Черно море Тича са единствени без победа през новия сезон в НБЛ

Гостуващият Спартак (Плевен) нанесе поредното поражение на варненци

Черно море Тича остава единственият отбор без победа след четири кръга от новия сезон в Националната баскетболна лига. Поредното поражение на варненци нанесе Спартак (Плевен), който постигна третия си успех през този сезон. Плевенчани се наложиха категорично с 83:69 при гостуването си в зала "Христо Борисов" в морската столица.

Отборът на Спартак показа повече разнообразие в играта си и поведе още през първата четвърт, като в края ѝ авансът на плевенчани бе 20:16. Преднината на гостите нарасна още повече през втората четвърт и на полувремето беше 40:31.

През третата четвърт, въпреки наглед обречената си ситуация, баскетболистите на Черно море Тича показаха характер и успяха да съкратят значителния аванс на съперника на само 3 точки. В края на периода обаче плевенчани отново "избухнаха" и натрупаха двуцифрена преднина за 64:53.

През последната четвърт за Спартак беше сравнително лесно да поддържа комфортния си аванс и да затвори мача при категоричното 83:69 в своя полза.

Брайънт Томас записа 20 точки и 12 борби в актива си за победителите, 11 точки за успеха на плевенчани добави Станимир Маринов и още 10 - Николай Стоянов.

Тач Ънру и Ейвърил Ъгба бяха най-резултатни за Черно море Тича, Ънру с 20 точки - 10 от наказателната линия, и 7 асистенции, и Ъгба с 16 и 7 борби.

В следващия кръг на Националната баскетболна лига, Черно море Тича гостува на ЦСКА. Двубоят в София е на 4 ноември - събота, от 19 часа.

2023 © Варна е / снимки: НБЛ

Избраха Иван Спиров от Черно море Тича за най-добър млад български баскетболист

Варненският талант, който в началото на сезона носи екипа на ЦСКА, стана победител в анкетата "Рачо Колев – едно сърце, една игра"

Юношата на Черно море Тича Иван Спиров бе определен за най-добър млад български баскетболист за сезон 2023/2024. Състезателят на варненци, който в началото на сезона носи и екипа на ЦСКА, стана победител в анкетата "Рачо Колев – едно сърце, една игра" за играчи, които не са навършили 22 години или родени след 30.04.2002 г.

202-сантиметровият Иван Спиров е десетият баскетболист, който ще получи приза. Той наследява Илиян Пищиков, Емил Стоилов, Константин Костадинов, Лъчезар Димитров, Цветомир Чернокожев, Иван Алипиев, Александър Везенков (4 награди), Димитър Димитров и Станимир Маринов.

В анкетата "Рачо Колев – едно сърце, една игра" взеха участие представители на 12 медии. Спиров събра 14 точки, като изпревари с 3 Момчил Кадиев от Левски. Трети е Константин Костадинов от Аликанте с 9.