Черно море Тича спечели морското дерби с Черноморец (Бургас)

Двубоят във Варна завърши при резултат 89:81 в полза на домакините

С успех завърши вторият двубой на Черно море Тича в Топ 6 на Националната баскетболна лига. След грешната стъпка срещу Спартак (Плевен), "моряците" излязоха победители в морското дерби с Черноморец (Бургас). Двубоят, игран в зала "Христо Борисов" във Варна завърши при резултат 89:81 в полза на домакините.

Бургазлии влязоха по-добре в срещата и благодарение предимно на солидното си представяне в защита, освен добрата резултатност, се оттеглиха с аванс от 11 точки в края на първата четвърт.

Солови акции на Аверил Угба, Иван Спиров и Къртис Джоунс, направиха така, че „моряците“ да покажат силата си и да поставят равенството на таблото в началото на следващата десетка, отбелязва bgbasket.com. Развоя на събитията през втората четвърт премина през няколко обрата, но на полувремето бургазлии отново имаха преднина в резултата при 46-43.

Домакините отново не се предадоха, подкрепяни от вярната си публика, те осъществиха обрат чрез добри акции на Костадин Лазаров, Коцев, Угба и Спиров. В тези минути „акулите“ от Бургас трудно намираха аргументи да отвърнат на удара и в края на третата четвърт вече "моряците" имаха аванс от 9 точки.

Кош на Спиров в откриващите моменти на заключителната четвърт осигури двуцифрена преднина на Черно море Тича. Актуалните вицешампиони от Черноморец не се предадоха лесно и до края двубоят беше доста интригуващ, но на финала Черно море Тича триумфира с 89:81.

Къртис Джоунс беше най-резултатен за победителите с 19 точки, 5 борби и 5 асистенции. Аверил Угба записа 17 точки и 9 овладени топки под двата коша, Тач Ънру добави 15 точки за успеха. Мартин Коцев се отчете с 14 точки, 5 овладени под двата коша топки и 6 завършващи подавания, Иван Спиров приключи двубоя с 12 точки и 5 борби.

Травис МакКонико се отличи за Черноморец с 21 точки, 5 борби и 5 асистенции. Андрей Иванов регистрира 17 точки и 11 овладени топки под двата коша, Шон Смит финишира с 14 точки и 7 овладени под коша топки.

Варненският тим продължава да заема последното шесто място във временното класиране в Топ 6 на НБЛ, като има на сметката си 11 победи и 13 загуби. В следващия кръг, на 9 март (събота) Черно море Тича приема Балкан за второто си поредно домакинство. Срещата ще е в зала "Христо Борисов", а началният час е 18.

2024 © Варна е / снимки: НБЛ

Черно море Тича загуби от Рилски спортист

Двубоят в Самоков завърши при резултат 98:76

Черно море Тича загуби като гост на Рилски спортист в мач от поредния кръг на Националната баскетболна лига. Двубоят в „Арена Самоков“ завърши при резултат 98:76 в полза на домакините.

След оспорвана първа четвърт отборът на Рилски спортист се добра до аванс от 3 точки. Втората част също бе интригуваща, като за момент Черно море Тича излезе напред в резултата, но в крайна сметка почивката на полувремето дойде при резултат 51:46 в полза на тима от Самоков.

През третата четвърт домакините продължиха да поддържат и да увеличават аванса си, като постепенно отчайваха гостуващия тим на Черно море Тича. След 30 минути игра отборът на Рилски спортист водеше с 15 точки пред съперника.

Във финалната четвърт самоковският тим не изневери на стила си и до края си осигури спокойно ценната победа с 98:76.

След поредното си поражение в ТОП 6 на националната баскетболна лига, Черно море Тича остава на шестата позиция с актив от 11 победи и 20 загуби. В следващия кръг варненци гостуват на ЦСКА. Двубоят е на 22 април -  понеделник, от 18 часа.