Рилски спортист разгроми Черно море Тича във Варна

Поражението е второ поредно и общо трето за "моряците" от четирите им мача в ТОП 6 на НБЛ до момента

Черно море Тича регистрира разгромна загуба от Рилски спортист като домакин. В четвъртия си мач от програмата в ТОП 6 на Националната баскетболна лига, "моряците" записаха третата си загуба. В зала "Христо Борисов" във Варна Рилски спортист се наложи с категоричното 107:60

Интрига на терена имаше само до почивката. И двата отбора влязоха неуверено и доста хаотично в мача, като честите нарушения и безплодните атаки бяха причина за слабата резултатност в началните минути. Краят на първата четвърт дойде при 5 точки аванс за Рилски спортист. През втория период с добрата си игра гостите допълнително утежниха положението на Черно море Тича в мача и на полувремето вече водеха с 42:27.

По-солидното представяне на тима от Самоков продължи и след почивката, а авансът им стана още по-изразителен. В края на третата четвърт баскетболистите на Рилски спортист се откъснаха с 36 точки напред. Последната част на двубоя само оформи категоричния успех на тима от Самоков със 107:60.

Алекс Симеонов бе с най-голям принос за разгромната победа на Рилски със своите 20 точки и 8 борби. Христо Бъчков добави 19 точки, Джоузеф Лоусън записа 15 точки и 7 овладени под двата ринга топки, Мирослав Васов финишира с 14 точки и 5 овладени под двата ринга топки. Крис Минков отбеляза 11 точки, Джон Флорвиъс има 10 и 7 овладени под двата коша топки.

Къртис Джоунс отсрами Черно море с 20 точки, 6 борби и 6 асистенции. Аверил Угба остави на сметката си 12 и 6 овладени под двата коша топки, отбелязва bgbasket.com.

След категоричния успех във Варна, Рилски спортист отново оглави временното класиране в НБЛ с актив от 21 победи и 5 загуби. Черно море Тича остава на шестата позиция с 11 победи и 15 загуби до момента.

В следващия кръг, на 31 март - неделя, Черно море Тича приема ЦСКА. Двубоят в зала "Христо Борисов" във Варна ще започне в 18 часа.

2024 © Варна е / снимка: НБЛ

Черно море Тича загуби от Рилски спортист

Двубоят в Самоков завърши при резултат 98:76

Черно море Тича загуби като гост на Рилски спортист в мач от поредния кръг на Националната баскетболна лига. Двубоят в „Арена Самоков“ завърши при резултат 98:76 в полза на домакините.

След оспорвана първа четвърт отборът на Рилски спортист се добра до аванс от 3 точки. Втората част също бе интригуваща, като за момент Черно море Тича излезе напред в резултата, но в крайна сметка почивката на полувремето дойде при резултат 51:46 в полза на тима от Самоков.

През третата четвърт домакините продължиха да поддържат и да увеличават аванса си, като постепенно отчайваха гостуващия тим на Черно море Тича. След 30 минути игра отборът на Рилски спортист водеше с 15 точки пред съперника.

Във финалната четвърт самоковският тим не изневери на стила си и до края си осигури спокойно ценната победа с 98:76.

След поредното си поражение в ТОП 6 на националната баскетболна лига, Черно море Тича остава на шестата позиция с актив от 11 победи и 20 загуби. В следващия кръг варненци гостуват на ЦСКА. Двубоят е на 22 април -  понеделник, от 18 часа.