ЦСКА пречупи Черно море Тича във Варна

Оспорваният двубой завърши при резултат 99:91 в полза на "армейците"

Черно море Тича регистрира поредна загуба в ТОП 6 на Националната баскетболна лига. Варненци отстъпиха като домакини на ЦСКА в оспорван двубой. "Армейците" се наложиха в зала "Христо Борисов" с 99:91 и нанесоха трето поредно и общо четвърто поражение на "моряците" от пет мача до момента в ТОП 6.

Двата тима трудно взимаха по сериозно надмощие на старта и предпоставките за интрига бяха налице от самото начало. Домакините от Черно море Тича разчитаха основно на Аверил Угба, Къртис Джоунс, Иван Спиров, а от другата страна най-дейни бяха Венцислав Петков, Александър Радукич и Георги Боянов. Именно Боянов често се нагърбваше с отговорността в нападение и направи така, че гостите да се откъснат с 3 точки в края на дебютната част, отбелязва bgbasket.com.

Тандемът Спиров-Угба бе в основата на силното начало за „моряците“ във втория период и пълния обрат, който Черно море Тича реализираха. Радукич и Боянов върнаха самочувствието на „армейците“, както и преднината им, но точният мерник на Марин Маринов влезе в действие и отново изравни силите. Това обаче не спря Иван Димитров и Боянов да изведат „червените“ отново напред при 48:43 на полувремето.

Бързото темпо владееше двубоя във Варна и през второто полувреме. Въпреки равностойната игра, гостите се отскубнаха с 2 точки преднина след третата четвърт.

„Армейците“ повториха силния си старт и в началото на последната част, когато отново погледнаха към двуцифрената преднина. Пореден щурм, този път дело на Морис Крийк, Костадин Лазаров и Джоунс, върна надеждите „моряците“, че имат сили за нов обрат.  Радукич охлади ентусиазма им с кош, а Боянов също добави един плюс точен наказателен удар в последните 2 минути, за да сложи окончателно край на интригата с финалното 99:91 в полза на ЦСКА.

Георги Боянов беше най-резултатен за "армейците" с 33 точки, 11 борби и 5 асистенции. Александър Радукич го последва с 23 точки и 10 овладени под двата ринга топки, Венцислав Петков допълни актива на победителите с 19 точки и 10 завършващи подавания.

Иван Спиров бе над всички за Черно море с 20 точки. Къртис Джоунс реализира 19 и 6 асистенции, Костадин Лазаров добави 14, Мартин Кцоев наниза 11 точки. Аверил Угба и Морис Крийк отбелязаха по 10 точки, като първият завърши и с 13 борби.

След изиграването на двубоя, „червените“ продължават да са пети във временното класиране с 14 победи и 13 загуби, а Черно море Тича остават на шестата позиция с 11 успеха и 16 поражения. На 6 април (събота) ЦСКА приема Балкан, а Черно море Тича посреща Спартак (Плевен). Двубоят в зала "Христо Борисов" в морската столица ще започне в 16 часа.

2024 © Варна е / снимка: НБЛ

Черно море Тича с втора загуба в Националната баскетболна лига

Варненци отстъпиха с 64:67 при гостуването си на Академик Бултекс

Черно море Тича загуби и втория си мач от началото на сезона в Националната баскетболна лига. Варненци отстъпиха с 64:67 при гостуването си на Академик Бултекс в Пловдив в третия кръг.

Черно море Тича имаше преднина през голяма част от първото полувреме, което обаче премина през няколко серии за двата тима. Една от тях обърна резултата в последните три минути преди почивката - 13-0 за Академик и така домакините се оттеглиха при 34:28 след 20 минути игра. И двата състава успяха да вкарат само по 2 тройки за първото полувреме, но по-добрите взаимодействия на пловдивчани им донесоха преднина, отбелязва bgbasket.com.

Академик започна ударно втората част, наниза бързи четири тройки поред, за да отвори двуцифрена разлика още преди да са изминали три минути игра. Дистанцията се увеличи скоростно до 17, преди Черно море Тича да се окопити. 8-0 за варненци в края на третата част върна интригата до само седем разлика. Академик обаче не даваше много възможности на противника и пет минути преди сирената държеше десетина точки преднина. Черно море остана без кош от игра над 3 минути, но продължаваше да се бори и запази шансове, след поредица грешки на противника. Нова добра серия от 7-0 за варненци стопи преднината на съперника до три точки. Секундите до края обаче се оказаха малко за обрат, и въпреки пропуските на Дейлън Уилямс от наказателната линия, нямаше време за хубава стрелба от страна на гостите. Така двубоят завърши с успех за Академик Бултекс с 67:64.

Васил Бачев вкара 13 точки за успеха на пловдивчани, 12 добави Николай Титков, а по 11 - Уилямс и Обрад Томич.

За Черно море Тича с 12 точки завърши Ники Стоянов, а по 11 отбелязаха Иван Спиров и Джон Флорвиъс.

В следващия кръг на Националната баскетболна лига "моряците" приемат в зала "Христо Борисов" във Варна отбора на Шумен. Срещата е на 25 октомври - петък, от 19 часа.