Черно море и Добруджа не се победиха в приятелски мач

Контролата беше втора за „моряците“ в един ден

Две контроли в един ден изигра отборът на Черно море на 5 юли. След като по-рано през деня „моряците“ загубиха от Дунав Русе (1:2) на стадион „Младост“, във втория си приятелски мач завършиха 0:0 с Добруджа на стадион Тича. Варненци имаха преимущество през целия двубой и създадоха доста положения, които обаче не успяха да реализират.

Още в 4-тата минута Матеус Машадо проби отдясно и центрира в наказателното поле, където Мазир Сула плонжира и стреля с глава, но вратарят на Добруджа изби.
В 28-ата минута след центриране отляво топката стигна до Васил Панайотов, който от границата на наказателното поле се опита технично да я насочи в долния десен ъгъл на вратаря на Добруджа, но след като се отби в крака на бранител, кълбото попадна в ръцете на стража на гостите.

В 36-ата минута Исмаил Иса получи топката в наказателното поле, но стреля във вратаря. Минута по-късно и Арлинд Дакай опита удар от границата на наказателното поле, но прати кълбото над вратата.

В 40-ата минута Славчо Шоколаров бе изведен сам срещу Дюлгеров, но се забави и бе затворен от бранител. Въпреки това опита удар, който премина далеч от целта.
В 54-ата Живко Атанасов засече с глава центриране от фаул на Александър Василев, но прати топката в аут. Минута по-късно и Исмаил Иса се озова на стрелкова позиция, но не намери очертанията на вратата.

В 69-ата минута Мартин Милушев центрира в наказателното поле, но малко не достигна на Исмаил Иса да засече топката в мрежата на гостите.
В 72-рата Добруджа пропусна да поведе в резултата. След удар от дистанция, Иван Дюлгеров успя да избие, но топката попадна в Милен Гамаков, който на празна врата от два метра стреля в тялото на Виктор Попов.

В 76-ата минута Мазир Сула и Исмаил Иса отстъпиха местата си на младите Кристо Яначков и Николай Костадинов.

В 77-ата минута след центриране от корнер Виктор Попов в опита си да изчисти топката стреля във вратата, но Иван Дюлгеров внимаваше и се намеси.

Така без отбелязан гол завърши предпоследната проверка на Черно море преди старта на новия шампионат в Първа лига. Отборът на моряците за сезон 2023/2024 ще бъде представен преди контролата с Черноморец Балчик, която ще се играе в събота  от 18 часа на стадион Тича.

Съставът на Черно море: Иван Дюлгеров, Живко Атанасов, Влатко Дробароя, Даниел Димов (60-Мартин Милушев), Виктор Попов, Александър Василев, Арлинд Дакай, Васил Панайотов, Мазир Сула, Исмаил Иса, Матеус Машадо.

2023 © Варна е / снимка: Пресцентър ПФК Черно море

Илиан Илиев: Трябва да сме по-креативни в реванша, за да имаме успех

Изиграхме мача срещу Апоел Беер Шева умно, но не трябваше да сме чак толкова предпазливи, отбеляза наставникът на "моряците"

Старши треньорът на Черно море Илиан Илиев коментира представянето на своите футболисти в първия двубой срещу Апоел Беер Шева във втория предварителен кръг от Лигата на конференциите, завършил при резултат 0:0

"Съперникът си влезе в двубоя както трябва, просто ние влязохме малко прекалено респектирани и това се отрази на представянето ни в първите 15-20 минути.

Разбира се, казах на футболистите да са прагматични в мача, но те явно го приеха доста буквално в началото.

След това мисля, че имаше моменти до почивката, в които бяхме равностойни. За второто полувреме направихме някои промени, за да се опитаме да задържим топката в предни позиции и мисля че се получи, имаше ситуации, в които дори можеше да решим мача в наша полза."

Опитният наставник отбеляза, че от гледна точка на рутината на двата отбора, ситуацията на терена като цяло е била нормална и очаквана.

"Апоел Беер Шева е отбор с опит в Европа, докато нас ни измъчваше до последно неизвестност на какво ниво сме спрямо конкуренцията в чужбина. Това беше причина да влезем в мача малко по-предпазливо. Говорихме на почивката с футболистите и мисля, че през второто полувреме играха малко по-освободено.

Видя се, че имаме резерви в креативен план. В такива равностойни мачове една ситуация може да реши всичко.

Не трябва да съжаляваме за пропуските, важното е, че сме успели да създадем ситуации, все пак. Надявам се във втория мач да имаме повече ситуации, да успеем да отбележим и да продължим."

Илиан Илиев подчерта, че като цяло е доволен, че отборът му е изиграл мача умно и с изключение на ситуацията в първата минута не е дал възможност на съперника да достигне до добри ситуации за гол.

"Реванша ще го играем на "наш" терен, надяваме се да има повече публика.

Апоел Беер Шева си остават същият добър отбор, но ние трябва да повишим креативността, за да разчитаме на успех", завърши специалистът.