Черно море Тича загуби от Академик в Пловдив

Битката за ТОП 8 в НБЛ се завърза

Черно море Тича загуби с 97:108 гостуването си на Академик (Пловдив) в мач от 21-вия кръг на Националната баскетболна лига. Борбата за попадане в ТОП 8, което дава право за участие в турнира за Купата на България, става още по-ожесточена. В следващия кръг от НБЛ Берое, Шумен, Ямбол и Миньор Перник, заедно с Академик, ще играят за място на Купата. Интересното е, че след поражението в Пловдив Черно море също ще чака до последно за своята позиция, като приема в директен мач у дома Миньор, отбелязва bgbasket.

Черно море бе отборът, който започна по-силно двубоя под тепетата, но до края на първия период домакините вече бяха направили пълен обрат. Във втората част Академик даде заявка за силен мач, но варненци успяха да настигнат съперника и преди почивката да изравнят.

След подновяването на играта обаче пловдивчани бяха невероятни в атака, за да се откъснат напред с двуцифрена преднина.

Дистанцията скочи и до 20 точки, като въпреки успешната игра в нападение и за Черно море, гостите нямаха шанс да наваксат.

Шестима играчи на Академик завършиха с 10 и повече точки. Томислав Минков отбеляза 21 и 7 борби, 19 добави Ренел Къмингс, плюс 8 асистенции.

Вече съвсем очаквания дабъл-дабъл на Ейвърил Ъгба бе от 31 точки и 13 борби, 18 вкара Костадин Лазаров. Мартин Коцев записа 12 точки и 13 асистенции.

Варненци обаче вкараха едва три тройки, срещу 11 за Академик, което натежа в полза на домакините.

В следващия кръг на НБЛ, на 16 февруари - петък, Черно море Тича приема Миньор (Перник). Двубоят ще се играе в зала "Христо Борисов" в морската столица, от 19 часа.

2024 © Варна е / снимка: НБЛ

Черно море Тича с втора загуба в Националната баскетболна лига

Варненци отстъпиха с 64:67 при гостуването си на Академик Бултекс

Черно море Тича загуби и втория си мач от началото на сезона в Националната баскетболна лига. Варненци отстъпиха с 64:67 при гостуването си на Академик Бултекс в Пловдив в третия кръг.

Черно море Тича имаше преднина през голяма част от първото полувреме, което обаче премина през няколко серии за двата тима. Една от тях обърна резултата в последните три минути преди почивката - 13-0 за Академик и така домакините се оттеглиха при 34:28 след 20 минути игра. И двата състава успяха да вкарат само по 2 тройки за първото полувреме, но по-добрите взаимодействия на пловдивчани им донесоха преднина, отбелязва bgbasket.com.

Академик започна ударно втората част, наниза бързи четири тройки поред, за да отвори двуцифрена разлика още преди да са изминали три минути игра. Дистанцията се увеличи скоростно до 17, преди Черно море Тича да се окопити. 8-0 за варненци в края на третата част върна интригата до само седем разлика. Академик обаче не даваше много възможности на противника и пет минути преди сирената държеше десетина точки преднина. Черно море остана без кош от игра над 3 минути, но продължаваше да се бори и запази шансове, след поредица грешки на противника. Нова добра серия от 7-0 за варненци стопи преднината на съперника до три точки. Секундите до края обаче се оказаха малко за обрат, и въпреки пропуските на Дейлън Уилямс от наказателната линия, нямаше време за хубава стрелба от страна на гостите. Така двубоят завърши с успех за Академик Бултекс с 67:64.

Васил Бачев вкара 13 точки за успеха на пловдивчани, 12 добави Николай Титков, а по 11 - Уилямс и Обрад Томич.

За Черно море Тича с 12 точки завърши Ники Стоянов, а по 11 отбелязаха Иван Спиров и Джон Флорвиъс.

В следващия кръг на Националната баскетболна лига "моряците" приемат в зала "Христо Борисов" във Варна отбора на Шумен. Срещата е на 25 октомври - петък, от 19 часа.