Спартак (Плевен) измъкна победата от Черно море Тича в оспорван двубой

Плевенчани се наложиха като домакини с 89:85

Черно море Тича загуби първия си двубой за 2024-та в Националната баскетболна лига. Варненци отстъпиха на Спартак (Плевен) като гости с 85:89 в оспорван мач от 15-ия кръг.

Двубоят започна обещаващо за притиснатия от кадрови проблеми Спартак. Въпреки че бе само със седмина опитни играчи за двубоя, тимът на домакините успя рано да вземе преднина от 9 точки и да повярва в себе си, отбелязва bgbasket.com.

Гостите от Черно море Тича обаче бяха решени да се възползват от шанса си и наваксаха изоставането в резултатен първи период за 26:25 след 10 минути.

Втората част премина със сериозно надмощие за плевенчани и Спартак приключи полувремето по най-добрия начин, стигайки до аванс от 13 точки при 52:40.

Реакцията на Черно море Тича след почивката бе забележителна и варненци направиха няколко поредни сериозни серии, а след внушителното 12-2 се върнаха в мача.

В последната част двата тима влязоха при само точка разлика в полза на Спартак. Черно море пък остана без Костадин Лазаров заради пет фаула преди края на периода.

Домакините отново взеха инициатива в средата на четвъртината, когато дръпнаха със 77:71.

В заключителните три минути от двубоя обаче отново Черно море навакса, след 6 безответни точки, а минута преди сирената тройка на Тач Ънру изведе напред "моряците".

Родни Първис отговори с две точки, а след това Черно море не успя да се възползва от секундите си за атака и Брайънт Томас подпечата успеха от наказателната линия.

Мартин Коцев реализира с 3 секунди на часовника и даде последна надежда на Черно море Тича, но нямаше време за гостите да направят нещо повече в този двубой.

Томас завърши с 20 точки и 9 борби за победителите от Спартак (Плевен), 18 вкара Ники Стоянов, 16 добави Родни Първис. Тримата играха по над 34 минути всеки.

За Черно море Тича Аверил Ъгба записа дежурен дабъл-дабъл от 28 точки и 17 борби, 18 вкара Ънру, 16 - Къртис Джоунс и Коцев добави 12 точки и 10 борби.

В следващия кръг от Националната баскетболна лига Черно море Тича приема ЦСКА. Срещата е на 14 януари - неделя, от 18:30 часа.

2024 © Варна е

Черно море Тича загуби от Рилски спортист

Двубоят в Самоков завърши при резултат 98:76

Черно море Тича загуби като гост на Рилски спортист в мач от поредния кръг на Националната баскетболна лига. Двубоят в „Арена Самоков“ завърши при резултат 98:76 в полза на домакините.

След оспорвана първа четвърт отборът на Рилски спортист се добра до аванс от 3 точки. Втората част също бе интригуваща, като за момент Черно море Тича излезе напред в резултата, но в крайна сметка почивката на полувремето дойде при резултат 51:46 в полза на тима от Самоков.

През третата четвърт домакините продължиха да поддържат и да увеличават аванса си, като постепенно отчайваха гостуващия тим на Черно море Тича. След 30 минути игра отборът на Рилски спортист водеше с 15 точки пред съперника.

Във финалната четвърт самоковският тим не изневери на стила си и до края си осигури спокойно ценната победа с 98:76.

След поредното си поражение в ТОП 6 на националната баскетболна лига, Черно море Тича остава на шестата позиция с актив от 11 победи и 20 загуби. В следващия кръг варненци гостуват на ЦСКА. Двубоят е на 22 април -  понеделник, от 18 часа.