Отличиха Драгомир Петров като най-изявения боец на SENSHI през 2023-та

В 19-ото издание на бойната гала с успех от ринга си тръгнаха и тримата родни представители

Драгомир Петров получи най-ценната индивидуална годишна награда на SENSHI. Той бе награден с „Шлема на Спартак“ – награда, която се дава на най-изявения от всички бойци през 2023 г. Драго беше отличен след като завърши перфектно годината с шест от шест победи, последната от които завоюва срещу Леван Гурули в 19-ото издание на бойната гала. Мачът в категория 70 кг по правилата на KWU FULL CONTACT беше реванш, след като преди няколко месеца Драгомир Петров се наложи над опитния грузинец на ринга на SENSHI 18. Вторият шанс обаче също не сработи за Гурули и Петров бе още по-категоричен в превъзходството си. Българинът спечели единодушно съдийския вот с по-активната си игра и заслужено достигна до успеха.

Още един мач реванш между съперници от SENSHI 18 предложи 19-ото издание на бойната гала. Един от най-опитните и обичани български бойци Атанас Божилов отново не остави съмнения в класата си и категорично се наложи за втори път над класния французин Мадике Камара в категория 75 кг по правилата на KWU FULL CONTACT. Наката бе много по-разнообразен в играта си на ринга, реализира по-добри удари и заслужено получи единодушната подкрепа на съдиите за крайния успех в мача. Божилов безспорно е най-титулуваният състезател на ринга на SENSHI, който след като спечели европейския пояс, вече с увереност гледа и към световната титла на организацията.

Победа в 19-ото издание на SENSHI записа и третият български участник. В последния мач в програмата на бойната гала дебютантът Валери Атанасов се наложи над Артурас Кудрешовас от Литва в категория 95 килограма по правилата на KWU OPEN. Варненецът зарадва публиката в морската столица с успеха си в този оспорван двубой, който можеше да завърши и с нокаут. В крайна сметка съдийско решение донесе победата на Атанасов.

Останалите 10 двубоя в SENSHI 19 бяха изцяло с чуждестранно участие. При тях победа след допълнителен рунд постигнаха Иван Накари от Италия срещу Айсам Чадид от Мароко (категория 70 кг, правилник: KWU FULL CONTACT ), Иляс Чакир от Мароко над Омар Морено от САЩ (категория 80 кг, правилник: KWU FULL CONTACT), Якоб Стюбен от Германия над Муамер Кан Шахин от Турция (категория 95+ кг, правилник: KWU FULL CONTACT). След съдийско решение, взето след редовните 3 рунда, Асдрен Гаши от Белгия победи Синан Кагала от Турция (категория 95+ кг, правилник: KWU FULL CONTACT), Никола Стосич от Сърбия победи Франджис Гома от Франция (категория 85 кг, правилник: KWU FULL CONTACT), Себастиан Лутанюк от Румъния победи Оли Айвс Ролан от Кот д'Ивоар (категория 95+ кг, правилник: KWU FULL CONTACT), Фекаки Отмани от Мароко победи Симон Мендес от Испания (категория 95 кг, правилник: KWU SENSHI).

С нокаут завършиха три от двубоите на SENSHI 19. Милош Цветичанин от Сърбия постигна победа с нокаут над Абделила Азузи от Мароко (категория 95 кг, правилник: KWU FULL CONTACT), Джими Ливиниус от Нидерландия се наложи с нокаут над Лукас Ахтерберг от Германия (категория 95 кг, правилник: KWU FULL CONTACT), а Янис Стофоридис от Гърция постигна нокаут срещу Ненад Косич от Германия (категория 95 кг, правилник: KWU FULL CONTACT).

Специалния приз за най-добър нокаут на вечерта заслужи Милош Цветичанин. Отличието за най-добра техника отиде при Франджис Гома, въпреки поражението му от Никола Стосич. С приза за боен дух бе удостоен Айсам Чадид за представянето му срещу Иван Накари.

SENSHI 19 се организира със съдействието на Професионалната лига на Световния киокушин съюз (KWU International Professional League).

2023 © Варна е / снимки: Senshi.com

Световна купа KWU SENSHI започва на 4 юли във Варна

Планират се двубои в 6 категории, а състезанието ще продължи 3 дни, кулминацията ще е на 6 юли, когато ще се проведе и SENSHI 22

Световна купа KWU SENSHI за аматьори ще се проведе това лято във Варна. Състезанието ще започне на 4 юли и ще продължи 3 дни. То ще се проведе в рамките на международния летен лагер на KWU SENSHI. Организатор на турнира е KWU Международна професионална лига.

Световната купа за аматьори KWU SENSHI за мъже ще се проведе в 6 категории: -70, -75, -80, -85, -90 и 90+ кг, в рамките на три последователни дни, започвайки с напрегнати елиминации и полуфинални битки на бойците, готови да дадат всичко от себе си устремени към финала.

Кулминацията на този вълнуващ турнир ще настъпи на 6 юли 2024 г. в рамките на международната бойна галавечер SENSHI 22. Финалистите в отделните категории ще излязат в светлината на прожекторите, готови да разгърнат пълния си потенциал и да се борят за шампионски титли пред феновете във Варна.

Най-добрите участници в турнира, класирали се на водещите места, ще получат медал, купа, грамота и парична награда. Наградният фонд на световната купа е над 90 000 евро, като сумите започват от 500 евро за отпадналите бойци на квалификациите, 1000 евро за полуфиналистите и достигат до 2000 евро награда за носителите на шампионския пояс.

Очакванията са всички състезатели във финалния етап да дадат всичко от себе си за шампионска световна титла на KWU SENSHI на тежката арена с боен хъс, техники и впечатляващи умения.

Реномирани международни съдии ще бъдат сред реферите, които са ангажирани с ръководенето на срещите, а спортното събитие обещава да бъде едно от най-мащабните в света на бойните изкуства.

Организаторите отправят покана към таланти в бойните спортове от различни страни да се присъединят към турнира за световната купа на KWU SENSHI за аматьори това лято, който ще бъде незабравима проява на атлетизъм и боен дух.  Всички заинтересовани бойци може да изпратят своите заявки за участие чрез попълване на специалния формуляр, намиращ се на senshi.com.

2024 © Варна е / снимка: Senshi