Започна Европейското първенство по спортна акробатика във Варна

Това е 12-ото издание на шампионата за младежи и девойки във възрастовите групи 11-16 години и 12-18 години

Европейското първенство по спортна акробатика за младежи и девойки бе открито днес в Двореца на културата и спорта във Варна. Събитието, което ще се проведе в дните от 12-ти до 15-ти октомври, се организира с финансовата подкрепа на Община Варна. Това е 12-ото издание на шампионата за възрастовите групи от 11 до 16 г. и от 12 до 18 г. По традиция състезанията предшестват на 31-ото издание на Европейско първенство по спортна акробатика, което ще е в периода от 18 до 22 октомври.

Акробати от 24 държави участват в надпреварата.

208 са състезателите във възрастова група 12-18 г. и 173 във възрастова група 11 - 16 г. На официалното откриване днес присъства Недко Костадинов - председател на Българската федерацията по спортна акробатика и Карин Шарлие - президент на  техническата комисия на Европейската федерация.

2023 © Варна е / снимки: Пресцентър Община Варна

Хандбалният Спартак (Варна) постигна убедителна победа срещу Ряховец

Седмица по-рано хандбалните "соколи" записаха равенство с шампиона Локомотив (Горна Оряховица)

Хандбалистите на Спартак (Варна) разгромиха отбора на Ряховец с 40:18 в мач от четвъртия кръг на хандбалната А група при мъжете, игран в Бяла. Варненският тим взе преднина още през първата част, като почивката дойде при 18:11 в негова полза. След почивката "соколите" увеличиха разликата с лекота и се поздравиха с убедителна победа. Най-резултатен за успеха в този двубой, в който треньорският тандем Пенко Златев и Веселин Станков заложиха предимно на юноши, беше Даниел Божанов с 10 гола, Иван Велев добави 8, а Кристиян Костадинов - 5.

Седмица по-рано хандбалистите на Спартак (Варна) се представиха добре и срещу шампиона Локомотив (Горна Оряховица), като постигнаха равенство - 28:28. Двубоят, игран в залата на Първа езикова гимназия в морската столица имаше инфарктен завършек, като две минути преди финалната сирена Георги Стоянов фиксира равенството с точно изпълнена дузпа. Той бе и най-резултатния състезател на варненци с 10 гола.

В следващия пети кръг на хандбалната А група при мъжете, Спартак приема Чардафон в залата на Първа езикова гимназия във Варна. Двубоят е на 26 октомври - събота, от 17 часа. Прези изиграването на срещата Спартак е осми с актив от 3 точки (1 победа, 1 равен, 1 загуба). Чардафон са позиция по-нагоре с 4 точки (2 победи, 2 загуби).