Черно море Тича загуби от Левски като домакин

"Моряците" остават в дъното на таблицата в Националната баскетболна лига

Черно море Тича отстъпи на Левски като домакин със 73:91. Успехът във Варна спря негативната поредица на "сините" от пет поредни загуби в Националната баскетболна лига. Гостите доминираха в борбата под коша и голяма част от точките в актива им бяха отбелязани по този начин, коментира bgbasket.com. Почивката в края на полувремето дойде при преднина от 42:33 за столичани.

В третия период "сините" заявиха по най-категоричен начин предимството си в нападение и през тази четвърт убедително поведоха в резултата. Те нанизаха 26 точки, а авансът им стана двуцифрен, като дори мина 20 точки. Черно море Тича успя да намали малко изоставането си до 12 точки в последната четвърт, но гостите веднага реагираха и отново качиха на двайсетина, за да подсигурят успеха с 91:73.

24 точки за победата вкара Арнет, 20 и 9 борби добави Сергей Павлов. Със 17 и 13 точки съответно се включиха Джон Флорвиъс и Златин Георгиев.

19 точки и 8 борби за Черно море Тича записа Иван Спиров, 18 отбеляза Мартин Йорданов.

След изиграване на двубоя Черно море Тича е предпоследен във временното класиране в Националната баскетболна лига с 32 точки, колкото има и последният - Ямбол, Левски е шести с 39. В следващия кръг варненци приемат в зала "Христо Борисов" в морската столица Балкан (Ботевград) - на 14 април, от 18 часа, а Левски е домакин на Берое в столичната зала "Триадица", отново на 14 април, но от 19 часа.

2023 © Варна е / снимки: НБЛ

Черно море Тича загуби от Балкан в Ботевград

"Моряците" отстъпиха с 68:80

Черно море Тича регистрира поредна загуба в двубой срещу съперник от челната шестица в Националната баскетболна лига. Този път "моряците" отстъпиха като гости на Балкан (Ботевград) с 68:80

Двубоят започна оспорвано, но и двата тима не бяха много съсредоточени в изявите си в атака и в края на първата четвърт резултатът беше равен – 12:12. Тенденцията продължи и през втората четвърт, като пропуските идваха най-вече от далечно разстояние. В резултат на това разликата през първото полувреме така и не надвиши 4 точки, а на почивката Балкан водеше с 27:26, информира bgbasket.com.

Домакините подобриха стрелбата си от тройката след паузата, което веднага даде резултат и преднината им стана двуцифрена. „Моряците“ обаче също настроиха мерника си в края на частта и след няколко успешни атаки се доближиха на точка при 46:47 преди заключителния период. В оставащото време обаче Балкан отново взе инициативата и се откъсна в резултата, като успя да задържи преднината си до последно. В края и нервите взеха връх, като в последните секунди между Аверил Ъгба и Майки Диксън прехвърчаха искри, което обаче не повлия на финалния успех на Балкан с 80:68.

Най-резултатен за победителите бе Майки Диксън с 23 точки. Йордан Минчев приключи с 20 точки и 8 борби.

За Черно море Тича Аверил Ъгба се отчете с 19 точки и 10 борби.

В следващия кръг от Националната баскетболна лига, Черно море Тича гостува на Рилски спортист. Двубоят в Арена Самоков е на 19 април - петък, от 19 часа.