Рилски спортист разгроми Черно море Тича във Варна

Поражението е второ поредно и общо трето за "моряците" от четирите им мача в ТОП 6 на НБЛ до момента

Черно море Тича регистрира разгромна загуба от Рилски спортист като домакин. В четвъртия си мач от програмата в ТОП 6 на Националната баскетболна лига, "моряците" записаха третата си загуба. В зала "Христо Борисов" във Варна Рилски спортист се наложи с категоричното 107:60

Интрига на терена имаше само до почивката. И двата отбора влязоха неуверено и доста хаотично в мача, като честите нарушения и безплодните атаки бяха причина за слабата резултатност в началните минути. Краят на първата четвърт дойде при 5 точки аванс за Рилски спортист. През втория период с добрата си игра гостите допълнително утежниха положението на Черно море Тича в мача и на полувремето вече водеха с 42:27.

По-солидното представяне на тима от Самоков продължи и след почивката, а авансът им стана още по-изразителен. В края на третата четвърт баскетболистите на Рилски спортист се откъснаха с 36 точки напред. Последната част на двубоя само оформи категоричния успех на тима от Самоков със 107:60.

Алекс Симеонов бе с най-голям принос за разгромната победа на Рилски със своите 20 точки и 8 борби. Христо Бъчков добави 19 точки, Джоузеф Лоусън записа 15 точки и 7 овладени под двата ринга топки, Мирослав Васов финишира с 14 точки и 5 овладени под двата ринга топки. Крис Минков отбеляза 11 точки, Джон Флорвиъс има 10 и 7 овладени под двата коша топки.

Къртис Джоунс отсрами Черно море с 20 точки, 6 борби и 6 асистенции. Аверил Угба остави на сметката си 12 и 6 овладени под двата коша топки, отбелязва bgbasket.com.

След категоричния успех във Варна, Рилски спортист отново оглави временното класиране в НБЛ с актив от 21 победи и 5 загуби. Черно море Тича остава на шестата позиция с 11 победи и 15 загуби до момента.

В следващия кръг, на 31 март - неделя, Черно море Тича приема ЦСКА. Двубоят в зала "Христо Борисов" във Варна ще започне в 18 часа.

2024 © Варна е / снимка: НБЛ

Избраха Иван Спиров от Черно море Тича за най-добър млад български баскетболист

Варненският талант, който в началото на сезона носи екипа на ЦСКА, стана победител в анкетата "Рачо Колев – едно сърце, една игра"

Юношата на Черно море Тича Иван Спиров бе определен за най-добър млад български баскетболист за сезон 2023/2024. Състезателят на варненци, който в началото на сезона носи и екипа на ЦСКА, стана победител в анкетата "Рачо Колев – едно сърце, една игра" за играчи, които не са навършили 22 години или родени след 30.04.2002 г.

202-сантиметровият Иван Спиров е десетият баскетболист, който ще получи приза. Той наследява Илиян Пищиков, Емил Стоилов, Константин Костадинов, Лъчезар Димитров, Цветомир Чернокожев, Иван Алипиев, Александър Везенков (4 награди), Димитър Димитров и Станимир Маринов.

В анкетата "Рачо Колев – едно сърце, една игра" взеха участие представители на 12 медии. Спиров събра 14 точки, като изпревари с 3 Момчил Кадиев от Левски. Трети е Константин Костадинов от Аликанте с 9.