Опитен варненец със силен дебют за ЦСКА срещу Левски

Божидар Аврамов подсили "армейците" и помогна за победата в дербито на баскетболния терен

Опитният варненски баскетболист Божидар Аврамов е един от силните трансфери на ЦСКА през изминалата седмица. Божо направи дебют за "армейците" във вечното дерби срещу бившия си клуб Левски и допринесе за успеха на "червените" с 85:72 в двубоя от четвъртия кръг на Националната баскетболна лига. Аврамов записа 6 точки, 5 борби и 6 асистенции за общо 29 минути на терена срещу “сините”. Той призна, че се чувства добре с отбора на ЦСКА и е щастлив, че е допринесъл за успеха във важния мач.

Поражението е първо за Левски през новия сезон. Стотици любители на баскетбола бяха препълнили столичната зала "Триадица", за да се насладят на оспорваното дерби.

ЦСКА наложи превъзходство от рано и още на почивката имаше аванс от 38:29.

Левски стартира второто полувреме със серия от 5:0 и се върна в мача, окуражаван и от публиката си. "Сините" успяха да стопят солидната преднина на съперника до само една точка и дори стигнаха до обрат 49:48 две минути преди края на третата четвърт. ЦСКА отговори с три поредни тройки, за да си върне предимството, докато Левски започна да пропуска и наказателни удари. Така и третата четвърт завърши отново с аванс на "армейците" от 59:51.

Левски продължи да се бори, но ЦСКА сравнително лесно, с фантастична далечна стрелба, успяваше да се държи на разстояние, отбелязва bgbasket.com.

"Сините" щурмуваха пак в средата на последната четвърт и пак бяха близо в резултата до съперника, но не успяха да стигнат до нов обрат. Лек смут настъпи в залата, след поредица отсъждания в ущърб на Левски и изгонването на президента на клуба Константин Папазов, но това не промени резултата на таблото.

ЦСКА бе убедителен в нападение и три минути преди финалната сирена отново натрупа двуцифрена преднина, която успя да съхрани до края за окончателното 85:72.

В следващия пети кръг на Националната баскетболна лига ЦСКА приема Черно море Тича. Двубоят, в който варненецът Божидар Аврамов ще излезе срещу първия се клуб, ще е на 4 ноември - събота, от 19 часа. Два дни по-късно Левски ще гостува на Академик в Пловдив.

2023 © Варна е

Черно море Тича загуби от Балкан в Ботевград

"Моряците" отстъпиха с 68:80

Черно море Тича регистрира поредна загуба в двубой срещу съперник от челната шестица в Националната баскетболна лига. Този път "моряците" отстъпиха като гости на Балкан (Ботевград) с 68:80

Двубоят започна оспорвано, но и двата тима не бяха много съсредоточени в изявите си в атака и в края на първата четвърт резултатът беше равен – 12:12. Тенденцията продължи и през втората четвърт, като пропуските идваха най-вече от далечно разстояние. В резултат на това разликата през първото полувреме така и не надвиши 4 точки, а на почивката Балкан водеше с 27:26, информира bgbasket.com.

Домакините подобриха стрелбата си от тройката след паузата, което веднага даде резултат и преднината им стана двуцифрена. „Моряците“ обаче също настроиха мерника си в края на частта и след няколко успешни атаки се доближиха на точка при 46:47 преди заключителния период. В оставащото време обаче Балкан отново взе инициативата и се откъсна в резултата, като успя да задържи преднината си до последно. В края и нервите взеха връх, като в последните секунди между Аверил Ъгба и Майки Диксън прехвърчаха искри, което обаче не повлия на финалния успех на Балкан с 80:68.

Най-резултатен за победителите бе Майки Диксън с 23 точки. Йордан Минчев приключи с 20 точки и 8 борби.

За Черно море Тича Аверил Ъгба се отчете с 19 точки и 10 борби.

В следващия кръг от Националната баскетболна лига, Черно море Тича гостува на Рилски спортист. Двубоят в Арена Самоков е на 19 април - петък, от 19 часа.