9 гола си отбелязаха Черно море и Добруджа в контролна среща

"Моряците" отстъпиха с 4:5 на тима от Добрич

Черно море отстъпи на Добруджа в контролна среща, играна на стадион „Младост“ във Варна. Добричлии успях да победят „моряците“ с 5:4.

Гостите успяха да открият резултата още в 6-ата минута. Изстрел на Манев след бърза контраатака бе париран от Славков, но добавката на Инди Бунен от близка дистанция намери мрежата на "моряците" за 0:1. Второто попадени за Добруджа падна в 22-рата минута. След центриране от корнер на Манев, топката директно влезе във вратата за 0:2.

В 26-ата минута Васил Панайотов, оставен сам в наказателното поле намали на 1:2. В 28-ата минута Преслав Йорданов стреля с глава след корнер, но Славков изби. Веднага след това отново след центриране от ъглов, топката стигна до Инди Бунен, който на задна греда с крак вкара за 1:3.

В 36-ата минута Атанас Илиев отправи удар от малък ъгъл, топката мина успоредно на малкия пеналт, където Влатко Дробаров протегна крак, но прати кълбото покрай гредата.

В 40-ата минута Атанас Илиев получи топката пред наказателното поле и я насочи неспасяемо в мрежата за 2:3. Четири минути по-късно отново той донесе равенството.

През втората част в игра за Черно море се появиха Мартин Дичев, Даниел Димов, Пабло Гарсия, Мартин Милушев, Едгар Пашеко, Алекс Фернандес и Исмаил Иса. Те заеха местата на Влатко Дробаров, Цветомир Панов, Васил Панайотов, Велислав Василев, Мазир Сула, Мишаел Алвес и Атанас Илиев

В 47-ата минута Исмаил Иса засече подаване в наказателното поле и реализира за 4:3.

В 75-ата минута Добруджа изравни. Стефан Митев получи топката в накзателното поле и стреля, и след като кълбото срещна тялото на бранител, излъга Славков и влетя в мрежата за 4:4. Малко след това Исмаил Иса се озова на добра позиция и отправи удар, но вратарят на гостите спаси.

В 89-ата минута Добруджа отново излезе напред в резултата. Шериф Осман засече с глава центриране от корнер за финалното 4:5.

Съставът на Черно море: Християн Славков, Росен Стефанов, Влатко Дробаров, Цветомир Панов, Александър Василев, Васил Панайотов, Арлинд Дакай, Велислав Василев, Мазир Сула, Мишаел Алвес, Атанас Илиев.

2023 © Варна е / снимка: Пресцентър ПФК Черно море

Спартак (Варна) се завръща в елита

Вече няма и теоретичен шанс "соколите" да бъдат лишени от място в Първа лига

Въпреки, че регистрира второто си поражение, откакто Росен Кирилов е начело на отбора, Спартак (Варна) все пак подпечата визата си за Първа лига, след изиграване на двубоите от 31-вия кръг.

Това стана факт, след като 3-тият във временното класиране на Втора Лига - Марек, загуби гостуването си на Спортист (Своге) с 1:3. По този начин, 3 кръга преди края на сезона, варненци имат аванс от 9 точки пред дупничани, но и по-добри показатели в преките двубои.

Спартак (Варна) се завръща в елита след едва година отсъствие от Първа лига. Въпреки гарантираното класиране, "соколите" ще продължат да се борят за победи в оставащите три мача до края на сезона, тъй като, както старши треньорът Росен Кирилов посочи, основната цел е пред тях е да се класират като първи отбор.

2024 © Варна е / снимка: Пресцентър ФК Спартак Варна