Станислав Станков с отлично представяне на Европейското по лека атлетика

Състезателят на варненския клуб "Супер спорт" слезе под 14 секунди и спечели серията си на 110 метра с препятствия

Многократният шампион на България на 60 м/пр и 110 м/пр Станислав Станков направи силно бягане в коронната си дисциплина на Европейското отборно първенство от Втора лига в Хожув (Полша). Възпитаникът на Руслан Грозданов във варненския клуб "Супер спорт", който миналата зима претърпя тежка контузия на националния шампионат в зала и възстановяването му отне дълго време, отново слезе под 14 секунди и с 13.94 сек (0.1 м/сек) спечели серия “Б”.

Този резултат отреди на българина четвъртата позиция в крайното подреждане, тъй като само трима състезатели от серия “А” бяха по-бързи от него. Победата на 110 м/пр заслужи европейският шампион в зала от Глазгоу 2019 и основен фаворит за първото място Милан Трайкович (Кипър) с 13.38 сек (0.5 м/сек). Втори завърши унгарецът Бялинт Желеш с 13.68 сек, а трети румънецът Алин Йонут Антон с 13.80 сек.

Никол Андонова зае пето място в серия “Б” на 100 м/пр с 13.93 секунди. Този резултат отреди на българката тринадесето място в крайното класиране. Най-бърза беше унгарката Луца Козак с 12.89 сек (0.6 м/сек).

След 15 дисциплини България заема единадесето място в отборното подреждане на Европейския шампионат със 124 точки. За Първа лига се класират първите три отбора от 16-те, а последните три изпадат в Трета лига.

2023 © Варна е / източник: sportal.bg

Специален график за майските празници ще имат общинските спортни обекти във Варна

Турнир по конен спорт Гергьовден ще се проведе на 6 май на конната база във Виница

Във връзка с предстоящите официални празници и почивни дни през месец май от Общинско предприятие „Спорт“ информират, че спортните игрища на територията на ОСРК „Младост“, ОСК „Морска градина“ и плувен басейн „Делфини“ ще бъдат отворени от 8:00 до 20:00 ч.

Детските площадки и кътове, стопанисвани от ОП „Спорт“, на територията на ОСРК „Младост“, СК „Виница“, ОСК „Аспарухово“, кв. „Галата“, МСК „Владислав Варненчик и парк „Възраждане“ ще бъдат със свободен достъп.

Всички останали спортни комплекси няма да работят на 1, 3, 4, 5 и 6 май, както и на 24 май 2024 г.

На 6 май от 9:00 до 16:00 ч. на конна база „Виница“ ще се проведе турнир по конен спорт „Гергьовден“.