки, като изпревари с 3 Момчил Кадиев от Левски. Трети е Константин Костадинов от Аликанте с 9.