Сестри Стоеви донесоха второ злато за България от Европейските игри

Националките ни надделяха във финала над дебютантки за 38 минути

Трикратните европейски шампионки по бадминтон на двойки жени Стефани Стоева и Габриела Стоева спечелиха златните медали на Европейските игри в Краков.

Габриела и Стефани водени от Петя Неделчева постигнаха успех над дебютантките Дебора Жиле и Черил Зайнен (Нидерландия) с 21:7, 21:17 за 38 минути, информират от родната федерация по бадминтон.

Стефани Стоева и Габриела Стоева доминираха изцяло в първия гейм, в който поведоха с 14:3 и го спечелиха с 21:7. Втората част беше малко по-оспорвана до средата, след което българките взеха аванс от 15:11, 19:14 и без проблеми затвориха мача. Така сестри Стоеви постигнаха шеста поредна победа в шест мача от турнира и завоюваха втора титла от Европейски игри в кариерата си след първите игри в  Баку 2015.

Това е второ златно отличие за България в Краков след това на Станимира Петрова в категория до 54 килограма в боксовия турнир при жените. Страната ни има общо 9 медала преди последния ден - 2 златни, 2 сребърни и 5 бронзови.

2023 © Варна е / снимка: Българска Федерация Бадминтон

Хандбалният Спартак (Варна) постигна убедителна победа срещу Ряховец

Седмица по-рано хандбалните "соколи" записаха равенство с шампиона Локомотив (Горна Оряховица)

Хандбалистите на Спартак (Варна) разгромиха отбора на Ряховец с 40:18 в мач от четвъртия кръг на хандбалната А група при мъжете, игран в Бяла. Варненският тим взе преднина още през първата част, като почивката дойде при 18:11 в негова полза. След почивката "соколите" увеличиха разликата с лекота и се поздравиха с убедителна победа. Най-резултатен за успеха в този двубой, в който треньорският тандем Пенко Златев и Веселин Станков заложиха предимно на юноши, беше Даниел Божанов с 10 гола, Иван Велев добави 8, а Кристиян Костадинов - 5.

Седмица по-рано хандбалистите на Спартак (Варна) се представиха добре и срещу шампиона Локомотив (Горна Оряховица), като постигнаха равенство - 28:28. Двубоят, игран в залата на Първа езикова гимназия в морската столица имаше инфарктен завършек, като две минути преди финалната сирена Георги Стоянов фиксира равенството с точно изпълнена дузпа. Той бе и най-резултатния състезател на варненци с 10 гола.

В следващия пети кръг на хандбалната А група при мъжете, Спартак приема Чардафон в залата на Първа езикова гимназия във Варна. Двубоят е на 26 октомври - събота, от 17 часа. Прези изиграването на срещата Спартак е осми с актив от 3 точки (1 победа, 1 равен, 1 загуба). Чардафон са позиция по-нагоре с 4 точки (2 победи, 2 загуби).