Ахмедов прониза Ботев (Пловдив) и донесе ценна победа за Спартак (Варна)

Двубоят между "канарчета" и "соколи" завърши с минимален успех за тима на Томаш

Отборът на Спартак (Варна) продължава да се представя отлично след завръщането си в елитната ни футболна лига. В мач от шестия кръг футболистите на Александър Томаш записаха ценна победа с 1:0 при гостуването си на Ботев (Пловдив). След успеха "соколите" заеха второто място във временното класиране с актив от 13 точки, Ботев остава трети, след като регистрира първо поражение от началото на кампанията. Единственото попадение в мача беше дело на Ахмед Ахмедов. След като през миналия сезон той заслужи приза за топ реализатор на втора лига, през настоящия е лидер при стрелците и в първа лига с 6 гола. Попадение на Ботев бе отменено в края на първото полувреме заради засада.

Първата интересна ситуация в мача дойде още в 3-тата минута и бе на сметката на гостите от Спартак (Варна). Ивей Ромееш отляво пробва опасно центриране, което се получи като удар, но стражът на домакините внимаваше и боксира топката. "Канарчетата" отговориха с много силен изстрел на Кристиан Нвачукву, но топката спря в тялото на бранител на "соколите".

Първият точен удар за Спартак (Варна) дойде в 43-тата минута, отправи го Ахмед Ахмедов по диагонала с левия крак. Само секунди по-късно обаче, Ахмедов пропусна още по-добра възможност. Той с лекота преодоля бранител на Ботев в наказателното поле, но реши да "лъже" и вратаря на домакините. Стражът на "канарчетата" обаче се справи блестящо и с ръка успя да отмъкне топката от краката на Ахмедов.

Във втората минута от продължението на първата част дойде и най-спорният момент в мача. След заучено изпълнение на пряк свободен удар пред вратата на Спартак, топката попадна в мрежата на варненци. След близо петминутно преглеждане на ситуацията с ВАР обаче, попадението на Ботев бе отменено заради засада на Диабате при центрирането на Балоянис. Така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево реми.

Втората част започна по-добре за домакините, които се настаниха трайно в половината на своя противник и организираха няколко добри атаки, с които обаче не успяха да застрашат сериозно вратаря на Спартак.

В 54-тата минута Никола Илиев пропусна отлична възможност да изведе "канарчетата" напред, след като с глава стреля покрай вратата. Малко по-късно и Сирики Диабате стреля опасно с глава, но топката се отби от напречната греда на вратата на Спартак.

Победата за варненци в мача донесе Ахмед Ахмедов в 69-ата минута.

Топ реализаторът на "соколите" за пореден път показа отличния си голмайсторски нюх, като се разписа от трудна ситуация, след подаване на влезлия като резерва Антонио Вутов.

В самия край на мача Никола Илиев от състава на Ботев получи втори жълт, респективно червен картон, с което остави домакините с човек по-малко.

В следващия кръг от елитната ни футболна лига отборът на Спартак (Варна) приема лидера във временното класиране Левски. Двубоят на стадион "Спартак" в морската столица ще е на 31 август - събота, от 19 часа.

2024 © Варна е / снимки: Пресцентър Спартак Варна

Тото Скилачи си отиде на 59 години

Легендарният италиански футболист е загубил битката с рака

Голмайсторът на световното първенство през 1990 година Салваторе Скилачи e починал тази сутрин на 59-годишна възраст, съобщават медиите в Италия. Бившият нападател, който в последните две години се бореше с рак на дебелото черво, бе приет в болницата в Палермо на 7 септември в тежко общо състояние. Два дни по-късно от клиниката обявиха, че Скилачи се чувства много по-добре, но подобряването му, за съжаление, е било само временно. На 14-и септември неговото семейство обяви, че Тото се бори с всички сили. Днес тази битка бе изгубена окончателно от един от любимците на Италия.

Скилачи има седем гола в 16 мача за националния отбор на Италия.

Шест от тях той отбеляза по време на Световното първенство през 1990 година, благодарение на което спечели "Златната обувка" за голмайстор на турнира.

На клубно ниво Тото отбеляза 61 гола в 219 шампионатни срещи за Месина, след което премина в Ювентус. За "бианконерите" реализира 26 попадения в 90 мача в Серия "А". Между 92-ра и 94-та игра с екипа на Интер. В края на кариерата си носеше екипа на японския Джубило Ивата.