Алберт Попов зае трето място в слалома за Световната купа в САЩ

39 години по-късно България отново има скиор на подиума в старт от Световната купа
632

39 години по-късно България отново има скиор на подиума в старт от Световната купа. Алберт Попов завърши на трето място в слалома в Палисейдс Тахо (САЩ). Той раздели позицията с Клеман Ноел (Франция), като остана на 19 стотни от втория Тимон Хоган (Норвегия) и на 24 от победителя Александър Стийн Олсен.

За последно до Топ 3 на Световната купа стигна легендата Петър Попангелов-младши на 16 декември 1984 г.

Днес Алберт, за когото това е първо призово класиране в състезание от Световната купа, беше 25-и след първия манш. Най-добрият български скиор обаче се изкачи с цели 22 места при втория манш. Резултатът на Алберт Попов е един от най-добрите в историята на българските ски.

Две позиции зад Попов в крайното класиране завърши световният шампион Хенрик Кристоферсен (Норвегия), оформил Топ 6 заедно с Рамон Ценхойзерн (Швейцария).

Надпреварата първоначално спечели американецът Ей Джей Гинис, каращ за Гърция, но той бе декласиран половин час след финала заради пропусната врата.

Крайно класиране в слалома за мъже в Палисейдс Тахо: 1. Александър Стеен Олсен (Норвегия) - 1:47.47 минута (52.84 секунди в първия манш и 54.63 секунди във втория манш) 2. Тимон Хауган (Норвегия) - 1:47.52 (52.38 и 55.14) 3. АЛБЕРТ ПОПОВ (БЪЛГАРИЯ) - 1:47.71 (53.65 и 54.06) 3. Клеман Ноел (Франция) - 1:47.71 (52.19 и 55.52) 5. Хенрик Кристоферсен (Норвегия) - 1:47.81 (52.43 и 55.38) 6. Рамон Ценхойзерн (Швейцария) - 1:47.92 (52.68 и 55.24).

2023 © Варна е

Специален график за майските празници ще имат общинските спортни обекти във Варна

Турнир по конен спорт Гергьовден ще се проведе на 6 май на конната база във Виница

Във връзка с предстоящите официални празници и почивни дни през месец май от Общинско предприятие „Спорт“ информират, че спортните игрища на територията на ОСРК „Младост“, ОСК „Морска градина“ и плувен басейн „Делфини“ ще бъдат отворени от 8:00 до 20:00 ч.

Детските площадки и кътове, стопанисвани от ОП „Спорт“, на територията на ОСРК „Младост“, СК „Виница“, ОСК „Аспарухово“, кв. „Галата“, МСК „Владислав Варненчик и парк „Възраждане“ ще бъдат със свободен достъп.

Всички останали спортни комплекси няма да работят на 1, 3, 4, 5 и 6 май, както и на 24 май 2024 г.

На 6 май от 9:00 до 16:00 ч. на конна база „Виница“ ще се проведе турнир по конен спорт „Гергьовден“.