ЦСКА разгроми Черно море Тича с 99:64

Варненци остават единственият отбор без победа в НБЛ

ЦСКА записа разгромна победа в домакинския си мач срещу Черно море Тича в петия кръг на Националната баскетболна лига. "Армейците" се наложиха категорично с 99:64.

Победата бе четвърта за ЦСКА през сезона, докато Черно море Тича остава единственият тим без победа в елита, отбелязва bgbasket.com.

Варненци  бяха с група от едва осем състезатели в столицата, без Къртис Джоунс, Мартин Коцев, Венелин Христов и Костадин Лазаров. В тази ситуация те успяха да се противопоставят на домакините малко повече от 15 минути, благодарение на добрите си контраатаки и точки от втори шанс.

ЦСКА имаше нужда от време, за да настрои мерника си и едва в последните минути на първото полувреме стигна до първата си тройка в мача. Оттам тръгна и подемът за "червените", които в края на полувремето се откъснаха с двуцифрен аванс напред - 44:33, информира bgbasket.com.

Третата част реши всичко, тъй като играчите на Росен Барчовски се развихриха в нападение и нанизаха 37 точки, срещу само 13 за Черно море Тича.

Последната част бе довършена основно от младите баскетболисти на ЦСКА, като вече изходът отдавна бе ясен.

Страхотен мач срещу доскорошните си съотборници изигра Иван Спиров, който наниза 20 точки и взе 9 борби за ЦСКА. Юношата на Черно море Тича стана и най-полезен в срещата.

16 точки добави Александър Радукич, 14 с 11 борби - Кейлъб Уесън. 14 вкара и Венци Петков.

За Черно море Тича 25 точки записа Ейвърил Ъгба,  13 - Тач Ънру.

В следващия кръг от Националната баскетболна лига "моряците" приемат Черноморец. Двубоят е на 11 ноември - събота, от 18 часа, в зала "Христо Борисов" в морската столица.

2023 © Варна е / снимка: НБЛ

Черно море Тича стигна до трети мач в четвъртфинала срещу Спартак (Плевен)

Решителният двубой е на 3 май - петък, а варненци са гости

Черно море Тича съхрани надежди да се класира за втория кръг в плейофите на Националната баскетболна лига. Варненци надделяха над Спартак (Плевен) с 80:74 във втората четвъртфинална среща, изиграна в зала "Христо Борисов" в морската столица, което изравни победите на 1:1. Решителният трети двубой от сблъсъка между двата тима ще е в Плевен на 3 май, петък.

Домакините от Черно море Тича се оттеглиха с точка аванс след първата четвърт в зала "Христо Борисов". "Моряците" съхраниха преднината си и през втория период и се оттеглиха на почивка при резултат 35:31.

През третата четвърт плевенчани стигнаха до обрат и си извоюваха 6-точков актив след 30 минути игрово време. Домакините обаче не се предадоха и през последната част извоюваха крайния успех в мача след 80:74.

Къртис Джоунс беше най-резултатен за победителите от Черно море Тича, като се отчете с 38 точки, 5 борби и 7 асистенции. Иван Спиров приключи с 20 точки и 10 овладени под двата ринга топки, Аверил Ъгба регистрира 14 точки и 12 борби.

Цветомир Чернокожев бе над всички за Спартак с 19 точки и 10 борби. Родни Първис се разписа с 12 точки, Талиб Занна остави на сметката си 11 и 10 овладени под двата ринга топки, отбелязва bgbasket.com.