Мобилно меню

Александър Томаш: Можем много повече!

Ще трябва да се потрудим здраво и да надскачаме себе си в мача с Левски, отбеляза наставникът на Спартак (Варна)
Александър Томаш: Можем много повече!

 

"Успехът е благодарение на футболистите, искам да им благодаря, но и да им припомня, да не забравят да бъдат скромни!". Така старши треньорът на Спартак (Варна) Александър Томаш коментира важната победа с 1:0, която отборът му постигна при гостуването на Ботев (Пловдив) в мач от шестия кръг на елитната ни футболна лига.

"Можем много повече! Доста ситуации в двубоя можеше да развием по много по-добър начин."

Томаш подчерта, че той и екипът му продължават да работят и върху манталитета на футболистите, но това е дълъг процес.

"На полувремето им казах, че имаме един единствен проблем - играта ни с топка.

На всеки втори пас ние я губехме.

Без топка бяхме добре, не дадохме много възможности на Ботев, въпреки че това е отбор с доста добри футболисти като индивидуални качества и потенциал. През седмицата разясних на футболистите точно това и им казах, че единственият ни шанс е да излезем като отбор и да се противопоставим по най-добрия начин. Успяхме да излезем от пресата им, можеше да отбележим още един гол, но допуснахме и ситуации пред нашата врата, което е нормално, когато играем с Ботев - носител на Купата и евроучастник", коментира наставникът на "соколите".

По отношение на предстоящия мач срещу Левски в следващия кръг, Томаш заяви:

"Очаква ни труден двубой срещу доста добър противник, един от грандовете в българския футбол с добър млад треньор, който изповядва определена философия за играта и му се получава.

Ние ще трябва да се потрудим много, ще трябва да надскачаме себе си.

Нямам нито една забележка към футболистите в тренировъчния процес. По време на мачовете обаче имам доста забележки, но в крайна сметка това е процес, в който трябва да преминем и през грешките, както през положителните неща. Надявам се от всеки мач да си вземаме поука, много имаме да променяме в манталитет и начин на мислене".

Във връзка с очаквани нови трансфери в клуба, наставникът на Спартак отбеляза: "Набелязали сме футболисти и сме влезли в контакт с тях, но процедурата е сложна".

2024 © Варна е / снимки: Пресцентър Спартак Варна

Спартак (Варна) и ЦСКА 1948 откриват новия футболен сезон на 17 юли

В първия кръг Черно море гостува на Ботев Враца, дербито на Варна е във втория кръг
Спартак (Варна) и ЦСКА 1948 откриват новия футболен сезон на 17 юли

Утвърдена беше програмата за първите три кръга от новия сезон на елитната ни футболна лига. Шампионатът ще бъде открит на 17 юли (петък) с двубоя между Спартак (Варна) и ЦСКА 1948, който започва в 19 часа. По-късно същата вечер Левски приема Дунав от 21:15 часа. Другият варненски тим - Черно море, ще изиграе първия си двубой за новия сезон на 19 юли. От 19:30 часа "моряците" на Илиан Илиев гостуват на Ботев (Враца). 

Първият кръг в елитната ни футболна лига включва още срещите Септември – Арда (18 юли, 19 часа), Лудогорец – Локомотив Пловдив (18 юли, 21:15 часа), Славия – ЦСКА (20 юли, 19:15 часа) и Ботев Пловдив – Локомотив София (20 юли, 21:30 часа).    

Първото дерби на Варна за новия сезон е още във втория кръг. Срещата между Черно море и Спартак ще се играе на стадион Тича на 26 юли от 19 часа. Вторият кръг предлага още двубоите Арда – Славия, ЦСКА 1948 – Ботев (Враца), Локомотив (София) – Левски, Локомотив (Пловдив) – Септември, Дунав – Лудогорец и ЦСКА – Ботев (Пловдив).    

В третия кръг Черно море ще гостува на Ботев Пловдив на 1 август от 21:15 часа, а Спартак Варна приема Локомотив Пловдив на 3 август, отново от 21:15 часа. Другите срещи в третия кръг са: Славия – Локомотив (София), ЦСКА 1948 – Арда, Левски – Септември, Лудогорец – Ботев (Враца), ЦСКА – Дунав.  

Предвидени са и условни промени в програмата, които ще влязат в сила единствено ако ПФК Левски София не преодолее първия квалификационен кръг на Шампионската лига на УЕФА, като в този случай ще продължи своето участие в Лига на Конференциите. 

2026 © Варна е