Рилски спортист постигна категорична победа над Черно море Тича във Варна

Лидерите във временното класиране в Националната баскетболна лига се наложиха със 108:74

Лидерът във временното класиране Рилски спортист се върна на победния път в Националната баскетболна лига след категоричен успех над Черно море Тича във Варна със 108:74. След две поредни поражения, баскетболистите на Рилски спортист бяха безапелационни в представянето си в зала "Христо Борисов" в морската столица. В пореден двубой Черно море Тича изпитваше кадрови проблеми и изигра срещата само с 10 състезатели.

Гостите започнаха със серия от 23:5 и отрано поеха контрола над мача. Те имаха над 20 точки аванс само след първата част, а до почивката той се увеличи до цели 31 за резултат 61:30. Логично темпото спадна малко след почивката, а статуквото се запази. След равностойна трета четвърт Рилски спортист водеше с 83:51. До края Рилецо продължи да увеличава аванса си, като стигна и границата от 100 точки и си тръгна с победата, информира bgbasket.com.

Капитанът Чавдар Костов записа 20 точки и 6 борби за победителите, а по 18 отбелязаха Брандън Рандълф (по 5 борби и асистенции) и Денислав Вутев.

За Черно море по 16 точки отбелязаха Мартин Йорданов (9 борби) и Иван Спиров (7 борби), а по 14 – Костадин Лазаров (7 асистенции) и Мартин Коцев.

В следващия кръг Рилски спортист гостува на Берое, а Черно море – на Спартак Плевен. До момента самоковци са с 22 победи и 3 загуби, а варненци са предпоследни с актив 6-18.

2023 © Варна е / снимки и видео: НБЛ

Черно море Тича загуби от Рилски спортист

Двубоят в Самоков завърши при резултат 98:76

Черно море Тича загуби като гост на Рилски спортист в мач от поредния кръг на Националната баскетболна лига. Двубоят в „Арена Самоков“ завърши при резултат 98:76 в полза на домакините.

След оспорвана първа четвърт отборът на Рилски спортист се добра до аванс от 3 точки. Втората част също бе интригуваща, като за момент Черно море Тича излезе напред в резултата, но в крайна сметка почивката на полувремето дойде при резултат 51:46 в полза на тима от Самоков.

През третата четвърт домакините продължиха да поддържат и да увеличават аванса си, като постепенно отчайваха гостуващия тим на Черно море Тича. След 30 минути игра отборът на Рилски спортист водеше с 15 точки пред съперника.

Във финалната четвърт самоковският тим не изневери на стила си и до края си осигури спокойно ценната победа с 98:76.

След поредното си поражение в ТОП 6 на националната баскетболна лига, Черно море Тича остава на шестата позиция с актив от 11 победи и 20 загуби. В следващия кръг варненци гостуват на ЦСКА. Двубоят е на 22 април -  понеделник, от 18 часа.