При домакинския си дебют: Дамите на Шоутайм отстъпиха на Рилски спортист

В следващия кръг от А група жени варненските баскетболистки гостуват на Академик (Пловдив)

Дамският отбор на Шоутайм отстъпи на Рилски спортист с 46:93 във втория кръг от А група жени. Двубоят беше и дебют пред варненска публика за тима, воден от Кирил Петков. Срещата се изигра в залата на Икономически университет Варна.

И двата отбора започнаха динамично двубоя, като високото темпо от първата четвърт се задържа до края на срещата, за радост на зрителите.

В началото впечатление направи резултатността от тройката на бронзовите медалистки от изминалия сезон - Рилски спортист, които бяха близо 50 процентови през първото полувреме. Това даде и солидна преднина на полувремето за отбора от Самоков - 21:53.

Втората част, варненки започнаха доста по уверено и стегнато в защита. Изяви на Калина Георгиева и Юле Фенткер, загатнаха че отборът на Шоутайм ще се подобрява доста в течение на сезона.

Рилски спортист се поздрави с победата при краен резултат 46:93. Най-полезна на гостите бе Радина Илиева с 12 точки (3 борби и 4 асистенции), Гергана Бъчкова добави 11 точки и 5 борби, а Виолета Григорова бе близо до дабъл дабъл с 11 точки и 9 борби.

За Шоутайм с 13 точки завърши Калина Георгиева, Юле Фенткер отбеляза 12, а гардът Анхела Йошовска се отчете със 7 точки и 7 борби.

Следващият мач на Шоутайм е гостуване на Академик Пловдив на 21 октомври, а Рилски спортист приема Дунав Русе 2016 същия ден в Арена Самоков.

2023 © Варна е / снимка: БК Шоутайм

Черно море Тича загуби от Рилски спортист

Двубоят в Самоков завърши при резултат 98:76

Черно море Тича загуби като гост на Рилски спортист в мач от поредния кръг на Националната баскетболна лига. Двубоят в „Арена Самоков“ завърши при резултат 98:76 в полза на домакините.

След оспорвана първа четвърт отборът на Рилски спортист се добра до аванс от 3 точки. Втората част също бе интригуваща, като за момент Черно море Тича излезе напред в резултата, но в крайна сметка почивката на полувремето дойде при резултат 51:46 в полза на тима от Самоков.

През третата четвърт домакините продължиха да поддържат и да увеличават аванса си, като постепенно отчайваха гостуващия тим на Черно море Тича. След 30 минути игра отборът на Рилски спортист водеше с 15 точки пред съперника.

Във финалната четвърт самоковският тим не изневери на стила си и до края си осигури спокойно ценната победа с 98:76.

След поредното си поражение в ТОП 6 на националната баскетболна лига, Черно море Тича остава на шестата позиция с актив от 11 победи и 20 загуби. В следващия кръг варненци гостуват на ЦСКА. Двубоят е на 22 април -  понеделник, от 18 часа.