България на Илиан Илиев на секунди от успех над Унгария

"Трикольорите" регистрираха инфарктно равенство, след автогол на Алекс Петков в края на добавеното време, пред празните трибуни на националния стадион "Васил Левски"

България записа инфарктно равенство 2:2 срещу Унгария при дебюта на Илиан Илиев начело на националния отбор. Родните футболисти бяха на крачка от успеха срещу лидера в нашата група "G" от европейските квалификации. Точката прави Унгария сигурен финалист за шампионата на стария континент догодина.

Секунди не достигнаха на националите ни да се поздравят с победата в първия си мач под ръководството на Илиан Илиев. Автогол на Алекс Петков в самия край на добавеното време лишиха България от успеха.

Мартин Адам откри за Унгария в деветата минута на срещата след пас на капитана на тима Доминик Собослай.

Спас Делев изравни резултата в 24-тата минута, а малко след това Валентин Антов остави България с 10 души на терена, като получи втори жълт картон за нарушение в центъра. В 38-ата минута полският рефер Даниел Стефански извади директен червен картон и на Илия Груев, но след преглеждане на ситуацията с ВАР, съдията отмени решението си и Груев остана на терена.

През второто полувреме бранителят на Борнемут – Милош Керкес, беше изгонен след груб фаул срещу Алекс Петков и числовото равенство на терена бе възстановено. В 78-ата минута националите ни получиха право да изпълнят дузпа, отсъдена за нарушение срещу Кирил Десподов. Потърпевшият капитан на България застана зад бялата точка и хладнокръвно изведе отбора ни напред за 2:1 срещу лидера в групата.

Когато по всичко изглеждаше, че България ще запише първата си победа в евроквалификациите и ще ознаменува с успех дебюта на Илиан Илиев начело на националния тим, Алекс Петков изпрати топката в собствената си мрежа в последните секунди на добавеното време и оформи крайното 2:2.

Припомняме, че двубоят на националния стадион "Васил Левски" се игра пред празни трибуни заради очаквани ексцесии по време на срещата. Макар и не на стадиона, те се разиграха извън неговите очертания, а причина за протестите, в които се обединиха агитки на ЦСКА, Левски и други клубове у нас, е желанието за промяна в ръководството на БФС.

Следващият двубой на националите ни е на 19 ноември. От 16 часа в неделя България гостува на Сърбия, като срещата отново ще е при закрити врати.

2023 © Варна е

Спартак (Варна) се завръща в елита

Вече няма и теоретичен шанс "соколите" да бъдат лишени от място в Първа лига

Въпреки, че регистрира второто си поражение, откакто Росен Кирилов е начело на отбора, Спартак (Варна) все пак подпечата визата си за Първа лига, след изиграване на двубоите от 31-вия кръг.

Това стана факт, след като 3-тият във временното класиране на Втора Лига - Марек, загуби гостуването си на Спортист (Своге) с 1:3. По този начин, 3 кръга преди края на сезона, варненци имат аванс от 9 точки пред дупничани, но и по-добри показатели в преките двубои.

Спартак (Варна) се завръща в елита след едва година отсъствие от Първа лига. Въпреки гарантираното класиране, "соколите" ще продължат да се борят за победи в оставащите три мача до края на сезона, тъй като, както старши треньорът Росен Кирилов посочи, основната цел е пред тях е да се класират като първи отбор.

2024 © Варна е / снимка: Пресцентър ФК Спартак Варна