Младите огнеборци на Варна завоюваха злато от международно състезание

Първи места спечелиха двете щафети – момичета и момчета, в дисциплината "4х100 метра, с препятствия"

Възпитаниците на школа "Огнеборец" при ЦПЛР – Общински детски комплекс, гр. Варна, се завръщат със златни купи от участието си в Международното състезание по пожароприложен спорт "Купа Пикач", провело се в Чаковец, Хърватия. Златните призове заслужиха двете щафети – момичета и момчета в дисциплината "4х100 метра, с препятствия". Състезателите на ОДК завоюваха и много призови индивидуални отличия.

"Усилената съвместна работа на децата, Алексей Бердник  – треньор на младите огнеборци и РДПБЗН – Варна дадоха своите отлични резултати", отбеляза главен инспектор Стоян Стоянов.

2023 © Варна е / снимка: ЦПЛР – Общински детски комплекс

Хандбалният Спартак (Варна) постигна убедителна победа срещу Ряховец

Седмица по-рано хандбалните "соколи" записаха равенство с шампиона Локомотив (Горна Оряховица)

Хандбалистите на Спартак (Варна) разгромиха отбора на Ряховец с 40:18 в мач от четвъртия кръг на хандбалната А група при мъжете, игран в Бяла. Варненският тим взе преднина още през първата част, като почивката дойде при 18:11 в негова полза. След почивката "соколите" увеличиха разликата с лекота и се поздравиха с убедителна победа. Най-резултатен за успеха в този двубой, в който треньорският тандем Пенко Златев и Веселин Станков заложиха предимно на юноши, беше Даниел Божанов с 10 гола, Иван Велев добави 8, а Кристиян Костадинов - 5.

Седмица по-рано хандбалистите на Спартак (Варна) се представиха добре и срещу шампиона Локомотив (Горна Оряховица), като постигнаха равенство - 28:28. Двубоят, игран в залата на Първа езикова гимназия в морската столица имаше инфарктен завършек, като две минути преди финалната сирена Георги Стоянов фиксира равенството с точно изпълнена дузпа. Той бе и най-резултатния състезател на варненци с 10 гола.

В следващия пети кръг на хандбалната А група при мъжете, Спартак приема Чардафон в залата на Първа езикова гимназия във Варна. Двубоят е на 26 октомври - събота, от 17 часа. Прези изиграването на срещата Спартак е осми с актив от 3 точки (1 победа, 1 равен, 1 загуба). Чардафон са позиция по-нагоре с 4 точки (2 победи, 2 загуби).