Берое разгроми Спартак във Варна

"Соколите" отстъпиха с 0:4, с хеттрик за резултатната победа на старозагорци се отчете Тонислав Йорданов

Спартак (Варна) отстъпи с 0:4 на Берое като домакин в мач от 25-ия кръг на Елитната ни футболна лига. "Соколите" продължават да са последни във временното класиране с едва 12 точки.

Футболистите на Берое наложиха игрово превъзходство на стадион Спартак във Варна още от началните минути на срещата. В 15-ата минута Симеон Мечев откри в полза на гостите.

В 22-рата минута домакините получиха възможност да изпълнят дузпа след игра с ръка в наказателното поле, констатирана от ВАР, но изстрелът на Лерой Микелс не успя да преодолее Иван Караджов от бялата точка. Микелс реагира мигновено и стреля отново към вратата на Берое, но Караджов бе непробиваем на своя пост.

Секунди преди края на първата част вратарят на Спартак парира опасен изстрел на Тонислав Йорданов и съхрани шансовете на отбора си за обрат след почивката.

В 51-вата минута Уерди Мара отправи опасен изстрел от далечна дистанция, но топката срещна напречната греда на вратата на Спартак.

Две минути по-късно Серкан Юсеин стреля извън наказателното поле на Спартак Варна, стражът на "соколите" успя да се намеси, но топката се озова в краката на Тонислав Йорданов. Той не остави шансове на Фигейредо и прати топката в мрежата за 0:2.

В 65-ата минута Тонислав Йорданов направи резултата класически в полза на гостите от Стара Загора.

Десет минути след това Вини Трибуле остана сам срещу Кристиано Фигейредо. Футболистът на Берое опита да пусне топката до стража, но той се намеси ключово и изби.

В 81-ата минута беше отсъдена дузпа в полза на Берое след игра с ръка на Пламен Димов. Тонислав Йорданов бе точен от бялата точка и се разписа отново, правейки преднината на заралии 4:0. По този начин Йорданов оформи и хеттрика си в срещата.

В следващия кръг от елитната футболна лига Спартак гостува в Пловдив на Ботев на 17 април от 14:45 часа.

2023 © Варна е / снимка: Пресцентър ФК Спартак Варна

Черно море с благотворителна кампания за Великден

На стадион Тича преди мача с Локомотив (Пловдив) в неделя ще се приемат пакетирани дълготрайни храни и консерви в подкрепа на социално слаби варненци

Поредната си благотворителна инициатива в подкрепа на социално слаби варненци организира футболният клуб Черно море. Настоящата акция цели да подпомогне нуждаещите се в навечерието на Великден като им осигури за празника дълготрайни пакетирани храни и консерви. Тя ще стане част от Великденската милосърдна кампания в храм „Св. Архангел Михаил“. Желаещите да се включат в инициативата, могат да го направят преди и по време на мача на Черно море с Локомотив (Пловдив), който ще е в неделя - 28 април, от 20:15 часа, на стадион "Тича" във Варна.

"Нека отново обединим усилия и дарим хранителни продукти на нуждаещите се. Няма по-голяма сила от това да даваме добри примери на децата си – да сме съпричастни и да даряваме надежда и усмивки на нуждаещите се хора", призовават от Черно море.

На входовете на клубния стадион ще има поставени урни, в които при влизане, всеки може да остави пакетирани хранителни продукти, които ще бъдат раздадени на нуждаещите се в събота преди празника (4 май), заедно с топлия обяд в храм „Св. Архангел Михаил. Желаещите да се включат в кампанията може да дарят: консерви – рибни, пастет, лютеница и пр.; варива – ориз, леща, боб, макарони; пакетирани сладки - бисквити, вафли, мармалад, захар; олио, сокове, компоти; дълготрайни вакуумирани колбаси.