Две квоти за Олимпиадата си осигуриха български боксьорки

Станимира Петрова и Светлана Станева заслужиха място в Париж следващото лято с отличното си представяне на Европейските игри в Полша

Две квоти за Олимпийските игри в Париж през идното лято заслужиха българските боксьорки Станимира Петрова и Светлана Станева. Двете се класираха за полуфинали в Европейските игри в Полша и си осигуриха поне бронзови отличия от турнира.

На четвъртфинала в категория до 54 кг състезателката на боксов клуб „Добруджа“ Станимира Петрова прегази с 5:0 ирландката Дженифер Лиън. В спор за място на финала българката ще излезе срещу британката Шарли Дейвидсън в петък от 14 ч. наше време. Станимира Петрова защитава в Полша титлата си от Минск, преди 4 години тя грабна златото във вторите Европейски игри, но в категория до 57 кг.

В категория до 57 кг Светлана Станева стигна до полуфиналите, след като надигра категорично с 5:0 полякинята Юлия Шереметя.

2023 © Варна е / снимка: БОК

Варненски кикбоксьор излиза на ринга на престижна европейска верига

Константин Стойков ще се изправи срещу Вацлав Сивак от Чехия в двубой по правилата на K-1

Варненският кикбоксьор Константин Стойков ще се качи този уикенд на ринга на престижната европейска верига за бойни изкуства – RFA, информира boec.bg.

Той ще влезе в основната карта за двубой по правилата на K-1 до 70 кг. срещу Вацлав Сивак от Чехия.

Събитието ще се проведе в Прага на 28 септември и ще включва цели четири двубоя за шампионски колани в различните стилове.

Основният мач е за MMA пояса в лека категория между Лео Бричта и Жаиро Пачеко.

Константин Стойков се готви във Варна заедно с треньорите от клуб Дрийм - Добромир Иванов и Рангел Иванов

2024 © Варна е / снимки: Фейсбук