Черно море и ЦСКА не се победиха на "Българска армия"

Двубоят завърши 1:1, а точен за варненци беше Влатко Дробаров

Седми пореден мач без загуба записа отборът на Черно море от началото на шампионата в Първа лига. Варненци завършиха 1:1 с ЦСКА на стадион "Българска армия" в столицата в двубоя от седмия кръг.

Дюкенс Назон даде преднина на "червените", а северномакедонският бранител на варненци Влатко Дробаров възстанови равенството.

Домакините очаквано започнаха с повече самочувствие двубоя. Дюкенс Назон откри за ЦСКА още в 15-ата минута. Хаитянинът показа хладнокръвие, останал очи в очи с вратаря на Черно море Иван Дюлгеров и го прехвърли, за да изпрати топката в мрежата и да даде преднина на своите.

Пет минути по-късно Алекс Фернандес добре напредна по левия фланг и опита удар от далечно разстояние, който премина встрани от левия страничен стълб на вратаря на ЦСКА Густаво Бусато. В 31-вата минута отново Алекс Фернандес изтормози отбраната на "червените" и центрира много добре, а Живко Атанасов се извиси високо, като успя да отправи удар с глава, но Бусато бе на добра позиция и успя да отрази.

В 40-ата минута Мазир Сула демонстрира страхотен поглед върху играта и изведе отлично Матеуш Машадо, който не се поколеба да отправи удар по диагонала, който обаче бе париран от Бусато. В добавеното време на първата част отново Мазир Сула нахлу опасно в противниковото наказателно поле, като преодоля Християн Петров и опита техничен удар в далечния ъгъл, който мина много близо до десния страничен стълб на ЦСКА.

В 60-ата минута Едгар Пачеко получи много свобода и опита удар от разстояние, но той профуча малко встрани от вратата. Малко след това Матеус Машадо демонстрира превъзходна техника, като надигра Християн Петров и стреля към центъра на вратата, но Бусато внимаваше и се справи.

В 66-ата минута Жираир Шагоян бе изведен на страхотна позиция и остана очи в очи с Иван Дюлгеров, като направи финт,  който не се получи и стражът на Черно море се намеси. ЦСКА имаше страхотен шанс на два пъти да отбележи, след като Дюкенс Назон преодоля по елементарен начин Дробаров, но Дюлгеров блесна със спасяване, а секунди по-късно Хайнц стреля от опасна позиция, но бранител на Черно море изчисти пред голлинията.

Секунди по-късно Амос Юга отправи мощен удар с глава след корнер, който се отби от гредата, а при добавката Християн Петров уцели вратаря на Черно море. В 76-ата минута Черно море изпълни прецизно корнер и след разбъркване в наказателното поле на"червените" най-съобразителен беше бранителят Влатко Дробаров, който насочи неспасяемо топката в мрежата на Бусато, за 1:1. До края на срещата нито един от двата отбора не успя да стигне до победно попадение.

В следващия кръг Черно море гостува на Ботев (Враца), на 1 септември (петък), от 19:15 часа.

2023 © Варна е / снимки: Пресцентър ПФК Черно море

Спартак (Варна) се завръща в елита

Вече няма и теоретичен шанс "соколите" да бъдат лишени от място в Първа лига

Въпреки, че регистрира второто си поражение, откакто Росен Кирилов е начело на отбора, Спартак (Варна) все пак подпечата визата си за Първа лига, след изиграване на двубоите от 31-вия кръг.

Това стана факт, след като 3-тият във временното класиране на Втора Лига - Марек, загуби гостуването си на Спортист (Своге) с 1:3. По този начин, 3 кръга преди края на сезона, варненци имат аванс от 9 точки пред дупничани, но и по-добри показатели в преките двубои.

Спартак (Варна) се завръща в елита след едва година отсъствие от Първа лига. Въпреки гарантираното класиране, "соколите" ще продължат да се борят за победи в оставащите три мача до края на сезона, тъй като, както старши треньорът Росен Кирилов посочи, основната цел е пред тях е да се класират като първи отбор.

2024 © Варна е / снимка: Пресцентър ФК Спартак Варна