Черно море и ЦСКА 1948 с трето реми този сезон

Двата отбора си размениха по един гол на стадион "Тича", точен за варненци беше Алекс Фернандес

Черно море и ЦСКА 1948 не успяха да се победят и в третия си мач през настоящия шампионат. След като и двата им двубоя през редовния сезон завършиха без отбелязан гол, в днешната среща съперниците си размениха по едно попадение, но отново не успяха да излъчат победител.

Гостуващият отбор започна по-добре двубоя във Варна. Още в 4-тата минута тимът на ЦСКА 1948 имаше възможност да излезе напред в резултата, но изстрелът на Лазар Марин от десетина метра срещна напречната греда. Четири минути по-късно се наложи вратарят на Черно море Иван Дюлгеров да се намесва решително, след като Марио Топузов бе изведен сам срещу него. След категоричния си натиск, отборът на ЦСКА 1948 логично откри резултата в 20-ата минута. Точен беше Георги Русев, който изведен очи в очи с Дюлгеров не сгреши и пусна топката покрай вратаря за 0:1. В 28-ата минута Васил Панайотов опита да възстанови равенството, но опасният му изстрел премина встрани от целта. Само две минути по-късно Дюлгеров отново беше поставен под напрежение, след като Топузов се озова сам срещу него, но за щастие на "моряците" ударът беше слаб и не затрудни вратаря.

В 37-ата минута Едгар Пачеко опита да се разпише с глава, но вратарят на ЦСКА 1948 Наумов успя да избие в корнер. В 43-ата минута отново Панайотов беше най-опасен в наказателното поле на гостите, но защитата на ЦСКА 1948 се справи.

Старши треньорът на Черно море, очевидно недоволен от изявите на своите през първата част, направи цели три промени на почивката. В игра се появиха Атанас Илиев на мястото на Исмаил Иса, Мишаел Алвес на мястото на Едгар Пачеко и Велислав Василев замени Стефан Велев. Освежаването веднага се отрази на представянето на "моряците" и в 52-рата минута те достигнаха до изравнително попадение. Най-съобразителен след разбъркване в наказателното поле на ЦСКА 1948 беше Алекс Фернандес, който изпрати топката в мрежата на Наумов за 1:1.

До края на срещата и двата отбора си размениха по няколко опасни положения, но до нов гол в една от двете врати така и не се стигна. След равенството ЦСКА 1948 остава трети във временното класиране с актив от 61 точки. Черно море е пети с 54, на една след Левски, който е и с мач по-малко.

2023 © Варна е / снимки: Пресцентър ПФК Черно море

Черно море победи Спартак във варненското дерби между ветераните

След изпълнение на дузпи "моряците" се класираха за полуфиналите на републиканското първенство

Ветераните на Черно море спечелиха варненското дерби срещу Спартак след изпълнение на дузпи и се класираха за полуфиналите на републиканското първенство. Редовното време на двубоя, игран на стадион "Локомотив" в морската столица, завърши 1:1.

И двата гола в срещата паднаха през второто полувреме. Миро Коларов откри за „соколите“ в 66-ата минута след елегантен прехвърлящ удар, оставил без шансове Стоян Ставрев на вратата на Черно море. Девет минути по-късно Пламен Тимнев изравни с глава след центриране на Тодор Каменов от корнер.

И двата отбора можеха да спечелят двубоя в последните минути. Първо Ели Маркес от „моряците“ проби по левия фланг, мина през няколко футболисти, стигна почти до гредата, но от там стреля леко и вратарят спаси. В заключителните секунди Николай Ненков от Спартак излезе сам срещу вратаря, но стреля над напречната греда.

По-точни при дузпите бяха ветераните на Черно море.

• 1:0 Асен Гайдарджиев (Спартак) – гол
  • 1:1 Пламен Тимнев (Черно море) – гол
  • 1:1 Миро Коларов (Спартак) – пропуск
  • 1:2 Иван Райчев (Черно море) – гол
  • 2:2 Марин Петров (Спартак) – гол
  • 2:3 Ели Маркес (Черно море) – гол
  • 3:3 Николай Ненков-Касата (Спартак) – гол
  • 3:4 Дани Георгиев (Черно море) – гол