Победата остава мираж за Черно море Тича през новия сезон

Варненци отстъпиха и на Балкан в мач от третия кръг на Националната баскетболна лига

Три от три са пораженията на Черно море Тича през новия сезон в Националната баскетболна лига. Варненци продължават серията си без победа, като отстъпиха и на Балкан в Ботевград с 80:86. Силни финални минути донесоха успеха на домакините, отбелязва bgbasket.com.

Баскетболистите на Балкан демонстрираха по-точен мерник под коша и се оттеглиха с преднина в края на първата четвърт при резултат 26:19.

Малко след началото на втория период преднината им стана и двуцифрена, но силна серия на Черно море Тича възстанови равенството – 33:33. Макар за кратко Балкан отново да излезе напред след това, пропуските на тима ставаха все повече. Стрелбата на гостите се подобри значително и на почивката те бяха напред с 47:40 след 13 точки на Костадин Лазаров.

На два пъти авансът на „моряците“ достигаше и 11 точки след паузата, но водени от Димитър Димитров и Николай Грозев, домакините скъсиха дистанцията само на 3. До пълен обрат обаче не само, че не се стигна, а преди заключителната четвърт варненският тим отново се откъсна, този път с 66:57.

Натискът на Балкан се засили в оставащото време и две минути и половина преди края тимът отново излезе напред при 79:77. Последваха нови размени на водачеството, а при оставащи 48 секунди ключова тройка на Девин Харис даде 4 точки преднина за отбора му. Два точни наказателни удара на Димитър Димитров увеличиха още разликата след това, като именно те оформиха и крайния резултат - 86:80 в полза на Балкан.

В основата на успеха бе Димитър Димитров с 24 точки и 6 борби. Девин Харис завърши с 13 точки, 12 добави Николай Грозев.

За Черно море Тича Костадин Лазаров реализира 17 точки, с 16 се отчете Тач Ънру, 15 точки и 6 борби записа Ейврил Уба, а Мартин Йорданов добави 11 точки и 8 борби в полза на варненци.

В следващия, четвърти кръг на Националната баскетболна лига, Черно море Тича ще търси първа победа през новия сезон, срещу Спартак (Плевен). Двубоят е в зала "Христо Борисов" във Варна, на 28 октомври - събота, от 18 часа.

2023 © Варна е / снимка: БК Балкан Ботевград

Избраха Иван Спиров от Черно море Тича за най-добър млад български баскетболист

Варненският талант, който в началото на сезона носи екипа на ЦСКА, стана победител в анкетата "Рачо Колев – едно сърце, една игра"

Юношата на Черно море Тича Иван Спиров бе определен за най-добър млад български баскетболист за сезон 2023/2024. Състезателят на варненци, който в началото на сезона носи и екипа на ЦСКА, стана победител в анкетата "Рачо Колев – едно сърце, една игра" за играчи, които не са навършили 22 години или родени след 30.04.2002 г.

202-сантиметровият Иван Спиров е десетият баскетболист, който ще получи приза. Той наследява Илиян Пищиков, Емил Стоилов, Константин Костадинов, Лъчезар Димитров, Цветомир Чернокожев, Иван Алипиев, Александър Везенков (4 награди), Димитър Димитров и Станимир Маринов.

В анкетата "Рачо Колев – едно сърце, една игра" взеха участие представители на 12 медии. Спиров събра 14 точки, като изпревари с 3 Момчил Кадиев от Левски. Трети е Константин Костадинов от Аликанте с 9.