Черно море и Берое не се победиха във Варна

Равенството 1:1 укрепи "моряците" на шестата позиция в Първа лига, старозагорци за 11-и

Черно море и Берое завършиха 1:1 в мач от 20-ия кръг на елитната ни футболна лига, игран на стадион Тича в морската столица. Преди началото на двубоя беше отдадена почит пред паметта на легендарния български футболист Петър Жеков, който ни напусна на 78-годишна възраст.

Равенството укрепи Черно море на шестата позиция във временното класиране, Берое са 11-и.

Домакините от Варна откриха резултата още в 13-ата минута. Точен беше Алекс Фернандес, който оползотвори по най-добрия начин центриране след пробив на таланта на Черно море Велислав Василев.

В следващите минути "моряците" бяха по-активни на терена, като на няколко пъти Атанас Илиев, Александър Василев и голмайсторът Алекс Фернандес потърсиха втори гол, но без успех.

Гостите стигнаха до изравнително попадение в 72-рата минута. Бившият играч на Черно море Тонислав Йорданов се ориентира най-добре след несъсредоточени действия на "моряците" в наказателното поле и матира Иван Дюлгеров на вратата на варненци.

Минути преди края на редовното време домакините имаха и претенции за дузпа, след съмнение за игра с ръка в наказателното поле на Берое, но арбитърът прецени, че нарушението е било извън пеналтерията.

До края нито един от двата отбора не успя да стигне до победен гол.

Съставът на Черно море: Иван Дюлгеров, Живко Атанасов, Петар Босанчич, Цветомир Панов, Виктор Попов, Александър Василев (57-Даниел Димов), Велислав Василев (57-Николай Златев), Васил Панайотов, Мазир Сула (78-Исмаил Иса), Алекс Фернандес, Атанас Илиев.

В следващия кръг Черно море гостува на Пирин в Благоевград - на 27 февруари, от 17:30 часа.

2023 © Варна е / снимка: Пресцентър ПФК Черно Море

Черно море победи Спартак във варненското дерби между ветераните

След изпълнение на дузпи "моряците" се класираха за полуфиналите на републиканското първенство

Ветераните на Черно море спечелиха варненското дерби срещу Спартак след изпълнение на дузпи и се класираха за полуфиналите на републиканското първенство. Редовното време на двубоя, игран на стадион "Локомотив" в морската столица, завърши 1:1.

И двата гола в срещата паднаха през второто полувреме. Миро Коларов откри за „соколите“ в 66-ата минута след елегантен прехвърлящ удар, оставил без шансове Стоян Ставрев на вратата на Черно море. Девет минути по-късно Пламен Тимнев изравни с глава след центриране на Тодор Каменов от корнер.

И двата отбора можеха да спечелят двубоя в последните минути. Първо Ели Маркес от „моряците“ проби по левия фланг, мина през няколко футболисти, стигна почти до гредата, но от там стреля леко и вратарят спаси. В заключителните секунди Николай Ненков от Спартак излезе сам срещу вратаря, но стреля над напречната греда.

По-точни при дузпите бяха ветераните на Черно море.

• 1:0 Асен Гайдарджиев (Спартак) – гол
  • 1:1 Пламен Тимнев (Черно море) – гол
  • 1:1 Миро Коларов (Спартак) – пропуск
  • 1:2 Иван Райчев (Черно море) – гол
  • 2:2 Марин Петров (Спартак) – гол
  • 2:3 Ели Маркес (Черно море) – гол
  • 3:3 Николай Ненков-Касата (Спартак) – гол
  • 3:4 Дани Георгиев (Черно море) – гол