Черно море Тича загуби четвъртфинала с Балкан за Купата на България

Баскетболистите от Ботевград се наложиха с 88:69

Черно море Тича загуби четвъртфиналния си двубой от турнира за Купата на България срещу Балкан. Баскетболистите от Ботевград се наложиха с 88:69.

Варненци влязоха по-добре във важния двубой, благодарение най-вече на отличните изяви на Ъгба и Джоунс. Организацията на Балкан в тези минути куцаше сериозно и ботевградчани изостанаха с 8 точки в един момент от първата четвърт, отбеляза bgbasket.com. Небойша Кнежевич направи доста промени в състава и завъртя повечето си играчи, за да намерят шампионите път обратно в мача и това се случи в началото на втория период, когато резултатът бе изравнен до 20:20. Йордан Минчев успя да ограничи действията на Аверил Ъгба, но това му коства две лични нарушения рано в мача. Черно море си върна минимална преднина, но започна да изпитва много трудности срещу агресивната защита на съперника. Димитър Димитров поведе ботевградчани към нов обрат във втория период, с атрактивни изпълнения под двата коша. Черно море Тича остана без кош от игра четири минути и половина, като в този период Балкан направи серия от 14-3, за да се оттегли на почивка с преднина при 38:33.

Йордан Минчев "избухна" в третата четвърт, в която Балкан стигна и до сериозна разлика, след като в средата ѝ ботевградчани нанизаха три поредни тройки за двуцифрен аванс. Преднината продължи да расте, като Черно море Тича не изглеждаше да има отговор нито в защита, нито в нападение. Варненци се поддадоха и на нервите, като така и не намираха ритъм в играта си, за да приключи третата четвърт с внушителните 22 точки преднина за Балкан.

Напускането на Ъгба за пет лични нарушения тотално обезкуражи Черно море Тича, а Балкан с лекота поддържаше солидната си преднина, за да триумфира в края на срещата с 88:69.

Димитър Димитров наниза 17 точки за победителите, 14 добави Майки Диксън, 12 реализира Йордан Минчев.

Ъгба завърши с 13 точки и 12 борби за Черно море Тича, като половината си актив американецът вкара още в първата част. Къртис Джоунс записа 18 точки, а Костадин Лазаров добави 13.

След успеха отборът от Ботевград за пета поредна година си осигури място на полуфиналите в турнира за Купата на България. В следващата фаза от надпреварата за трофея баскетболистите на Балкан ще се изправят срещу отбора на Спартак (Плевен), който отстрани тима на Ямбол след 74:65. Другата полуфинална двойка среща Рилски спортист и домакините от Черноморец, които се наложиха убедително в последния четвъртфинал над ЦСКА с 92:66

2024 © Варна е / снимки: БК "Черно море Тича"

Черно море Тича с втора загуба в Националната баскетболна лига

Варненци отстъпиха с 64:67 при гостуването си на Академик Бултекс

Черно море Тича загуби и втория си мач от началото на сезона в Националната баскетболна лига. Варненци отстъпиха с 64:67 при гостуването си на Академик Бултекс в Пловдив в третия кръг.

Черно море Тича имаше преднина през голяма част от първото полувреме, което обаче премина през няколко серии за двата тима. Една от тях обърна резултата в последните три минути преди почивката - 13-0 за Академик и така домакините се оттеглиха при 34:28 след 20 минути игра. И двата състава успяха да вкарат само по 2 тройки за първото полувреме, но по-добрите взаимодействия на пловдивчани им донесоха преднина, отбелязва bgbasket.com.

Академик започна ударно втората част, наниза бързи четири тройки поред, за да отвори двуцифрена разлика още преди да са изминали три минути игра. Дистанцията се увеличи скоростно до 17, преди Черно море Тича да се окопити. 8-0 за варненци в края на третата част върна интригата до само седем разлика. Академик обаче не даваше много възможности на противника и пет минути преди сирената държеше десетина точки преднина. Черно море остана без кош от игра над 3 минути, но продължаваше да се бори и запази шансове, след поредица грешки на противника. Нова добра серия от 7-0 за варненци стопи преднината на съперника до три точки. Секундите до края обаче се оказаха малко за обрат, и въпреки пропуските на Дейлън Уилямс от наказателната линия, нямаше време за хубава стрелба от страна на гостите. Така двубоят завърши с успех за Академик Бултекс с 67:64.

Васил Бачев вкара 13 точки за успеха на пловдивчани, 12 добави Николай Титков, а по 11 - Уилямс и Обрад Томич.

За Черно море Тича с 12 точки завърши Ники Стоянов, а по 11 отбелязаха Иван Спиров и Джон Флорвиъс.

В следващия кръг на Националната баскетболна лига "моряците" приемат в зала "Христо Борисов" във Варна отбора на Шумен. Срещата е на 25 октомври - петък, от 19 часа.