Черно море Тича загуби от Левски в Националната баскетболна лига

"Моряците" отстъпиха с 80:61 като гости в мач от 18-ия кръг на шампионата

Черно море Тича загуби като гост на Левски с 80:61 в мач от 18-ия кръг на НБЛ. Столичаните натрупаха преднина още в първата част и предрешиха изхода на двубоя, като се откъснаха с 28:8.

Разликата продължи да се увеличава и стигна до 24 точки във втория период, макар и двата състава да играеха много здраво, отбелязва bgbasket.com.

Солидната дистанция не отказа Черно море Тича, като гостите продължиха да са агресивни и в двете фази на играта.

Почивката дойде при 46:22, а в третата част Левски вече бе с над 30 точки напред.

Последната четвърт бе чисто протоколна, но донесе едва втора победа за Левски за календарната година. В заключителните минути играха и повече от юношите на "сините".

Черно море Тича навакса малко изоставане, като спечели финалния период, за да не допусне най-голямото си поражение през сезона.

Джон Флорвиъс регистрира дабъл-дабъл с 20 точки и 13 борби за победителите, Марио Боянов отбеляза 12, а Николай Михайлов бе близо до невероятен трипъл-дабъл с 11 точки, 9 борби и 8 откраднати топки.

Ейвърил Ъгба и Тач Ънру вкараха по 10 за Черно море, като Ъгба добави и 12 борби в актива си.

В следващия кръг от Националната баскетболна лига Черно море Тича приема Балкан (Ботевград), на 4 февруари, от 19 часа в зала "Христо Борисов" в морската столица. Във временното класиране "моряците" заемат деветото място.

2023 © Варна е / снимка: НБЛ

Черно море Тича загуби от Рилски спортист

Двубоят в Самоков завърши при резултат 98:76

Черно море Тича загуби като гост на Рилски спортист в мач от поредния кръг на Националната баскетболна лига. Двубоят в „Арена Самоков“ завърши при резултат 98:76 в полза на домакините.

След оспорвана първа четвърт отборът на Рилски спортист се добра до аванс от 3 точки. Втората част също бе интригуваща, като за момент Черно море Тича излезе напред в резултата, но в крайна сметка почивката на полувремето дойде при резултат 51:46 в полза на тима от Самоков.

През третата четвърт домакините продължиха да поддържат и да увеличават аванса си, като постепенно отчайваха гостуващия тим на Черно море Тича. След 30 минути игра отборът на Рилски спортист водеше с 15 точки пред съперника.

Във финалната четвърт самоковският тим не изневери на стила си и до края си осигури спокойно ценната победа с 98:76.

След поредното си поражение в ТОП 6 на националната баскетболна лига, Черно море Тича остава на шестата позиция с актив от 11 победи и 20 загуби. В следващия кръг варненци гостуват на ЦСКА. Двубоят е на 22 април -  понеделник, от 18 часа.