Мобилно меню

Записват деца за начално обучение по 19 вида спорт

Вижте къде ще се провеждат тренировките и как да включите детето си
Записват деца за начално обучение по 19 вида спорт

Започват нови курсове по програмата за безплатно начално обучение по спорт за деца - по  плуване, лека атлетика, хандбал, баскетбол, борба, модерен петобой, шах, бойни спортове, стрелба с лък, кикбокс, художествена гимнастика, спортна стрелба, бокс, спортна гимнастика, спорта акробатика, карате киокушин, ММА, волейбол, ледени спортове, съобщиха от дирекция „Спорт“ към Община Варна.

Плуване:

ПБ „Делфини“

Записване: 02 октомври – 06 октомври 2023г.;, Курсът започва от 09 октомври 2023 г.; Програмата е целогодишна за деца от 8-12 г. Курсът е в рамките на 20 учебни часа /около 1 месец и половина/. Записването става само на касата на басейна /с документ удостоверяващ възрастта на детето/. Заплаща се таксата за вход в басейна от 20.00 лева. /обучението е безплатно/. Допълнителна информация може да се получите на касата на басейна и на тел 052 / 820 640

Начално обучение по плуване се провежда от СК „Делфин“, СК „Юлиян Русев“, СК „Галата 2009“, КПС „ВАРНА“, СК „Албатрос 2001“, СК „Астери“ и др.

График: 

Понеделник / сряда/ петък 

08:00 - 08:45 – „Делфин“ – Ю. Чакърова (С.Божилов) 0897/910-942; 09:00 - 09:45 – „Ю. Русев“ – А.Шопов 0897/998-302; 16:00 – 16:45 – „Астери“ - А.Шопов 0897/998-302; „Делфин“ Ю. Чакърова (С.Божилов) 0897/910-942; 17:00 – 17:45 – „Черно море“ – М. Николова 0898/447-907; 18:00 – 18:45 - „Черно море“ – Х. Пейчева

вторник / четвъртък / събота

16:00 – 16:45 – „Одесос“ – В. Попов 0897/058-574 (събота в 15:00-16:00ч.); - „Галата“ – С. Христова 0894/094-546 (събота 11:00 – 12:00); 17:00 – 17:45 – „Торпедо“ – К. Иванов 0893/ 494-004 (събота 10:00 – 11:00 ); 18:00 – 18:45 – „Варна“ – В. Иванова (Д.Димитрова) 0897/908-055 (събота 9:00 – 10:00)

 

Спортен комплекс "Локомотив"

Начално обучение за деца и младежи на възраст между 8 и 13 години. Подходящите часове за възрастови групи се уточняват с треньор от клуба по съответния вид спорт. Провежда се целогодишно за спортовете:

Лека атлетика: Понеделник – петък 08:00 -12:00 и 13:30 – 19:30, събота/неделя – 08:00 – 12:30

СКЛА „Супер спорт - Варна“ – Руслан Грозданов – 0889625839 (Нова подготвителна група от 3 до 5 години)

СКЛА „Евър“- Крум Крумов – 0889705990

СК „Тангра“- Ваня Стамболова – 0878725272

СКЛА „Черно Море- Атлетик“ – Георги Тихов - 0885109886

 

Хандбал

ХК „Спартак“ – Йордан Попов – 0885909290; Четвъртък 18:00-20:30ч., събота и неделя 12:45-14:00ч,

ХК „Локомотив“ – Йордан Джипов – 0884303202; Понеделник – сряда 9:00-10:15ч. , събота 14:00-15:15ч., неделя 16:45-18:00ч.

 

Баскетбол

ЖБК „ Черно море Одесос“ – Венцеслав Гечев – 0899834994; Понеделник и петък 10:30-11:30 и 18:00-19:00

БК „Спартак – Варна“ – Светла Жечева – 0889099023; Вторник – 14:00- 15:15ч. и събота 08:00 – 9:00ч.

 

Борба  

понеделник – неделя 8:00-12:00ч., понеделник – петък 13:30-18:30ч.

СККБ „Локомотив 93“ – Кирчо Василев – 0882057696

СК „Спартак – Варна“ – Иван Маринов - 0895431146

 

Модерен петобой 

понеделник – петък 9:00-12:00ч. събота/неделя 9:00-17:00ч.

СК „Одесос“ – Невена Димитрова - 0889813213

СК „Черно море 69“ – Георги Георгиев – 052302987

СК „Галата 2009“ – Силвия Желязкова - 0897806969

 

Шах

Шахматен клуб „ Варна“ – Красен Николов - 0897721318; понеделник, сряда и петък от 17:00ч до 20:00ч

 

Бойни спортове

СК „Варненска Айкидо Академия“ – Николай Димитров – 0894455888; Понеделник – петък  19:00-20:30ч.

СК „Боил“ – Здравко Василев 0897822245; Понеделник 9:30 -10:30  и събота 10:00-11:00

 

Стрелба с лък  

СК „Обединен спортен клуб Млади стрелци“ от април до октомври месец – Стамен Стаменов – 0898726017. Записването става на място при отговорника на обекта.

