Варненски кикбоксьор стана световен шампион

Виктор Ненков от СК Вокил заслужи титлата в стил К1, категория до 67 кг.

Състезателят на варненския клуб по бойни спортове Вокил - Виктор Ненков, спечели световната титла в стил К1, категория до 67 кг. от шампионата на планетата за кадети в Будапеща. Общо 4 победи бяха нужни на варненския състезател, за да вземе отличието. За него това е най-високото постижение до момента, като за първа година играе във възрастовата група до 19 години, където ще има право да се състезава и догодина.

Други двама състезатели на клуба също спечелиха медали. Кристиян Георгиев и Ясен Бирсен получиха бронзови отличия в своите категории.

Росен Шеев от друг варненски клуб - Боил, спечели сребърен медал.

Така варненските национали по кикбокс се завръщат от Будапеща с общо 4 отличия, от които една Световна титла, един сребърен медал и два бронза.

В Световното първенство за кадети участваха над 3000 състезатели от 68 държави. България беше представена от 86 състезатели в 123 категории на всички стилове в кикбокса.

Страната ни зае 7-о място в общото класиране по-брой спечелени медали с общо 57 отличия, от които 14 златни, 15 сребърни и 28 бронзови.

България раздели седмото място с Турция, чиито състезатели заслужиха същия брой медали. Първи се класираха представителите на Великобритания със 102 медала (39 златни, 28 сребърни и 35 бронзови).

Сред родните кикбоксьори най-голям успех постигна Христина Андонова, която стана двукратна световна шампионка. Тя триумфира при девойки старша възраст, категория до 60 кг в стиловете на татами  - пойнт файтинг и лайт контакт.

Варненските представители триумфират с отличието за 15-и път

Отборът на ВиК-Варна спечели 20-ата Национална спартакиада на работниците и служителите във ВиК - сектора. Варненските представители и тази година заеха първото място в комплексното класиране.

Състезанието, в което се включиха над 800 участници от 28 ВиК дружества в страната се състоя от 11 до 15 септември в курортен комплекс "Дюни". Второто място бе присъдено на отбора на "Софийска вода", а трето място заеха състезателите на ВиК - Враца.

Освен отборното първо място, състезатели на варненското водоснабдително дружество грабнаха златните медали в няколко дисциплини.

Традиционно първото място в дисциплината "Дартс – жени" безапелационно зае Камелия Несторова. Отборът по мини-футбол на мъжете - Добромир Господинов – капитан, Венцислав Абрашев, Ивайло Иванов, Тихомир Тодоров и Драгомир Младенов и карето дами от отбора по плажен волейбол - Еленка Тодорова – капитан, Зорница Павлова, Мария Велинова и Веселина Андрязова също донесоха златото за екипа на ВиК – Варна.

Прекрасно представяне направиха също Анна Георгиева и Росица Русенова, които заеха съответно второ и трето място в надпреварата по тенис на маса. Бронзов медал завоюва и Виктория Василева в състезанието по дартс за жени.

Традиционно събитието се организира всяка година от Съюза на ВиК- операторите в Република България, Национален браншов синдикат "Водоснабдител" към КНСБ, Федерация "Строителство, индустрия и водоснабдяване" към КТ "Подкрепа" и Българската работническа федерация "Спорт и здраве".

Отборът на ВиК – Варна е печелил 15 пъти първото място и три пъти второ в 20-те спартакиади, проведени до момента.