Мобилно меню

Станимира Петрова остана на крачка от медалите в Париж

Българката отново даде сърце и душа на ринга, но бе победена от китайката Юан Чан в четвъртфиналния двубой
Станимира Петрова остана на крачка от медалите в Париж
523

При третото си участие на Олимпийски игри боксьорката ни Станимира Петрова отново не успя да достигне до почетната стълбичка. Тя остана на крачка от мечтания олимпийски медал, след като в четвъртфиналния сблъсък с китайката Юан Чан в категория до 54 килограма отстъпи с 1:4 съдийски гласа, въпреки че в представянето си даде сърце и душа за България на ринга.

Петрова, която е световна и многократна европейска златна медалистка, проведе здрава битка с азиатката, но след три равностойни рунда приключи на губещата страна в съдийските карти.

Станимира игра със самочувствие, като в първия рунд опита да раздвижи съперничката си и да не ѝ позволява бой от близка дистанция. Азиатката от своя страна търсеше единични тежки попадения, но контрите на националката ни бяха много добри и тя взе аванс с 3:2. Във втората част Петрова продължи да е активна, но реферите отчетоха единичните попадения на китайката, което изравни резултата. Всичко опря до третия, решителен рунд. В него Станимира се хвърли в битка, търсейки победата, но за съжаление тя ѝ се изплъзна в самия край, отбелязват от Българската федерация по бокс.

Със сълзи на очи, но с усмивка на лицето Станимира Петрова се изправи пред българските медии в Париж, за да сподели своето мнение след драматичната развръзка на двубоя с Юан Чан. Родната боксьорка не скри, че е разочарована от развоя на събитията, но го приема философски.

"Приех, че не ми е писано да имам медал от олимпиада. Има много по-важни неща в живота, най-вече да сме здрави, пожелавам успех на другите българи.

Надявам се българският бокс да спечели медал, дори повече от един.

Такъв ми е бил късметът, много тежък поток и трите срещи до последната битка си бяха като финал на световно, много са изравнени силите. В третия рунд се наложи да тръгна напред, което не е моята игра, защото тя е на контра, но при равен резултат, нямаше какво да направя. Раздадох се, дадох всичко от себе си. Сега, щом няма медал, няма как да оценя положително представянето си. Равностойна среща, но какво значение има, след като не е вдигната моята ръка? Въпреки това няма да сваля усмивката си, продължавам напред.

Разбира се, мечта ми беше да спечеля медал, но и без него съм се доказала като професионалист и човек.

Който ме оценява – добре, който не – няма проблем, нека да ме хейти, отворена съм за всичко. С опита ми след двете олимпиади, много добре знам колко човека ме посрещнаха – само роднини. Като печелиш бащи много, като губиш майка една. Това е положението. Пожелавам на всичките ни спортисти да не го усещат това чувство", каза Станимира.

Боксьорката ни допълни, че тепърва предстои да взема решения за бъдещето си.

"Не съм решила още за четвърта олимпиада. Първо ще си почина, вече ми е време за семейство и деца, не съм решила още. Ще си дам много дълга почивка, ще преценя в движение дали ще участвам на световното, което е в края на септември. Сега ще подкрепям другите българи."

Треньорът Борислав Георгиев бе изключително разочарован от случилото се на ринга, но говори и за неща извън него.

"Равностоен мач, беше "кантар", но така са видели съдиите. Още в началото на мача имаше напрежение, казаха ѝ да си смени екипировката.

Махнаха ѝ поличката, да си сложи нормален екип, при положение че сме минали проверка вече с нея и тя игра така в първия двубой. За мен това бе целенасочено.

Китайците са обърнали специално внимание за нокдауна на Станимира в първата среща, който са го поставили под съмнение. И нали знаете, щом се разбутат веднъж към съдиите, те гледат с точка напред за противника. Това рефлектира, но са големи нации, с големи ресурси. За мен това бе равностоен мач, не мисля че е загуба".

2024 © Варна е / снимка: Фейсбук

Бойци от 12 държави пристигат във Варна за SENSHI 32 Grand Prix

Атрактивната международна бойна галавечер ще е на 11 юли, на плажа в курорта Св. Св. Константин и Елена
Бойци от 12 държави пристигат във Варна за SENSHI 32 Grand Prix

Варна ще бъде домакин на следващата международна бойна галавечер SENSHI 32 Grand Prix с плажно издание и атрактивен формат на открито. На 11 юли от 19:30 ч. плажът в к.к. "Св. Св. Константин и Елена" ще се превърне в арена на едно от най-вълнуващите бойни събития на сезона – SENSHI 32 Grand Prix. На самия морски бряг феновете ще станат свидетели на безкомпромисни кикбокс битки, в които няма място за грешки.

В галавечерта ще се включат топ бойци от 12 държави, сред които доказани имена от световната кикбокс сцена в Италия, Бразилия, Португалия, Ирландия, Унгария, Швейцария и др. Голямата изненада за родната публика е участието на две от най-големите български кикбокс звезди. 

Професионалната верига ще представи грандиозен SENSHI Grand Prix турнир в категория до 85 кг, в който осем елитни бойци от цял свят влизат в директна елиминация за шампионската титла в средната категория. Предизвикателството е брутално: за да се окичи с шампионския Grand Prix пояс, победителят ще трябва да преодолее три поредни съперника в рамките на една вечер – тест за нечовешка издръжливост, тактика и воля.

Освен епичния Grand Prix турнир, файт картата на събитието включва и две супер битки, които гарантират още екшън на плажната арена: силен сблъсък в категория до 75 кг и мач на тежката артилерия над 95 кг.

Не пропускате SENSHI 32, защото ви очакват нокаути, чист адреналин и неподправени емоции от първия до последния гонг. Атмосферата на плажа във Варна, комбинирана със световно кикбокс ниво, прави това събитие задължително за посещение от феновете на кикбокса. 

SENSHI 32 Grand Prix ще предложи на българската и международната публика перфектна комбинация от ексклузивна локация под открито небе и силна бойна карта. 

2026 © Варна е