Черно море Тича загуби от Миньор в двубой с продължение

Срещата от 11-ия кръг на националната баскетболна лига завърши при резултат 88:81 в полза на Миньор и бе белязана от обрати

Черно море Тича отстъпи на Миньор в инфарктен двубой от 11-ия кръг на националната баскетболна лига. Победата с 88:81, Миньор спечели след продължение. Мачът бе белязан от серия обрати.

Цялата първа четвърт бе много оспорвана, като двата отбора си разменяха водачеството, като разликата не надвишаваше три точки. Баскетболистите на Георги Младенов имаха много сериозно предимство под коша, но мерникът им изневеряваше, като допускаха и повече грешки, а след десет минути игра „моряците“ водеха с 15:14, информира bgbasket.com.

Ударен старт на втория период за гостите ги откъсна напред с 28:16, но постепенно и те започнаха да бъркат все по-често. Отговорът на Миньор 2015 не закъсня и след серия от 18:2 се стигна до нов обрат. Последваха много оспорвани минути, но на почивката Черно море отново имаше минимален аванс – 38:37.

След няколко размени на водачеството след подновяването на играта, отборът на Кирил Болшаков взе леко предимство и преди решителната четвърт водеше с 58:54.

Варненският тим поддържаше крехък аванс и в началото на заключителния период, но по-малко от пет минути преди края тройка на Александър Милов доведе до нов обрат – 66:65. Драмата продължи до последно, а 26 секунди преди сирената при 73:72 за Миньор Тач Ънру бе изгонен за второ техническо нарушение. Милов изпусна наказателния удар, но топката остана за Миньор 2015.

Георги Младенов взе прекъсване, но грешка след това позволи на Аверил Ъгба да открадне топката и 15 секунди преди сирената бе фаулиран от Константин Паисиев. Домакините обаче останаха без Огнен Пантович, който получи контузия и дълго време остана на земята, преди да се изправи и да бъде изведен с помощта на съотборниците си. Въпреки тежката ситуация, в която се озоваха, те получиха златен шанс да измъкнат мача, след като Ъгба вкара само веднъж за 73:73, но също не успяха да се органзират добре в нападение и мачът отиде в продължение.

Тимът от Перник взе ранен аванс от 5 точки в добавеното време и макар „моряците“ да поддържаха близка дистанция, до нов обрат този път не се стигна и срещата завърши при резултат 88:81 в полза на Миньор.

Александър Милов бе най-резултатен за победителите с 20 точки. По 17 записаха Огнен Пантович (9 борби) и Никола Ивкович.

За Черно море Тича над всички отново бе Аверил Ъгба с 29 точки и 12 борби. Мартин Йорданов се отчете с 19 точки и 7 борби, 13 точки реализира Тач Ънру.

След поражението, Черно море Тича завършва първото завъртане в програмата на Националната баскетболна лига с баланс от 3 победи и 8 загуби. В следващия кръг тимът от Варна ще гостува на Левски. Срещата е на 16 декември - събота, от 19 часа.

2023 © Варна е

Избраха Иван Спиров от Черно море Тича за най-добър млад български баскетболист

Варненският талант, който в началото на сезона носи екипа на ЦСКА, стана победител в анкетата "Рачо Колев – едно сърце, една игра"

Юношата на Черно море Тича Иван Спиров бе определен за най-добър млад български баскетболист за сезон 2023/2024. Състезателят на варненци, който в началото на сезона носи и екипа на ЦСКА, стана победител в анкетата "Рачо Колев – едно сърце, една игра" за играчи, които не са навършили 22 години или родени след 30.04.2002 г.

202-сантиметровият Иван Спиров е десетият баскетболист, който ще получи приза. Той наследява Илиян Пищиков, Емил Стоилов, Константин Костадинов, Лъчезар Димитров, Цветомир Чернокожев, Иван Алипиев, Александър Везенков (4 награди), Димитър Димитров и Станимир Маринов.

В анкетата "Рачо Колев – едно сърце, една игра" взеха участие представители на 12 медии. Спиров събра 14 точки, като изпревари с 3 Момчил Кадиев от Левски. Трети е Константин Костадинов от Аликанте с 9.