Хандбалният Спартак завъртя равен с Фрегата

Варненци са сигурни за плейофите, кръг преди края на редовния сезон

Хандбалистите на Спартак завършиха 29:29 (13:15) с Фрегата в предпоследния си мач от редовния сезон в държавното първенство за мъже в Бургас. Тази среща бе протоколна за варненци, които вече си осигуриха третото място преди плейофите.

Треньорът на Спартак Пенко Златев коментира представянето на играчите си:

"Вярно е, че трудно може да мотивираш състезателите в такъв двубой, но въпреки това не съм доволен от нашата игра. Силно се представи само новият ни вратар Филип Сосонов. Явно момчетата вече мислят за полуфиналния плейоф, в който ще срещнем втория Локомотив (ГО)".

С най-много точни попадения за Спартак в двубоя срещу Фрегата се отчете Йордан Попов – 11, следват Ивелин Йорданов – 5, Здравко Славов – 4, Петко Петков – 3, Владимир Няголов, Живко Георгиев и Милен Жеков – 2.

2023 © Варна е / снимка: HC Spartak Varna

Спартак (Варна) победи НСА в хандбалната А група

"Соколите" се наложиха с 33:25

Отборът на Спартак (Варна) спечели 6-ата си победа в хандбалната А група при мъжете. "Соколите" се наложиха над НСА с 33:25 в мач от 17-ия кръг на шампионата. Двубоят се игра в залата на Първа езикова гимназия в морската столица.

Домакините наложиха превъзходство още от началните минути и логично се оттеглиха с преднина от 16:13 на почивката. През второто полувреме съотношението на силите на терена не се промени и Спартак (Варна) логично триумфира с крайния успех след 33:25.

Така кръг преди края на редовния сезон "соколите" са пети във временното класиране с актив от 13 точки, с две по-малко от бургаския Фрегата. В последния кръг от редовния сезон Спартак гостува на Левски. Двубоят е на 30 март - събота, от 16 часа.