Рилски спортист срази Черно море Тича във Варна

Вторият в Националната баскетболна лига се наложи над шестия с 97:75

Черно море Тича отстъпи на Рилски спортист в предпоследния мач от 20-ия кръг на Националната баскетболна лига, игран в зала "Христо Борисов" във Варна със 75:97. Победата е девета поредна и общо 15-а от началото на шампионата за Рилски спортист, който с баланс 15-5 заема второ място във временното класиране, Черно море Тича остава шести с актив от 9 победи и 11 поражения.

Двубоят в морската столица започна равностойно, но постепенно гостите стигнаха до лека преднина от 5 точки след тройка на Майкълин Скот. Домакините успяха да свалят изоставането си до точка след поредица от успешни наказателни удари, но баскетболистите на Любомир Киров направиха серия от 9:0, за да направят разликата за първи път в мача двуцифрена - 22:12. До края на периода Рилски спортист запази лидерската позиция, като дори увеличи аванса си, отбелязвайки 30 точки срещу едва 17 за Черно море, информира bgbasket.com.

Рилски спортист изобщо не намали оборотите, като до средата на втората четвърт разликата стигна и 20 точки - 47:27. Къртис Джоунс напомни за себе си с две поредни тройки - първите за варненци от началото на срещата, а Констадин Лазаров свали изоставането на Черно море Тича до 16 точки, след два успешни наказателни удара. Алекс Симеонов и Александър Янев обаче се погрижиха да върнат аванса на Рилски спортист отново на 20 при 55:35. До почивката домакините отново успяха да съкратят разликата, но не съумяха да я свалят под 15 точки, а в последната атака от полувремето Чавдар Костов наниза тройка със сирената за 62:44.

След подновяването на играта резултатността на двата състава драстично падна, като след 6 минути игра тимовете си бяха отбелязали едва по 8 точки. Тач Ънру бе наказан заради реакция след извършено нарушение, а две минути по-късно техническо наказание получи и скамейката на "моряците". Същото наказание сполетя и Алън Арнет, който също реагира на отсъденото му нарушение от съдиите. Разликата междувременно обаче падна до 13 точки - 57:71 след тройка на Венелин Христов. Къртис Джоунс и Алекс Симеонов получиха контузии в глезена, но Джоунс бързо успя да се върне в игра. Рилски спортист навакса точките разлика, които домакините си осигуриха през този период, а със сирената Алън Арнет направи мощна забивка за 80:59.

Черно море Тича не се отчая и продължи опитите си за обрат и през последната десетка, но след 7 минути игра тимът бе записал едва 9 точки срещу 12 за противника. Пейката на Рилски спортист също получи техническо нарушение, но това не промени ситуацията за "моряците". Всички състезатели, записани в тимовия лист на гостите, получиха възможност за изяви на терена, докато за домакините минути не получи Берк Мехмед. Края на срещата не изчака и Майкълин Скот, тъй като получи контузия в коляното и се наложи да седне на пейката. Така до края на срещата Рилски спортист остана единствено да оформи крайния резултат - 97:75, за да се поздрави с 15-ата си победа, печелейки всеки един от четирите периода.

Александър Янев бе най-добър за победителите със 17 точки и 5 борби. Алън Арнет записа 16 точки, Джон Флорвиъс оформи дабъл-дабъл от 13 точки и 12 борби. С 12 точки завърши Алекс Симеонов, а с 11 остана Чавдар Костов.

Къртис Джоунс реализира 22 точки за Черно море Тича. Тач Ънру добави 17, а с 15 точки и 6 борби завърши Ейврил Уба.

В следващия кръг на Националната баскеболна лига варненци гостуват на Академик в Пловдив. Двубоят е на 10 февруари - събота, от 18 часа.

2024 © Варна е / снмики: НБЛ

Черно море Тича загуби от Рилски спортист

Двубоят в Самоков завърши при резултат 98:76

Черно море Тича загуби като гост на Рилски спортист в мач от поредния кръг на Националната баскетболна лига. Двубоят в „Арена Самоков“ завърши при резултат 98:76 в полза на домакините.

След оспорвана първа четвърт отборът на Рилски спортист се добра до аванс от 3 точки. Втората част също бе интригуваща, като за момент Черно море Тича излезе напред в резултата, но в крайна сметка почивката на полувремето дойде при резултат 51:46 в полза на тима от Самоков.

През третата четвърт домакините продължиха да поддържат и да увеличават аванса си, като постепенно отчайваха гостуващия тим на Черно море Тича. След 30 минути игра отборът на Рилски спортист водеше с 15 точки пред съперника.

Във финалната четвърт самоковският тим не изневери на стила си и до края си осигури спокойно ценната победа с 98:76.

След поредното си поражение в ТОП 6 на националната баскетболна лига, Черно море Тича остава на шестата позиция с актив от 11 победи и 20 загуби. В следващия кръг варненци гостуват на ЦСКА. Двубоят е на 22 април -  понеделник, от 18 часа.