Хандбалният Спартак (Варна) загуби от Левски на финала на редовния сезон

"Соколите" останаха извън топ 4 този сезон

Спартак (Варна) отстъпи в гостуването на Левски (Левски) в последния мач от редовния сезон на хандбалния шампионат при мъжете. "Соколите" загубиха с 25:28. Домакините излязоха напред в резултата на почивката с 15:9. Гостите вложиха всички сили да обърнат съотношението на силите на терена през втората част, но малко не им достигна, за да се поздравят с успеха. Те бяха по-резултатни през второто полувреме с 16:13, но крайният резултат 28:25 беше в полза на домакините от Левски.

Така Спартак (Варна) остана извън топ 4 този шампионат. "Соколите" приключват редовния сезон на пето място във временното класиране с актив от 13 точки - 6 победи, 1 равен и 9 загуби. Челната четворка формират лидерът Шумен с 30 точки - 15 победи и 1 загуба, Локомотив (Горна Оряховица) с 29 точки - 14 победи, 1 равен, 1 загуба, Осъм с 19 точки - 9 победи, 1 равен, 6 загуби и Фрегата със 17 точки - 8 победи, 1 равен, 7 загуби.

Специален график за майските празници ще имат общинските спортни обекти във Варна

Турнир по конен спорт Гергьовден ще се проведе на 6 май на конната база във Виница

Във връзка с предстоящите официални празници и почивни дни през месец май от Общинско предприятие „Спорт“ информират, че спортните игрища на територията на ОСРК „Младост“, ОСК „Морска градина“ и плувен басейн „Делфини“ ще бъдат отворени от 8:00 до 20:00 ч.

Детските площадки и кътове, стопанисвани от ОП „Спорт“, на територията на ОСРК „Младост“, СК „Виница“, ОСК „Аспарухово“, кв. „Галата“, МСК „Владислав Варненчик и парк „Възраждане“ ще бъдат със свободен достъп.

Всички останали спортни комплекси няма да работят на 1, 3, 4, 5 и 6 май, както и на 24 май 2024 г.

На 6 май от 9:00 до 16:00 ч. на конна база „Виница“ ще се проведе турнир по конен спорт „Гергьовден“.