Черно море и ЦСКА не се победиха на "Българска армия"

Двубоят завърши 1:1, а точен за варненци беше Влатко Дробаров

Седми пореден мач без загуба записа отборът на Черно море от началото на шампионата в Първа лига. Варненци завършиха 1:1 с ЦСКА на стадион "Българска армия" в столицата в двубоя от седмия кръг.

Дюкенс Назон даде преднина на "червените", а северномакедонският бранител на варненци Влатко Дробаров възстанови равенството.

Домакините очаквано започнаха с повече самочувствие двубоя. Дюкенс Назон откри за ЦСКА още в 15-ата минута. Хаитянинът показа хладнокръвие, останал очи в очи с вратаря на Черно море Иван Дюлгеров и го прехвърли, за да изпрати топката в мрежата и да даде преднина на своите.

Пет минути по-късно Алекс Фернандес добре напредна по левия фланг и опита удар от далечно разстояние, който премина встрани от левия страничен стълб на вратаря на ЦСКА Густаво Бусато. В 31-вата минута отново Алекс Фернандес изтормози отбраната на "червените" и центрира много добре, а Живко Атанасов се извиси високо, като успя да отправи удар с глава, но Бусато бе на добра позиция и успя да отрази.

В 40-ата минута Мазир Сула демонстрира страхотен поглед върху играта и изведе отлично Матеуш Машадо, който не се поколеба да отправи удар по диагонала, който обаче бе париран от Бусато. В добавеното време на първата част отново Мазир Сула нахлу опасно в противниковото наказателно поле, като преодоля Християн Петров и опита техничен удар в далечния ъгъл, който мина много близо до десния страничен стълб на ЦСКА.

В 60-ата минута Едгар Пачеко получи много свобода и опита удар от разстояние, но той профуча малко встрани от вратата. Малко след това Матеус Машадо демонстрира превъзходна техника, като надигра Християн Петров и стреля към центъра на вратата, но Бусато внимаваше и се справи.

В 66-ата минута Жираир Шагоян бе изведен на страхотна позиция и остана очи в очи с Иван Дюлгеров, като направи финт,  който не се получи и стражът на Черно море се намеси. ЦСКА имаше страхотен шанс на два пъти да отбележи, след като Дюкенс Назон преодоля по елементарен начин Дробаров, но Дюлгеров блесна със спасяване, а секунди по-късно Хайнц стреля от опасна позиция, но бранител на Черно море изчисти пред голлинията.

Секунди по-късно Амос Юга отправи мощен удар с глава след корнер, който се отби от гредата, а при добавката Християн Петров уцели вратаря на Черно море. В 76-ата минута Черно море изпълни прецизно корнер и след разбъркване в наказателното поле на"червените" най-съобразителен беше бранителят Влатко Дробаров, който насочи неспасяемо топката в мрежата на Бусато, за 1:1. До края на срещата нито един от двата отбора не успя да стигне до победно попадение.

В следващия кръг Черно море гостува на Ботев (Враца), на 1 септември (петък), от 19:15 часа.

2023 © Варна е / снимки: Пресцентър ПФК Черно море

Илиан Илиев: Трябва да сме по-креативни в реванша, за да имаме успех

Изиграхме мача срещу Апоел Беер Шева умно, но не трябваше да сме чак толкова предпазливи, отбеляза наставникът на "моряците"

Старши треньорът на Черно море Илиан Илиев коментира представянето на своите футболисти в първия двубой срещу Апоел Беер Шева във втория предварителен кръг от Лигата на конференциите, завършил при резултат 0:0

"Съперникът си влезе в двубоя както трябва, просто ние влязохме малко прекалено респектирани и това се отрази на представянето ни в първите 15-20 минути.

Разбира се, казах на футболистите да са прагматични в мача, но те явно го приеха доста буквално в началото.

След това мисля, че имаше моменти до почивката, в които бяхме равностойни. За второто полувреме направихме някои промени, за да се опитаме да задържим топката в предни позиции и мисля че се получи, имаше ситуации, в които дори можеше да решим мача в наша полза."

Опитният наставник отбеляза, че от гледна точка на рутината на двата отбора, ситуацията на терена като цяло е била нормална и очаквана.

"Апоел Беер Шева е отбор с опит в Европа, докато нас ни измъчваше до последно неизвестност на какво ниво сме спрямо конкуренцията в чужбина. Това беше причина да влезем в мача малко по-предпазливо. Говорихме на почивката с футболистите и мисля, че през второто полувреме играха малко по-освободено.

Видя се, че имаме резерви в креативен план. В такива равностойни мачове една ситуация може да реши всичко.

Не трябва да съжаляваме за пропуските, важното е, че сме успели да създадем ситуации, все пак. Надявам се във втория мач да имаме повече ситуации, да успеем да отбележим и да продължим."

Илиан Илиев подчерта, че като цяло е доволен, че отборът му е изиграл мача умно и с изключение на ситуацията в първата минута не е дал възможност на съперника да достигне до добри ситуации за гол.

"Реванша ще го играем на "наш" терен, надяваме се да има повече публика.

Апоел Беер Шева си остават същият добър отбор, но ние трябва да повишим креативността, за да разчитаме на успех", завърши специалистът.