Мобилно меню

Антонио Вутов: Бяхме подготвени да дойдем на "Тича" и да победим!

Мачът се разви така, че сме щастливи и на точката, показахме характер и мъжество и се борихме до последно, отбеляза футболистът на Спартак, който беше избран за Играч на мача във варненското дерби
Антонио Вутов: Бяхме подготвени да дойдем на "Тича" и да победим!

Талантливият полузащитник на Спартак (Варна) Антонио Вутов бе избран за Играч на мача във варненското дерби на стадион Тича, което завърши при резултат 1:1. Любопитна подробност е, че преди битката за Варна Вутов е участвал във всички големи дербита на българския футбол: ЦСКА - Левски, Славия - Локомотив (София), Ботев - Локомотив (Пловдив).

Той е най-младият играч, записал мач в елитната ни футболна лига - едва на 15 години.

Считан е за един от най-големите таланти в българския футбол. В мача срещу Черно море Вутов се отличи със своята креативност, записа и асистенция за изравнителното попадение на "соколите".

"Показахме характер и мъжество в тежката ситуация да играем на "Тича" с човек по-малко през голяма част от мача.

Раздадохме се на повече от 100 процента, дадохме всичко от себе си на терена.

Още на полувремето си казахме, че ситуацията ни е тежка с човек по-малко, но знаехме, че ще имаме своите моменти от статични положения, от бързи преходи и точно така се случи. Отблъсквахме техния натиск през цялото време, дори имахме своите моменти на превес от статични положения и далечни центрирания. Много сме щастливи, че успяхме да стигнем до точката, съжаляваме единствено, че така се разви мачът, че трябва да се радваме на точката, а бяхме дошли за три", коментира Антонио Вутов след двубоя.

Футболистът на Спартак изказа специална благодарност към феновете на "соколите", дошли да ги подкрепят на "Тича".

"До последно вярваха в нас, виждаха че се борим и даваме всичко от себе си на терена, смятам, че успяхме да ги зарадваме с тази точка, въпреки че ние бяхме подготвени да дойдем тук и да победим, просто така се разви мачът, че сме щастливи и на точката", завърши Вутов.

2025 © Варна е / снимка: Спартак Варна

Спартак (Варна) и ЦСКА 1948 откриват новия футболен сезон на 17 юли

В първия кръг Черно море гостува на Ботев Враца, дербито на Варна е във втория кръг
Спартак (Варна) и ЦСКА 1948 откриват новия футболен сезон на 17 юли

Утвърдена беше програмата за първите три кръга от новия сезон на елитната ни футболна лига. Шампионатът ще бъде открит на 17 юли (петък) с двубоя между Спартак (Варна) и ЦСКА 1948, който започва в 19 часа. По-късно същата вечер Левски приема Дунав от 21:15 часа. Другият варненски тим - Черно море, ще изиграе първия си двубой за новия сезон на 19 юли. От 19:30 часа "моряците" на Илиан Илиев гостуват на Ботев (Враца). 

Първият кръг в елитната ни футболна лига включва още срещите Септември – Арда (18 юли, 19 часа), Лудогорец – Локомотив Пловдив (18 юли, 21:15 часа), Славия – ЦСКА (20 юли, 19:15 часа) и Ботев Пловдив – Локомотив София (20 юли, 21:30 часа).    

Първото дерби на Варна за новия сезон е още във втория кръг. Срещата между Черно море и Спартак ще се играе на стадион Тича на 26 юли от 19 часа. Вторият кръг предлага още двубоите Арда – Славия, ЦСКА 1948 – Ботев (Враца), Локомотив (София) – Левски, Локомотив (Пловдив) – Септември, Дунав – Лудогорец и ЦСКА – Ботев (Пловдив).    

В третия кръг Черно море ще гостува на Ботев Пловдив на 1 август от 21:15 часа, а Спартак Варна приема Локомотив Пловдив на 3 август, отново от 21:15 часа. Другите срещи в третия кръг са: Славия – Локомотив (София), ЦСКА 1948 – Арда, Левски – Септември, Лудогорец – Ботев (Враца), ЦСКА – Дунав.  

Предвидени са и условни промени в програмата, които ще влязат в сила единствено ако ПФК Левски София не преодолее първия квалификационен кръг на Шампионската лига на УЕФА, като в този случай ще продължи своето участие в Лига на Конференциите. 

2026 © Варна е