Рилски спортист разгроми Черно море Тича във Варна

Поражението е второ поредно и общо трето за "моряците" от четирите им мача в ТОП 6 на НБЛ до момента

Черно море Тича регистрира разгромна загуба от Рилски спортист като домакин. В четвъртия си мач от програмата в ТОП 6 на Националната баскетболна лига, "моряците" записаха третата си загуба. В зала "Христо Борисов" във Варна Рилски спортист се наложи с категоричното 107:60

Интрига на терена имаше само до почивката. И двата отбора влязоха неуверено и доста хаотично в мача, като честите нарушения и безплодните атаки бяха причина за слабата резултатност в началните минути. Краят на първата четвърт дойде при 5 точки аванс за Рилски спортист. През втория период с добрата си игра гостите допълнително утежниха положението на Черно море Тича в мача и на полувремето вече водеха с 42:27.

По-солидното представяне на тима от Самоков продължи и след почивката, а авансът им стана още по-изразителен. В края на третата четвърт баскетболистите на Рилски спортист се откъснаха с 36 точки напред. Последната част на двубоя само оформи категоричния успех на тима от Самоков със 107:60.

Алекс Симеонов бе с най-голям принос за разгромната победа на Рилски със своите 20 точки и 8 борби. Христо Бъчков добави 19 точки, Джоузеф Лоусън записа 15 точки и 7 овладени под двата ринга топки, Мирослав Васов финишира с 14 точки и 5 овладени под двата ринга топки. Крис Минков отбеляза 11 точки, Джон Флорвиъс има 10 и 7 овладени под двата коша топки.

Къртис Джоунс отсрами Черно море с 20 точки, 6 борби и 6 асистенции. Аверил Угба остави на сметката си 12 и 6 овладени под двата коша топки, отбелязва bgbasket.com.

След категоричния успех във Варна, Рилски спортист отново оглави временното класиране в НБЛ с актив от 21 победи и 5 загуби. Черно море Тича остава на шестата позиция с 11 победи и 15 загуби до момента.

В следващия кръг, на 31 март - неделя, Черно море Тича приема ЦСКА. Двубоят в зала "Христо Борисов" във Варна ще започне в 18 часа.

2024 © Варна е / снимка: НБЛ

Черно море Тича с втора загуба в Националната баскетболна лига

Варненци отстъпиха с 64:67 при гостуването си на Академик Бултекс

Черно море Тича загуби и втория си мач от началото на сезона в Националната баскетболна лига. Варненци отстъпиха с 64:67 при гостуването си на Академик Бултекс в Пловдив в третия кръг.

Черно море Тича имаше преднина през голяма част от първото полувреме, което обаче премина през няколко серии за двата тима. Една от тях обърна резултата в последните три минути преди почивката - 13-0 за Академик и така домакините се оттеглиха при 34:28 след 20 минути игра. И двата състава успяха да вкарат само по 2 тройки за първото полувреме, но по-добрите взаимодействия на пловдивчани им донесоха преднина, отбелязва bgbasket.com.

Академик започна ударно втората част, наниза бързи четири тройки поред, за да отвори двуцифрена разлика още преди да са изминали три минути игра. Дистанцията се увеличи скоростно до 17, преди Черно море Тича да се окопити. 8-0 за варненци в края на третата част върна интригата до само седем разлика. Академик обаче не даваше много възможности на противника и пет минути преди сирената държеше десетина точки преднина. Черно море остана без кош от игра над 3 минути, но продължаваше да се бори и запази шансове, след поредица грешки на противника. Нова добра серия от 7-0 за варненци стопи преднината на съперника до три точки. Секундите до края обаче се оказаха малко за обрат, и въпреки пропуските на Дейлън Уилямс от наказателната линия, нямаше време за хубава стрелба от страна на гостите. Така двубоят завърши с успех за Академик Бултекс с 67:64.

Васил Бачев вкара 13 точки за успеха на пловдивчани, 12 добави Николай Титков, а по 11 - Уилямс и Обрад Томич.

За Черно море Тича с 12 точки завърши Ники Стоянов, а по 11 отбелязаха Иван Спиров и Джон Флорвиъс.

В следващия кръг на Националната баскетболна лига "моряците" приемат в зала "Христо Борисов" във Варна отбора на Шумен. Срещата е на 25 октомври - петък, от 19 часа.