Черно море Тича загуби от Спартак в Плевен с 87:102

Поражението е четвърто поредно за варненци, които са с актив от 6 победи и 19 загуби в Националната баскетболна лига

Черно море Тича записа четвърта поредна загуба в Националната баскетболна лига при мъжете, след като отстъпи на Спартак в Плевен с 87:102. До момента варненци имат в актива си едва 6 победи и 19 поражения.

Двубоят в Плевен започна доста оспорвано и първата четвърт завърши с лека преднина за домакините при 28:24. Те обаче наложиха контрол на терена през втората част, което им даде и повече възможност за нападение, в резултат на което реализираха цели 33 точки се откъснаха далеч напред с 61:40 на почивката.

Равностойна трета четвърт запази статуквото в полза на плевенчани и въпреки че гостите спечелиха последния период, разликата бе твърде голяма, за да се стигне до нещо повече от достойна загуба на Черно море Тича, отбелязва bgbasket.com.

Николай Стоянов бе най-резултатен за победителите, като реализира 18 точки срещу първия си отбор, 17 (5/5 от тройката) наниза Мартин Маринов, а с 16 точки и 6 борби приключи Седариан Рейнс.

За Черно море Тач Ънру регистрира 29 точки, 18 добави Иван Спиров, а 13 плюс 8 борби и 7 асистенции – Мартин Коцев. Тимът от Варна отново бе със скъсен състав поради травми на ключови състезатели.

В следващия кръг на Националната баскетболна лига Черно море Тича приема Левски, а Спартак посреща Шумен.

2023 © Варна е / снимки: Национална Баскетболна Лига

Черно море Тича загуби от Рилски спортист

Двубоят в Самоков завърши при резултат 98:76

Черно море Тича загуби като гост на Рилски спортист в мач от поредния кръг на Националната баскетболна лига. Двубоят в „Арена Самоков“ завърши при резултат 98:76 в полза на домакините.

След оспорвана първа четвърт отборът на Рилски спортист се добра до аванс от 3 точки. Втората част също бе интригуваща, като за момент Черно море Тича излезе напред в резултата, но в крайна сметка почивката на полувремето дойде при резултат 51:46 в полза на тима от Самоков.

През третата четвърт домакините продължиха да поддържат и да увеличават аванса си, като постепенно отчайваха гостуващия тим на Черно море Тича. След 30 минути игра отборът на Рилски спортист водеше с 15 точки пред съперника.

Във финалната четвърт самоковският тим не изневери на стила си и до края си осигури спокойно ценната победа с 98:76.

След поредното си поражение в ТОП 6 на националната баскетболна лига, Черно море Тича остава на шестата позиция с актив от 11 победи и 20 загуби. В следващия кръг варненци гостуват на ЦСКА. Двубоят е на 22 април -  понеделник, от 18 часа.