България на Илиан Илиев завърши с чест евроквалификациите

"Трикольорите" постигнаха равенство 2:2 срещу Сърбия

Второ равенство срещу силен съперник записа националният отбор на България под ръководството на Илиан Илиев, който прие да съвместява длъжностите като старши треньор на Черно море и селекционер на представителния ни тим. "Трикольорите" завършиха с чест участието си в европейските квалификации, като записаха равенство 2:2 срещу отбора на Сърбия. Така националите ни приключват 2023-та без победа, но демонстрират значително по-добър облик под ръководството на Илиан Илиев.

Домакините от Сърбия започнаха далеч по-уверено в двубоя и логично откриха резултата още в 16-ата минута. След корнер, изпълнен от Душан Тадич, Неманя Гудел нанесе удар с глава, който се отби в напречната греда. Последва добавка на Милош Велкович, а Илия Груев не съумя да изчисти топката на голлинията - 1:0 за Сърбия.

В 28-ата минута българският отбор пропусна отлична да изравни. Кирил Десподов нанесе хубав удар на два-три метра от ъгъла на наказателното поле - топката описа дъга и се отклони от горната греда.

След десетина минути Филип Костич отново тества бдителността на Даниел Наумов - вратарят на ЦСКА 1948 изби удара на халфа на Ювентус.

В 60-ата минута влезлият на почивката Георги Русев нанесе страхотен изстрел по диагонала и изравни резултата - 1:1.

В 68-ата минута България достигна до обрат. Филип Кръстев изведе на скорост Кирил Десподов. Българският капитан преодоля опеката на двама сръбски бранители, навлезе в пеналтерията и с премерен удар не остави шанс на Ваня Миликович-Савич - 2:1 за "лъвовете".

В 82-рата минута футболистите на Драган Стойкович изравниха. Душан Тадич центрира от корнер и Сърджан Бабич порази мрежата зад Даниел Наумов с глава за финалното 2:2. След последния съдийски сигнал домакините започнаха да празнуват класирането си за Еврофиналите, а над Градския стадион в Лесковац загърмя заря.

2023 © Варна е

Спартак (Варна) се завръща в елита

Вече няма и теоретичен шанс "соколите" да бъдат лишени от място в Първа лига

Въпреки, че регистрира второто си поражение, откакто Росен Кирилов е начело на отбора, Спартак (Варна) все пак подпечата визата си за Първа лига, след изиграване на двубоите от 31-вия кръг.

Това стана факт, след като 3-тият във временното класиране на Втора Лига - Марек, загуби гостуването си на Спортист (Своге) с 1:3. По този начин, 3 кръга преди края на сезона, варненци имат аванс от 9 точки пред дупничани, но и по-добри показатели в преките двубои.

Спартак (Варна) се завръща в елита след едва година отсъствие от Първа лига. Въпреки гарантираното класиране, "соколите" ще продължат да се борят за победи в оставащите три мача до края на сезона, тъй като, както старши треньорът Росен Кирилов посочи, основната цел е пред тях е да се класират като първи отбор.

2024 © Варна е / снимка: Пресцентър ФК Спартак Варна