Черно море Тича загуби от Спартак (Плевен) след продължение

Оспорваният двубой във Варна завърши при резултат 90:86 в полза на гостите

Черно море Тича загуби от Спартак (Плевен) в драматичен двубой от Националната баскетболна лига, игран в зала "Христо Борисов" във Варна. Съперниците трябваше да изиграят продължение, за да излъчат победител.

В крайна сметка до успеха достигнаха гостите от Спартак (Плевен), които се наложиха с 90:86.

"Моряците" регистрираха четвърта поредна и общо пета загуба от изиграните до момента 6 двубоя в ТОП 6 на НБЛ. В този мач те бяха ръководени от Денислав Коцев, който пое функциите на старши треньор, след като Черно море Тича се раздели по-рано през седмицата с украинския си наставник Кирил Болшаков

През първата част от мача съперниците залагаха предимно на играта си под коша, а в края на откриващата четвърт гостите от Спартак бяха с 6 точки аванс.

През втората част плевенските баскетболисти достигнаха и до първата си двуцифрена преднина, а почивката на полувремето дойде при 42:33 в тяхна полза.

Устремът на спартаклии не секна и след почивката и в края на третата четвърт те водеха с 14 точки.

Варненският тим показа дух и характер през последната част и намери пътя към обрата след впечатляваща серия от 18-3, дело на Мартин Йорданов, Джоунс и Спиров. Ивко Ивков и Маринов дадоха глътка въздух на плевенския тим, но Костадин Лазаров и Джоунс изведоха домакините с точка напред. Впоследствие Джоунс и Спиров се погрижиха „моряците“ да се отскубнат с 4 точки при по-малко от 2 минути до финалната сирена. Стоянов реагира с бърз кош, след което Джоунс пропусна един наказателен удар, а открадната топка и кош на Стоянов фиксираха равенството на таблото с 32 секунди, оставащи на часовника. Атака по-късно варненският тим сгреши, а в следващото нападение Стоянов не успа да вкара със сирената и развръзката остана за продължението, информира bgbasket.com.

Драматичният и оспорван развой на последната четвърт, се прехвърли и в продължението. В крайна сметка гостите показаха по-здрави нерви и по-точен мерник и се оттеглиха с крайния успех след 90:86.

Най-резултатен за победителите от Спартак (Плевен) беше Николай Стоянов с 16 точки и 6 борби. Станимир Маринов записа 14 точки, 6 овладени под двата ринга топки и 6 асистенции. Джулиън Люис приключи с 13 точки и 5 завършващи подавания, с по 12 точки за победата допринесоха Алекс Ломакс (9 овладени под двата коша топки) и Денислав Вутев (8 борби).

Къртис Джоунс се открои за Черно море с 27 точки и 8 борби. Иван Спиров записа на сметката си 21 точки и 8 овладени под двата ринга топки, Мартин Коцев регистрира 10 точки и 5 овладени под двата коша топки.

Черно море Тича остава последното шесто място в ТОП 6 на НБЛ, с актив от 11 успеха и 17 поражения. В следващия кръг на шампионата варненци гостуват на Черноморец в Бургас. Двубоят е на 10 април - сряда, от 19 часа.

2024 © Варна е / снимка: НБЛ

Черно море Тича стигна до трети мач в четвъртфинала срещу Спартак (Плевен)

Решителният двубой е на 3 май - петък, а варненци са гости

Черно море Тича съхрани надежди да се класира за втория кръг в плейофите на Националната баскетболна лига. Варненци надделяха над Спартак (Плевен) с 80:74 във втората четвъртфинална среща, изиграна в зала "Христо Борисов" в морската столица, което изравни победите на 1:1. Решителният трети двубой от сблъсъка между двата тима ще е в Плевен на 3 май, петък.

Домакините от Черно море Тича се оттеглиха с точка аванс след първата четвърт в зала "Христо Борисов". "Моряците" съхраниха преднината си и през втория период и се оттеглиха на почивка при резултат 35:31.

През третата четвърт плевенчани стигнаха до обрат и си извоюваха 6-точков актив след 30 минути игрово време. Домакините обаче не се предадоха и през последната част извоюваха крайния успех в мача след 80:74.

Къртис Джоунс беше най-резултатен за победителите от Черно море Тича, като се отчете с 38 точки, 5 борби и 7 асистенции. Иван Спиров приключи с 20 точки и 10 овладени под двата ринга топки, Аверил Ъгба регистрира 14 точки и 12 борби.

Цветомир Чернокожев бе над всички за Спартак с 19 точки и 10 борби. Родни Първис се разписа с 12 точки, Талиб Занна остави на сметката си 11 и 10 овладени под двата ринга топки, отбелязва bgbasket.com.