ЦСКА разгроми Черно море Тича с 99:64

Варненци остават единственият отбор без победа в НБЛ

ЦСКА записа разгромна победа в домакинския си мач срещу Черно море Тича в петия кръг на Националната баскетболна лига. "Армейците" се наложиха категорично с 99:64.

Победата бе четвърта за ЦСКА през сезона, докато Черно море Тича остава единственият тим без победа в елита, отбелязва bgbasket.com.

Варненци  бяха с група от едва осем състезатели в столицата, без Къртис Джоунс, Мартин Коцев, Венелин Христов и Костадин Лазаров. В тази ситуация те успяха да се противопоставят на домакините малко повече от 15 минути, благодарение на добрите си контраатаки и точки от втори шанс.

ЦСКА имаше нужда от време, за да настрои мерника си и едва в последните минути на първото полувреме стигна до първата си тройка в мача. Оттам тръгна и подемът за "червените", които в края на полувремето се откъснаха с двуцифрен аванс напред - 44:33, информира bgbasket.com.

Третата част реши всичко, тъй като играчите на Росен Барчовски се развихриха в нападение и нанизаха 37 точки, срещу само 13 за Черно море Тича.

Последната част бе довършена основно от младите баскетболисти на ЦСКА, като вече изходът отдавна бе ясен.

Страхотен мач срещу доскорошните си съотборници изигра Иван Спиров, който наниза 20 точки и взе 9 борби за ЦСКА. Юношата на Черно море Тича стана и най-полезен в срещата.

16 точки добави Александър Радукич, 14 с 11 борби - Кейлъб Уесън. 14 вкара и Венци Петков.

За Черно море Тича 25 точки записа Ейвърил Ъгба,  13 - Тач Ънру.

В следващия кръг от Националната баскетболна лига "моряците" приемат Черноморец. Двубоят е на 11 ноември - събота, от 18 часа, в зала "Христо Борисов" в морската столица.

2023 © Варна е / снимка: НБЛ

Избраха Иван Спиров от Черно море Тича за най-добър млад български баскетболист

Варненският талант, който в началото на сезона носи екипа на ЦСКА, стана победител в анкетата "Рачо Колев – едно сърце, една игра"

Юношата на Черно море Тича Иван Спиров бе определен за най-добър млад български баскетболист за сезон 2023/2024. Състезателят на варненци, който в началото на сезона носи и екипа на ЦСКА, стана победител в анкетата "Рачо Колев – едно сърце, една игра" за играчи, които не са навършили 22 години или родени след 30.04.2002 г.

202-сантиметровият Иван Спиров е десетият баскетболист, който ще получи приза. Той наследява Илиян Пищиков, Емил Стоилов, Константин Костадинов, Лъчезар Димитров, Цветомир Чернокожев, Иван Алипиев, Александър Везенков (4 награди), Димитър Димитров и Станимир Маринов.

В анкетата "Рачо Колев – едно сърце, една игра" взеха участие представители на 12 медии. Спиров събра 14 точки, като изпревари с 3 Момчил Кадиев от Левски. Трети е Константин Костадинов от Аликанте с 9.