ЦСКА пречупи Черно море Тича във Варна

Оспорваният двубой завърши при резултат 99:91 в полза на "армейците"

Черно море Тича регистрира поредна загуба в ТОП 6 на Националната баскетболна лига. Варненци отстъпиха като домакини на ЦСКА в оспорван двубой. "Армейците" се наложиха в зала "Христо Борисов" с 99:91 и нанесоха трето поредно и общо четвърто поражение на "моряците" от пет мача до момента в ТОП 6.

Двата тима трудно взимаха по сериозно надмощие на старта и предпоставките за интрига бяха налице от самото начало. Домакините от Черно море Тича разчитаха основно на Аверил Угба, Къртис Джоунс, Иван Спиров, а от другата страна най-дейни бяха Венцислав Петков, Александър Радукич и Георги Боянов. Именно Боянов често се нагърбваше с отговорността в нападение и направи така, че гостите да се откъснат с 3 точки в края на дебютната част, отбелязва bgbasket.com.

Тандемът Спиров-Угба бе в основата на силното начало за „моряците“ във втория период и пълния обрат, който Черно море Тича реализираха. Радукич и Боянов върнаха самочувствието на „армейците“, както и преднината им, но точният мерник на Марин Маринов влезе в действие и отново изравни силите. Това обаче не спря Иван Димитров и Боянов да изведат „червените“ отново напред при 48:43 на полувремето.

Бързото темпо владееше двубоя във Варна и през второто полувреме. Въпреки равностойната игра, гостите се отскубнаха с 2 точки преднина след третата четвърт.

„Армейците“ повториха силния си старт и в началото на последната част, когато отново погледнаха към двуцифрената преднина. Пореден щурм, този път дело на Морис Крийк, Костадин Лазаров и Джоунс, върна надеждите „моряците“, че имат сили за нов обрат.  Радукич охлади ентусиазма им с кош, а Боянов също добави един плюс точен наказателен удар в последните 2 минути, за да сложи окончателно край на интригата с финалното 99:91 в полза на ЦСКА.

Георги Боянов беше най-резултатен за "армейците" с 33 точки, 11 борби и 5 асистенции. Александър Радукич го последва с 23 точки и 10 овладени под двата ринга топки, Венцислав Петков допълни актива на победителите с 19 точки и 10 завършващи подавания.

Иван Спиров бе над всички за Черно море с 20 точки. Къртис Джоунс реализира 19 и 6 асистенции, Костадин Лазаров добави 14, Мартин Кцоев наниза 11 точки. Аверил Угба и Морис Крийк отбелязаха по 10 точки, като първият завърши и с 13 борби.

След изиграването на двубоя, „червените“ продължават да са пети във временното класиране с 14 победи и 13 загуби, а Черно море Тича остават на шестата позиция с 11 успеха и 16 поражения. На 6 април (събота) ЦСКА приема Балкан, а Черно море Тича посреща Спартак (Плевен). Двубоят в зала "Христо Борисов" в морската столица ще започне в 16 часа.

2024 © Варна е / снимка: НБЛ

Черно море Тича стигна до трети мач в четвъртфинала срещу Спартак (Плевен)

Решителният двубой е на 3 май - петък, а варненци са гости

Черно море Тича съхрани надежди да се класира за втория кръг в плейофите на Националната баскетболна лига. Варненци надделяха над Спартак (Плевен) с 80:74 във втората четвъртфинална среща, изиграна в зала "Христо Борисов" в морската столица, което изравни победите на 1:1. Решителният трети двубой от сблъсъка между двата тима ще е в Плевен на 3 май, петък.

Домакините от Черно море Тича се оттеглиха с точка аванс след първата четвърт в зала "Христо Борисов". "Моряците" съхраниха преднината си и през втория период и се оттеглиха на почивка при резултат 35:31.

През третата четвърт плевенчани стигнаха до обрат и си извоюваха 6-точков актив след 30 минути игрово време. Домакините обаче не се предадоха и през последната част извоюваха крайния успех в мача след 80:74.

Къртис Джоунс беше най-резултатен за победителите от Черно море Тича, като се отчете с 38 точки, 5 борби и 7 асистенции. Иван Спиров приключи с 20 точки и 10 овладени под двата ринга топки, Аверил Ъгба регистрира 14 точки и 12 борби.

Цветомир Чернокожев бе над всички за Спартак с 19 точки и 10 борби. Родни Първис се разписа с 12 точки, Талиб Занна остави на сметката си 11 и 10 овладени под двата ринга топки, отбелязва bgbasket.com.