Черно море Тича загуби от Балкан във Варна

Баскетболистите от Ботевград се наложиха с 95:79

Черно море Тича допусна поражение от Балкан (Ботевград) в третия си мач от ТОП 6 в Националната баскетболна лига. В зала "Христо Борисов" в морската столица, домакините отстъпиха със 79:95

Противно на резултата обаче, успехът не дойде никак лесно, като макар гостите да водеха през повечето време, голямата разлика се получи едва в края, отбелязва bgbasket.com.

Гостите от Ботевград започнаха много силно мача във Варна и само за три минути се откъснаха с 12:2. Те стреляха с много висок процент под коша, но не отбелязаха нито една тройка за първата част. Черно море постепенно започна да топи пасива си и след първата четвърт обърна за 25:24 след общо 18 точки на Тач Ънру и Къртис Джоунс.

Високата резултатност се запази и през втория период, като авансът на „моряците“ за кратко достигна до 6 точки. Балкан обаче бързо отново излезе напред, а след поредица от размени на водачеството, на почивката се оттегли при 50:46.

Баскетболистите на Балкан поддържаха аванса си и след паузата, а след серия от 8:0 разликата стана и 12 точки след забивка на Йордан Минчев и точна стрелба на Николай Грозев. Домакините успяха да се доближат на 5, но заключителният период започна при 73:65 в полза на съперника.

„Моряците“ не се отказаха и след тройка на Ънру в средата на последната част почти заличиха пасива – 76:79. Последва обаче светкавичен отговор от гостите, които вкараха 11 безответни точки, правейки разликата най-голямата до момента в мача. Това се оказа и преломният момент, като до края Черно море не успя повече да се върне в мача и регистрира поражение със 79:95 .

Йордан Минчев завърши с 26 точки, 9 борби и 5 асистенции за победителите. Димитър Димитров добави 21 точки, 11 борби и 6 асистенции за успеха на Балкан. По 12 точки записаха Илиян Пищиков и Сюприйм Хана, с 11 приключи двубоя Николай Грозев.

В състава на Черно море Тича над всички с 24 точки бе Къртис Джоунс, 22 вкара Тач Ънру, а с дабъл-дабъл от 14 точки и 12 борби се отчете Аверил Ъгба.

В следващия кръг на Националната баскетболна лига варненци приемат Рилски спортист. Двубоят е на 23 март -  събота, от 18 часа, след прекъсването за турнира за Купата на България, който ще се изиграе от 15 до 17 март в Бургас.

2024 © Варна е / снимка: НБЛ

Черно море Тича загуби от Рилски спортист

Двубоят в Самоков завърши при резултат 98:76

Черно море Тича загуби като гост на Рилски спортист в мач от поредния кръг на Националната баскетболна лига. Двубоят в „Арена Самоков“ завърши при резултат 98:76 в полза на домакините.

След оспорвана първа четвърт отборът на Рилски спортист се добра до аванс от 3 точки. Втората част също бе интригуваща, като за момент Черно море Тича излезе напред в резултата, но в крайна сметка почивката на полувремето дойде при резултат 51:46 в полза на тима от Самоков.

През третата четвърт домакините продължиха да поддържат и да увеличават аванса си, като постепенно отчайваха гостуващия тим на Черно море Тича. След 30 минути игра отборът на Рилски спортист водеше с 15 точки пред съперника.

Във финалната четвърт самоковският тим не изневери на стила си и до края си осигури спокойно ценната победа с 98:76.

След поредното си поражение в ТОП 6 на националната баскетболна лига, Черно море Тича остава на шестата позиция с актив от 11 победи и 20 загуби. В следващия кръг варненци гостуват на ЦСКА. Двубоят е на 22 април -  понеделник, от 18 часа.