 

Спортен комплекс "Простор"

Подходящите часове за възрастови групи се уточняват с треньор от клуба по съответния вид спорт. Начално обучение по спортовете:


Кикбокс 

(11 г. - 17-години)

СК „Вокил“  - Галин Димов – 0898524349; понеделник – петък от 17:30

 

Художествена гимнастика

Началното обучение за художествена гимнастика е за всички желаещи деца на възраст от 5 до 8 години

понеделник – неделя от 17:30ч.

КХГ „Грация“  - Кристиана Генчева – 0885366727                    

СКХГ „Силвия“ – Лиляна Димитрова - 0899618615

СКХГ „Надежда“ – Росица Александрова – 0887518890

 

Спортна стрелба

СК „Стрелба“ Варна – Наско Рафаилов - 0898949898; понеделник – петък от 14:00ч.

 

Бокс 

(10 г. -14 години)

СК „Ивайло Маринов“ – Ивайло Христов – 0897824477; понеделник – петък 10:00-12:00ч. и 17:00-18:30ч.

 

Спортна гимнастика

(5 - 10 години)

СК „Интерком груп – Ч.Юнак“ – Тодор Тодоров – 0888821054; понеделник – петък от 17:30

 

Спортна акробатика 

(5- 11 години)

КСА „Акро Старс“ – Гергана Калоянова – 0883338118; вторник и четвъртък от 18:00 - 19:30

 

Карате киокушин 

(4  -17 години)

СК „Ичи геки“ – Емил Костов - 0897978122; понеделник до петък от 19:30


ММА 

(13 -17 години)

СК „Десант“ – Ивайло Попов - 0894712197

Джу джицу – СК ЦПК „ДД“

 

Многофункционалната спортна зала Първа езикова гимназия 

Подходящите часове за възрастови групи се уточняват с треньор от клуба по съответния вид спорт.


Волейбол 

(10 -15 години)

СК „Перун“ – Димо Стоянов - 0898468268; Понеделник, вторник и петък 15:30-18:30ч. и събота – неделя 17:30-19:00ч.

ВК „Варна – ДКС“ – Вилиана Демирева – 0890550709; Понеделник, вторник и петък 14:00 – 15:30ч.

ВК „Бултекс“ – Александра Зафирова – 0897904302; Понеделник, вторник и петък – 12:40-14:00ч.

Сдружение СК „Спортен клуб Торо – Волей“ – Свилен Колев – 0887875395; Събота и неделя – 14:30-17:30ч. 


Ледена пързалка, Общински спортно-развлекателен комплекс „Младост“

Б. Георгиев-0886556353; Актуална програма всяка седмица, може да следите на https://www.sport4all.bg/objects/facility/9/object:1

Начално обучение по Кънки на лед и хокей се провежда целогодишно от:

СК „Ледени спортове Варна  “ – Волен Марчев - 0887770795

СК „Одесос“ – Борис Качамаков - 0899935828

СК по хокей на лед – Варна  - Кирил Кутлев - 0888923187

СК по хокей на лед – Варна скейтс.- Цветко Танев - 0884340904

2023 © Варна е

Започва 24-тата Студентска Универсиада във Варна

Вижте пълния график на състезанията, които ще се проведат от 11 до 25 април
Започва 24-тата Студентска Универсиада във Варна

Община Варна, звената по спорт в Университетите и студентските съвети за поредна 24-та година организират съвместно най-мащабното състезание за студенти в града - Варненска студентска Универсиада. Всички спортни състезания ще се проведат в периода от 11 до 25 април 2024 г.

Студенти от всички университети в града ще премерят сили в спортните зали, стадиони и игрища в девет вида спорт: волейбол за мъже и жени, стрийтбол 3х3 за мъже и жени, мини футбол, тенис, плуване, лекоатлетически крос, тенис на маса, шахмат и боулинг.

През тази седмица започват състезанията, с надпревара по боулинг на 11 април в Гранд МОЛ Варна от 16 часа. 

В събота, 13 април в Морската градина ще се проведе Лекоатлетически крос за мъже и жени, където с масов старт започва бягането от на дистанция 2000 м. за мъже и 1000 м. за жени. В бягането няма ограничения на броя участници, така че всички желаещи студенти могат да се включат.

Пълният график на състезанията е следният:

Боулинг: 11.04.2024 г. /четвъртък/ от 16.00 ч. - „Playground“, Гранд МОЛ Варна 

Лекоатлетически крос: 13.04.2024 г. /събота/  от 11.00 ч. - Морска градина, Летен  театър 

Волейбол: 15-18.04.2024 г. /понеделник-четвъртък/ от 13.00 ч. - зала на Медицински Университет

Стирийтбол 3х3: 16.04.2024 г. /вторник/ от 17.00 ч. зала на Икономически Университет

Тенис на маса: 17.04.2024 г. /сряда/ от 10.00 ч.– зала на Икономически Университет – отборно и индивидуално

Шахмат: 19.04.2024 г. /петък/ от 14.00 ч.– зала Юнашки салон

Плуване: 20.04.2024 г. /събота/ от 10.30 ч. - Плувен комплекс „Приморски” 

Мини Футбол: 22-24.04.2024 г. /понеделник-сряда/ от 15.00 ч. ОСРК „Младост“

Тенис на корт: 24-25.04.2024 г. /сряда и четвъртък / от 09.30 ч. - ТК “Чайка”

Подробни програми и наредби може да намерите ТУК.

2024 © Варна е / снимки: Пресцентър Дирекция Спорт - Община Варна