Черно море Тича с втора загуба в Националната баскетболна лига

Варненци отстъпиха с 64:67 при гостуването си на Академик Бултекс

Черно море Тича загуби и втория си мач от началото на сезона в Националната баскетболна лига. Варненци отстъпиха с 64:67 при гостуването си на Академик Бултекс в Пловдив в третия кръг.

Черно море Тича имаше преднина през голяма част от първото полувреме, което обаче премина през няколко серии за двата тима. Една от тях обърна резултата в последните три минути преди почивката - 13-0 за Академик и така домакините се оттеглиха при 34:28 след 20 минути игра. И двата състава успяха да вкарат само по 2 тройки за първото полувреме, но по-добрите взаимодействия на пловдивчани им донесоха преднина, отбелязва bgbasket.com.

Академик започна ударно втората част, наниза бързи четири тройки поред, за да отвори двуцифрена разлика още преди да са изминали три минути игра. Дистанцията се увеличи скоростно до 17, преди Черно море Тича да се окопити. 8-0 за варненци в края на третата част върна интригата до само седем разлика. Академик обаче не даваше много възможности на противника и пет минути преди сирената държеше десетина точки преднина. Черно море остана без кош от игра над 3 минути, но продължаваше да се бори и запази шансове, след поредица грешки на противника. Нова добра серия от 7-0 за варненци стопи преднината на съперника до три точки. Секундите до края обаче се оказаха малко за обрат, и въпреки пропуските на Дейлън Уилямс от наказателната линия, нямаше време за хубава стрелба от страна на гостите. Така двубоят завърши с успех за Академик Бултекс с 67:64.

Васил Бачев вкара 13 точки за успеха на пловдивчани, 12 добави Николай Титков, а по 11 - Уилямс и Обрад Томич.

За Черно море Тича с 12 точки завърши Ники Стоянов, а по 11 отбелязаха Иван Спиров и Джон Флорвиъс.

В следващия кръг на Националната баскетболна лига "моряците" приемат в зала "Христо Борисов" във Варна отбора на Шумен. Срещата е на 25 октомври - петък, от 19 часа.

Черно море Тича с фалстарт в новия сезон на Националната баскетболна лига

Балкан надделя при гостуването си във Варна с 80:75

Черно море Тича започна със загуба участието си в новия сезон на Националната баскетболна лига. След като в първия кръг "моряците" почиваха, във втория те отстъпиха като домакини на вицешампиона Балкан (Ботевград). Срещата в зала "Христо Борисов" във Варна завърши с успех 80:75 за баскетболистите на Балкан.

Началните минути на мача бяха белязани от безплодни атаки и слаба резултатност, но в край на встъпителния период гостите си издействаха крехка преднина от 2 точки.

През втората четвърт баскетболистите на Балкан намериха ритъма си в нападение и резултатите не закъсняха, като гостите дори започнаха да мечтаят за двуцифрена преднина в мача.

"Моряците" изпаднаха в нокдаун, като Родни Първис бе единственият лъч надежда в нападение.

Впоследствие Джоунс и Гаврилович доведоха до това ботевградският тим да се оттегли с аванс на полувремето при 40:31, отбелязва bgbasket.com.

Подновяването на играта през третата четвърт много наподобяваше на играта в началото на мача. Все пак Джоунс и Грозев се погрижиха актуалните вицешампиони протегнат по-категорично ръка към победата. Костадин Лазаров и Първис се опитаха да внесат импулс в играта на варненския отбор, но Тайеър Маршал и Георги Герганов извоюваха 14-точков актив на ботевградчани в края на частта.

Нов щурм, дело на Иван Спиров, Цветомир Чернокожев и Първис, даде възможност на домакините да мечтаят за обрат в откриващите минути на заключителната четвърт. Гаврилович и Тошков показаха, че ботевградският тим няма намерение да се огъва. Два точни наказателни удара на Дехуан Граф редуцираха пасива на "моряците" до минус 4, 51 секунди преди финалната сирена. Последва по една безплодна атака и от двете страни, което до голяма степен предреши изхода на двубоя и узакони окончателното 80:75 в полза на Балкан

Бившият играч на Черно море Тича Къртис Джоунс бе най-резултатен за тима от Ботевград със своите 18 точки и 6 борби.

Иван Гаврилович се отчете с 12 и 5 овладени под двата ринга топки, Николай Грозев и Константин Тошков се разписаха с по 11 точки.

Родни Първис и Иван Спиров се отчетоха с по 15 точки за Черно море Тича, като вторият завърши и с 6 борби. Дехуан Граф реализира 11, Джон Флорвиъс завърши с 10 и 9 овладени под двата ринга топки.

В следващия 3-ти кръг на Националната баскетболна лига Балкан ще почива, докато Черно море Тича ще гостува в Пловдив на Академик Бултекс 99 на 18 октомври (петък) от 19 часа.

2024 © Варна е / снимка: БК Черно море Тича