Левски разби Черно море Тича на старта на Националната баскетболна лига

"Моряците" отстъпиха като домакини с отчайващото 66:94

Черно море Тича започна катастрофално и новия сезон в Националната баскетболна лига. След разочароващото си представяне през предишните шампионати "моряците" започнаха по подобен начин и новия сезон. Варненският баскетболен тим бе категорично разгромен от Левски, като двубоят в зала "Христо Борисов" в морската столица завърши с успех 94:66 за "сините".

В края на първия период Левски вече водеше уверено с 26:10.

През втората четвърт "моряците" опитаха да дадат отпор, най-вече благорадение на отличните изяви на Марин Маринов, Мартин Йорданов, Къртис Джоунс и Михаил Молдов. Солидната преднина за Левски обаче се запази и до почивката, като разликата дори скочи до 20 точки - 49:29.

След подновяването на играта домакините от Черно море Тича на моменти опитваха да са равностойни на класния си съперник, но така и не намериха вярното противодействие и двубоят завърши с катастрофална преднина за Левски при 94:66.

Алън Арнет впечатли с реализаторските си умения за Левски и записа на сметката си 24 точки и 8 борби. Алекс Симеонов допринесе за успеха на "сините" с 23 и 6 борби, Джон Флорвиъс оформи дабъл-дабъл от 18 точки и 11 борби, а Златин Георгиев наниза 11 точки и хвана 6 борби.

Къртис Джоунс блесна в дебюта си за Черно море с 30 точки. Мартин Йорданов добави още 12 точки и 6 борби за варненци.

В следващия кръг на Националната баскетболна лига Черно море Тича гостува на отбора на Ямбол - на 14 октомври, от 18 часа.

2023 © Варна е / снимка: НБЛ

Черно море Тича с втора загуба в Националната баскетболна лига

Варненци отстъпиха с 64:67 при гостуването си на Академик Бултекс

Черно море Тича загуби и втория си мач от началото на сезона в Националната баскетболна лига. Варненци отстъпиха с 64:67 при гостуването си на Академик Бултекс в Пловдив в третия кръг.

Черно море Тича имаше преднина през голяма част от първото полувреме, което обаче премина през няколко серии за двата тима. Една от тях обърна резултата в последните три минути преди почивката - 13-0 за Академик и така домакините се оттеглиха при 34:28 след 20 минути игра. И двата състава успяха да вкарат само по 2 тройки за първото полувреме, но по-добрите взаимодействия на пловдивчани им донесоха преднина, отбелязва bgbasket.com.

Академик започна ударно втората част, наниза бързи четири тройки поред, за да отвори двуцифрена разлика още преди да са изминали три минути игра. Дистанцията се увеличи скоростно до 17, преди Черно море Тича да се окопити. 8-0 за варненци в края на третата част върна интригата до само седем разлика. Академик обаче не даваше много възможности на противника и пет минути преди сирената държеше десетина точки преднина. Черно море остана без кош от игра над 3 минути, но продължаваше да се бори и запази шансове, след поредица грешки на противника. Нова добра серия от 7-0 за варненци стопи преднината на съперника до три точки. Секундите до края обаче се оказаха малко за обрат, и въпреки пропуските на Дейлън Уилямс от наказателната линия, нямаше време за хубава стрелба от страна на гостите. Така двубоят завърши с успех за Академик Бултекс с 67:64.

Васил Бачев вкара 13 точки за успеха на пловдивчани, 12 добави Николай Титков, а по 11 - Уилямс и Обрад Томич.

За Черно море Тича с 12 точки завърши Ники Стоянов, а по 11 отбелязаха Иван Спиров и Джон Флорвиъс.

В следващия кръг на Националната баскетболна лига "моряците" приемат в зала "Христо Борисов" във Варна отбора на Шумен. Срещата е на 25 октомври - петък, от 19 часа.