България надигра Беларус, но не успя да отбележи

Фьодор Лапухов впечатли с отличните си намеси на вратата на беларусите

България и Беларус завършиха 0:0 в мач от първия кръг в турнира Лига на нациите. Националите ни тотално надиграха съперника, но не успяха да стигнат до гол, предимно заради блестящите намеси на вратаря Фьодор Лапухов. Българите доиграха мача и с човек по-малко, след като 15 минути преди края Филип Кръстев бе отстранен заради втори жълт картон.

Канонадата пред вратата на 21-годишния Лапухов започна още във втората минута, но защитата успя да изчисти опасен изстрел на Десподов. Само три минути по-късно капитанът на България отново стреля, но вратарят отрази зрелищно. Веднага след това и Филип Кръстев изпробва точността на мерника си като пресрещна избита топка, но отбраната на Беларус се справи.

В седмата минута нова отлична намеса на беларуски защитник запази мрежата на съперника ни суха, след изчистване на топката от голлинията. В 15-ата минута отново Десподов затрудни максимално Лапухов от пряк свободен удар, но младият вратар спаси.

Футболистите на Беларус опитаха да се противопоставят с контраатаки, но защитниците ни и Димитър Митов не позволяваха да се стигне до нищо опасно.

В 33-ата минута Лапухов отново беше принуден да прави чудеса на вратата, за да опази мрежата на Беларус суха първо след изстрел на Алекс Колев, а веднага след това и на Десподов. Минути преди почивката и Филип Кръстев опита да се разпише с мощен шут, но Лапухов отрази.

Второто полувреме също започна с натиск на България. Девет минути след подновяването на играта Радослав Кирилов получи вляво след многоходова българска комбинация, финтира опонент и шутира силно по диагонала, но Лапухов за пореден път се справи.

В 74-ата минута националите ни останаха с човек по-малко на терена, след ненужен фаул на Филип Кръстев срещу Захар Волков. Заради нарушението си Кръстев видя за втори път жълтия картон в мача и бе принуден преждевременно да поеме към съблекалнята. Старши треньорът на България Илиан Илиев реагира на променената ситуация на терена като пусна в игра Иван Минчев и Мартин Минчев на местата на Радослав Кирилов и Валентин Антов. Осем минути преди края на срещата и топ голмайсторът на Спартак (Варна) Ахмед Ахмедов влезе в игра на мястото на Алекс Колев, но времето се оказа недостатъчно, за да порази вратата на Беларус.

След нулевото реми, България продължава без загуба под ръководството на Илиан Илиев.

В неделя - 8 септември, националите ни приемат отбора на Северна Ирландия във втория си мач от груповата фаза в Лигата на нациите. Двубоят ще се играе на стадион "Христо Ботев" в Пловдив, а началото е в 19 часа.

2024 © Варна е / снимки: Пресцентър БФС

Тото Скилачи си отиде на 59 години

Легендарният италиански футболист е загубил битката с рака

Голмайсторът на световното първенство през 1990 година Салваторе Скилачи e починал тази сутрин на 59-годишна възраст, съобщават медиите в Италия. Бившият нападател, който в последните две години се бореше с рак на дебелото черво, бе приет в болницата в Палермо на 7 септември в тежко общо състояние. Два дни по-късно от клиниката обявиха, че Скилачи се чувства много по-добре, но подобряването му, за съжаление, е било само временно. На 14-и септември неговото семейство обяви, че Тото се бори с всички сили. Днес тази битка бе изгубена окончателно от един от любимците на Италия.

Скилачи има седем гола в 16 мача за националния отбор на Италия.

Шест от тях той отбеляза по време на Световното първенство през 1990 година, благодарение на което спечели "Златната обувка" за голмайстор на турнира.

На клубно ниво Тото отбеляза 61 гола в 219 шампионатни срещи за Месина, след което премина в Ювентус. За "бианконерите" реализира 26 попадения в 90 мача в Серия "А". Между 92-ра и 94-та игра с екипа на Интер. В края на кариерата си носеше екипа на японския Джубило Ивата.