Черно море Тича загуби четвъртфинала с Балкан за Купата на България

Баскетболистите от Ботевград се наложиха с 88:69

Черно море Тича загуби четвъртфиналния си двубой от турнира за Купата на България срещу Балкан. Баскетболистите от Ботевград се наложиха с 88:69.

Варненци влязоха по-добре във важния двубой, благодарение най-вече на отличните изяви на Ъгба и Джоунс. Организацията на Балкан в тези минути куцаше сериозно и ботевградчани изостанаха с 8 точки в един момент от първата четвърт, отбеляза bgbasket.com. Небойша Кнежевич направи доста промени в състава и завъртя повечето си играчи, за да намерят шампионите път обратно в мача и това се случи в началото на втория период, когато резултатът бе изравнен до 20:20. Йордан Минчев успя да ограничи действията на Аверил Ъгба, но това му коства две лични нарушения рано в мача. Черно море си върна минимална преднина, но започна да изпитва много трудности срещу агресивната защита на съперника. Димитър Димитров поведе ботевградчани към нов обрат във втория период, с атрактивни изпълнения под двата коша. Черно море Тича остана без кош от игра четири минути и половина, като в този период Балкан направи серия от 14-3, за да се оттегли на почивка с преднина при 38:33.

Йордан Минчев "избухна" в третата четвърт, в която Балкан стигна и до сериозна разлика, след като в средата ѝ ботевградчани нанизаха три поредни тройки за двуцифрен аванс. Преднината продължи да расте, като Черно море Тича не изглеждаше да има отговор нито в защита, нито в нападение. Варненци се поддадоха и на нервите, като така и не намираха ритъм в играта си, за да приключи третата четвърт с внушителните 22 точки преднина за Балкан.

Напускането на Ъгба за пет лични нарушения тотално обезкуражи Черно море Тича, а Балкан с лекота поддържаше солидната си преднина, за да триумфира в края на срещата с 88:69.

Димитър Димитров наниза 17 точки за победителите, 14 добави Майки Диксън, 12 реализира Йордан Минчев.

Ъгба завърши с 13 точки и 12 борби за Черно море Тича, като половината си актив американецът вкара още в първата част. Къртис Джоунс записа 18 точки, а Костадин Лазаров добави 13.

След успеха отборът от Ботевград за пета поредна година си осигури място на полуфиналите в турнира за Купата на България. В следващата фаза от надпреварата за трофея баскетболистите на Балкан ще се изправят срещу отбора на Спартак (Плевен), който отстрани тима на Ямбол след 74:65. Другата полуфинална двойка среща Рилски спортист и домакините от Черноморец, които се наложиха убедително в последния четвъртфинал над ЦСКА с 92:66

2024 © Варна е / снимки: БК "Черно море Тича"

Черно море Тича загуби от Рилски спортист

Двубоят в Самоков завърши при резултат 98:76

Черно море Тича загуби като гост на Рилски спортист в мач от поредния кръг на Националната баскетболна лига. Двубоят в „Арена Самоков“ завърши при резултат 98:76 в полза на домакините.

След оспорвана първа четвърт отборът на Рилски спортист се добра до аванс от 3 точки. Втората част също бе интригуваща, като за момент Черно море Тича излезе напред в резултата, но в крайна сметка почивката на полувремето дойде при резултат 51:46 в полза на тима от Самоков.

През третата четвърт домакините продължиха да поддържат и да увеличават аванса си, като постепенно отчайваха гостуващия тим на Черно море Тича. След 30 минути игра отборът на Рилски спортист водеше с 15 точки пред съперника.

Във финалната четвърт самоковският тим не изневери на стила си и до края си осигури спокойно ценната победа с 98:76.

След поредното си поражение в ТОП 6 на националната баскетболна лига, Черно море Тича остава на шестата позиция с актив от 11 победи и 20 загуби. В следващия кръг варненци гостуват на ЦСКА. Двубоят е на 22 април -  понеделник, от 18 часа.